Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váratlan költségek egy babánál...

Váratlan költségek egy babánál? Miért kell leegyszerűsíteni?

Figyelt kérdés

Annyi kérdésnél olvasom,hogy egy baba alig kerül valamibe, mert anyatej van, ruhát meg turiból!

És ahol nem ilyen egyszerű? Ahol tápszeres lesz, vagy mi van,ha beteg?

Oké, a legjobb,ha minden redben, minden a nagykönyv szerint, de ezt előre senki nem tudhatja!

Keresztlányom pl. 3 hónaposan már ekcémás volt, több ezerbe került, mire kikúrálták úgyahogy. Vagy itt is olvastam többször,hogy tornára kellett vinni a picit, ami szintén nem két forint.

Csak azért kérdezem, mert a baráti körben felmerült ez témaként, ahol egy anyuka kijelentette,hogy minimális költség a gyerek. Na nálunk a legutóbbi betegség elég sok pénzt elvitt! Gondban lettünk volna, ha van koppra centizve a pénz, mert ráadásul hó végén lett beteg!

Szóval oké,hogy nem kell vagyon a gyerekhez, de azért nem is elég mindig annyi,hogy anyatej kell és kész!

Sokan az ilyen válaszoknál nem említenek semmi ilyesmit, csak lerendezik azzal, hogy nem kerül sokba a gyerek!


2012. okt. 25. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert alapvetően azt gondoljuk, hogy nem lesz beteg, lesz tejünk stb. Aztán jönnek a tények. Az én lányom is ekcémás volt, ami kb. másfél évesen jött ki rajta, és sokba került. De ez van.
2012. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az általad leírt helyzetekben sem a baba kerül sokba, hanem a betegség. Ha mi vagyunk betegek, nyilván azt is ki kell fizetni. Szerintem, akik azt mondják nem kerül sokba, úgy általánosságokra gondolnak. Ha megnézel egy kelengyelistát, hogy mi "kell" a babának, tele van teljesen felesleges dolgokkal, ráadásul elég drága. Viszont, ha józanul vásárol az ember, negyedannyit sem költ. Váratlan kiadás mindig felmerül, de ez nem csak a babáknál, hanem mindig. Mégsem félünk venni pl. mosógépet, hisz az is elromolhat, amit megjavítani sok pénz! Miért pont a baba legyen a kivétel?
2012. okt. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát a mosógép az azért más, mert max. azt mondod,hogy most mosok kézzel a két hétig,amíg meg nem jön a fizu.

De egy babának,ha beteg ezt nem mondhatod! A váratlan költségekre igenis számolni kell.

De lehet ez pl. egy kocsinál is. Azért bele kell kalkulálni,hogy elromlik és nemárt, ha van némi pénz a javításra!

2012. okt. 25. 15:37
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálunk se minimális költség volt a kislányom.Én nem voltam olyan szerencsés hogy tudtam szoptatni,tápszeres volt a kislányom már az első naptól.A tápszer havi 16 ezer volt.Mikor elkezdett mást is enni akkor pedig meg kellett venni mindennap a gyümölcsöt stb.Ruhák is folyamatosan kellettek.Már 2,5 éves de még most is folyamatosan kell valami.

Szóval szerintem túlzás azt kijelenteni hogy alig kerül valamibe egy baba.Ja és akkor még ott vannak az alapvető dolgok amiket meg kell venni(babakocsi,hordozó,kiságy,pelenkázó,stb.)Persze szerencsés akinek erre se kell költeni mert mindent megkap.

De ettől függetlenül én sose spóroltam sose a lányomon mindig új dolgokat kapott/kap.Nem turiból öltöztetem.Én sose találtam ott jó dolgokat.

2012. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Itt a tápszer kérdés. HA-s tápszerre pl. van támogatás. Ha

kicsi a baba , pl. 2-3 hónapos nem kell neki 150 ml, itt 40-50-60 ml-ekről beszélünk, szóval 2 doboz tápszer simán kitart egy hónapig, vagy még tovább. Ha még nagyobb a baba, mondjuk 6 hónapos, már lehet hozzátáplálni, nem kell annyi tápszer. Ekcémás a baba...Hát...gyógyszertárban is vannak erre készítmények feleannyiért,

Beteg a gyerek.... 2 kúpunk van a két gyerkőchöz, ha antibiotikumot ír a doki,akkor még azt kiváltjuk. Sinupret, c-vitamin sok ideig elvannak, nem kell mindig újat írathatni. És ami még fontos, nálunk nincs "koppra" kicentizve a pénz sosem, mert ha más nem van folyószámlahitelünk, arra vásárolunk. (Így vásároltunk 5 évvel ezelőtt is, ha vki belekötne, h innen is látszik mekkora a szegénység a mai időkben.....)

