Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köteles-e az élettársam...

Köteles-e az élettársam odaadni a gyerekét láthatásra, ha az apa nem fizet gyerektartást?

Figyelt kérdés
Ráadásul folyton kocsmába viszi a 8 éves gyereket, részegen viszi biciklivel, stb....
2012. okt. 18. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de szerintem a gyerektartás fizetése és a láthatás nem függ össze. Bár én biztos nem adnám oda, ha veszélyezteti a gyereket.
2012. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van bírósági végzés a gyerektartásról, és ennek ellenére nem fizet az apa, bírósági behajtóhoz kell fordulni. Ha az apa a láthatás alatt nem az életkorának megfelelő, egészséges környezetet biztosít a gyereknek, akkor szintén fellebbezni kell a bírósághoz, hogy bírálják felül a láthatást. Persze ehhez kőkemény bizonyítékok kellenek. A láthatás megtagadása nem jogszerű, sajnos, ebből párodnak is származhat kára. Találtam egy linket, érdekes lehet nektek:


[link]

2012. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. okt. 18. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták.

Láthatásra köteles lenne odaadni, az nem függ össze a gyerektartással. Viszont ha a gyereket veszélyezteti, akkor a bírósághoz kellene fordulni (a gyerektartás behajtása miatt is) és elérni azt, hogy családsegítőnél vagy felügyelet alatt látogathassa a gyereket.

2012. okt. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha van gyermekelhelyezési papírod, akkor nem kell neki odaadni, ha nem fizet gyerektartást. De ha nem határozott meg semmit a bíróság nem kell engedélyt se kérnie tőled, hogy elvihesse a gyerekt, vagy pl. akkor se tudnakcsinálni semmit ha nem viszi vissza a láthatásról sajnos. Egy családsegítős mondta nekem.
2012. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Van gyermekelhelyezési határozat.

Na most akkor aztán megint nem tudom mi a helyzet...:-s

2012. okt. 21. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!