Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogadnátok örökbe roma gyereket?

Fogadnátok örökbe roma gyereket?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek, nem vagyok rasszista. Csak épp ma történt velem, hogy mikor orvosnál vrakoztam, egy volt osztálytársammal találkoztam, ő is ahhoz a dokihoz várt, mint én. Beszélgettünk és szóba került egy idősebb házaspár, akiknek nem lehetett saját gyerekük és örökbe fogadtak egy roma kisfiút. A gyerek azóta felnőtt, most kb. 20 éves ha lehet. De az idős házaspár hiábanevelte őt kiskora óta a jóra, felnőtt korára lop, elszökik otthonról. Ismerem az öregeket, nagyon rendes emberek. De miért van az, hogy hiába van tisztességesen felnevelve a gyerek, ha felnőtt korára mégis az övéihez hasonlít?
2012. okt. 19. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
A vér nem válik vízzé. Genetikailag kódolva vannak.
2012. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
ez mindig igy sul el.már én is hallottam ilyen esetekrol sajnos.ugy hogy nem semmi esetre nem vennék ki roma gyereket!!!hozzáteszem nem vagyok én sem rasszista!!!
2012. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Én azt tapasztaltam,hogy nem a származás miatt nem tudnak az állami gondozott gyerekek beilleszkedni,akkor sem,ha korán nevelőszülőkhöz kerülnek,vagy örökbe fogadják őket.Magyarországon hosszadalmas ez a procedúra,és mire lezajlik,már szinte mindegy a gyereknek,mert nagyon sok olyan fejlődési szakaszon esett már át szülők nélkül,amelyek meghatározzák a további viselkedését.Persze számít a genetika is.A kérdésedre a válaszom nem.
2012. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Vicces, hogy azt mondjátok (kérdező és első kettő válaszoló), hogy nem vagytok rasszisták, miközben tökéletesen kimerítitek a rasszizmus fogalmát a véleményetekkel.

Azt gondolom, hogy azok a gyerekek, akik életük első időszakát állami gondozottként töltik, azoknak ez elég rendesen rányomja a bélyegét a személyiségükre. Nagyon fontos az első néhány év, sőt, első néhány hónap a személyiségfejlődés szempontjából. Ha nem újszülött korában fogadták örökbe a gyereket, akkor nem indul egyenlő eséllyel, sajnos.

A kérdésre válaszolva nekem nem lenne szempont örökbefogadásnál a gyerek bőrszíne, de ha lehetne válogatni, akkor csak újszülöttet, vagy pici babát fogadnék örökbe.

2012. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem.


A "vér vízzé nem válik" mondás ide pont nem jó. Azt jelenti, a jóból sose lesz rossz. Ide inkább az kell: kutyából nem lesz szalonna.

2012. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

4-es vagyok. Közben az is eszembe jutott, hogy a kérdező által említett örökbefogadott gyerek talán azért lett ilyen, mert társadalom nagy része pont úgy vélekedik, ahogy ti, talán túl sokat hallotta, hogy "kutyából nem lesz szalonna" stb, és ezért ő is elhitte, hogy belőle csak rossz ember lehet.

Szégyen, hogy ilyen társadalomban élünk.

2012. okt. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vér nem válik vízzé jelentése:

senki sem tagadhatja meg alaptermészetét ill. régi szokásait

2012. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Barátainknak van roma származású örökbefogadott gyermeke. Most 14 éves, és kívánni sem lehetne jobb gyereket nála. Okos, értelmes, szófogadó, .... Őt 2 éves korában fogadták örökbe.

Én egyébként ezt a példát látva sem fogadnék örökbe roma kisgyereket.

2012. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: nem, soha!


Off:

De nagyban függ a neveléstől és attól, hogy mennyi idős volt amikor örökbe fogadták. Ha pici akkor, mint az előző válaszoló is írta, jó ember is válhat belőle. Ismerek én is nem is egyet! A neveléstől nagyban függ a dolog, ha szülők dolgos emberek és foglalkoznak a gyerekkel nem fog elkanászodni! De mivel kinézik őket, sokan a válnak bűnözővé...kutyából nem lesz szalonna!

2012. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen ha orokbefogadnak akkor gyereket fogadnek nem emberi raszt piros kek sarga fekete mindegy gyerek az gyerek komolyan .mut szolnatok ha ti lennetek ez a gyerek? csori mit tehet rola honnan szuletett
2012. okt. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!