Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a gyeshez az...

Igaz az, hogy a gyeshez az elmúlt másfél évben 1 év teljes megszakítatlan munkaviszony szükséges?

Figyelt kérdés
Ezt ma hallottam a barátnőmtől aki most esett teherbe. Mi is tervezzük a gyermekvállalást, de sajnos engem úgy foglalkoztat a munkahelyem, hogy 6-10 hónapig dolgozom aztán elküld pár hónap szociális segélyre és utána újra visszavesz. Ez megy már 4 éve. Akkor én nem is leszek jogosult gyesre???:S Szép ez az ország.
2012. okt. 23. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyest mindenki kap! Az is aki egy percet sem dolgozott! De ez elég kevés pénz ugye.
2012. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat elég tapasztalatlan vagyok még ilyen ügyben... De gondolom aki a munkaviszonya után kap az jóval többre számíthat, mint az alap összeg. Ez érdekelne, hogy ehhez mennyi munkaviszony szükséges?
2012. okt. 23. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyes mindenkinek ugyanannyi.

Olvass utána a dolgoknak, hogy mi jár és kinek. Érdemes figyelembe venni bizonyos dolgokat gyerekvállalás előtt:

[link]

2012. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szép ez az ország."

Ez nem az ország hibája, hanem a munkáltatódé.


A GYED.-hez kell munkaviszony az a fizetésed 70%-q a Gyest akkor is kapsz ha nincs munkaviszonyod de az csak 28.000Ftz körül van.

2012. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez lemaradt:

Ezt olasd el nagyon jól össze van foglalva.

[link]

2012. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

hál istennek tervezik azt a törvényt, hogy alanyi jogon csak az kaphasson a közösből, aki tett is be valamit oda...

ergo: először tanulni, dolgozni kell és utána gyereket vállalni. Nem csak a markodat tartani a pénz után. Ingyenélők országa ez.

2012. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj kedves utolsó, remélem az utolsó mondatodat nem rám értetted, ugyanis nekem 3 szakmám van és mindemellett egy diplomám, valamint most készülök mesterképzésre és mindezek mellett dolgozok is. Szóval azt hiszem én letettem már valamit az asztalra 25 évesen. Azt hiszem a hozzám hasonló fiatal nők mind megérdemelnék, hogy ne a létminimum alatti összeget kapják meg. Azt pedig, hogy "szép ez az ország" arra értettem, hogy a kormány ötlete volt közcélúként alkalmazni 3 havonta cserével és 93 000 bruttóért diplomás embereket!
2012. okt. 23. 17:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Ingyen élők országa... talán ha több munkahely lenne(nem csak olyan ahová csak protekcióval lehet bejutni) többen is dolgoznának örömmel!! Nem értem néhány ember melyik bolygón él!
2012. okt. 23. 20:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké persze nehéz munkát találni de sokan nem is akarnak.

Szomszéd nő dolgozott 1. évet utána sorba születek a gyerekei összesen 5 és mégis eltudod menni egy boltba eladónak dolgozni, 2 hónap keresés után. Nem azt mondom, hogy nagyon könnyű de azért nem is lehetetlen. Ja és nem Budapesten csak egy kisvárosban.

2012. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen 2 féle ember létezik, aki akkor se menne el dolgozni ha kapna állást, a másik pedig, hogy menne de nem kap. Én 4 éve próbálok másik munkát találni de még csak be sem hívnak elbeszélgetésre, hogy bizonyítsak. Nálunk egy bolti eladói állásra - nem túlzok- 642-en adták be a jelentkezésüket. Mikor le szerettem volna adni az önéletrajzom már el sem vették 643.-nak. Természetesen minden segélyt és támogatást munkához mérve adnék, de ahhoz szükséges lenne mindenkinek megbízható, jól fizető, tartós állás. De a mai világban senki sem tudhatja másnap szükség lesz-e a munkájára. És csodálkoznak, hogy a magyarok nem szülnek gyereket...
2012. okt. 23. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!