Meg ami még eszembe jutott. Jönnek itt azzal, h nem baj, h 3 évesen is pelenkás a gyerek. Na itt, a gond. Mert ha így van,az se gond h még mindig pelenka kell neki. Az enyém 2 éves kor után szobatiszta lett, (2,5 évesen meg ágytiszta is) avval is kipipáltuk a pelenkagondot.

Én nem azt írom, h húúúú, fillérekből is lehet gyereket nevelni, mert sajnos nem. Csak nem kell mindenféle vacakot beszerezni hozzá. Most azt is leírom, h a gyerekszoba egy kiságy, komód meg pelenkázó. ikeás-semmi extra, a legolcsóbb. Kell ennél több? Ismerek olyant, h jajjgatnak, h nincs pénzük, nincs pénzük, de rokonyokkal összeszedették a bababútor árát, kb. 500 ezer forintos bababútorról van szó...plusz bébikomp, taxi, mozaikos játszószőnyeg. Természetesen ez nem kritika a kérdésre, csak leírtam.

2012. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pedig turikban is vannak ám jó babarucik, meg bababörzéken. Mi onnan veszünk+ kaptunk is. Volt egy ismerösöm, mondta, h kidobna 10 éves gyerekruhákat, de ha gondolom, nézzem meg, hátha.... Hát úgy a jó háromnegyedét elhoztam tök ingyen!! Semmi bajuk nem volt azoknak, csak nem nike pipa volt rajtuk meg c&a-s , h&m-es cetli....:)

Babakocsit a férjem kollégájától vettük meg, picit használt, de amilyen gyorsan kinövik , nem kell csudababkocsit venni, a nagyobb is amint menni tudott, már nem tettem (vagy csak ritkán) babakocsiba, totyogott a kis lábain.

Plusz tescoban vannak ezek a kis fehér rugik+ body-k, a kisebbre simán feladhatom nagyobb "kinőtt" cuccait, némi fehérítés, és olyan mintha új lenne.

2012. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát kedves utolsó, nem tudom,hogy a te babád mennyit evett, de nekem viszonylag vékonyka babám van, de simán többet evett 50-60 ml-nél 2 hónaposan!

70-et evett,amikor kijöttünk a kórházból. Nekünk 2 hónaposan elfogyott 3-4 doboz tápszer. Ami ugye 2700 forintossával kb. 10 ezer volt egy hónapban.

Keresztlányom ekcémájára végigpróbálták az összes gyógyszertárit, nem volt jó, sajnos csak az vált be, aminek tubusa valami 3 ezer volt és nem futotta ki egy hónapig.

Az antibiotikumra én nemrég 5 ezret hagytam a kórházban, plusz a Sinupret, a Cebion!

A fiam hasfájására is elköltöttünk vagy 6 ezret, mire meglett a megfelelő.

Nem vettünk luxus dolgokat, de ezekből nem nagyon lehet lefaragni!

2012. okt. 25. 16:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindig vannak váratlan kiadások! Nekem mikor született a kislányom, akkor egy vagyont spóroltam azzal, hogy nővérem, amije csak volt átruházta rám. Így lett ingyen egy tök modern babakocsim, hozzá üléssel az autóba, gyerekágy, pelenkázó, kiskád és még sorolhatnám. Szerintem több 100 ezer forintot ezzel simán spóroltam. Aztán megszületett. Nekem volt tejem azzal nem volt baj, de azzal már igen, hogy én nem igazán figyeltem rá korábban a táplálkozásomra (persze terhesség alatt igen, de ott vmiért automatikusan olyan dolgokat kívántam, amik a baba szervezetének csak jót tesznek). Így szoptatás alatt arra kellett pl külön figyelnem, hogy rengeteg gyümölcsöt, zöldséget és halat egyek, ami pl tél közepén elég drága mulatság. Nálunk szerencsére olyan gond nem volt, hogy nagy betegség, ezt mi eddig szépen megúsztuk. De! Egy év után vissza is kellett mennem dolgozni, így mit volt mit tenni, babysitterre kellett bíznom a kicsit. Igaz, ami igaz, ezt tudtam előre, csak azt nem, hogy mennyi ideig lesz rá szükségem, hogy X összegért mégis mit várhatok el egy tapasztalt, megbízható embertől. Eléggé megkéri az árát, bár az is tény, hogy rengeteget foglalkozott a picivel, tanítgatta meg minden. No de mégis! Kb feleannyit kalkuláltam korábban. Jó én egyedi eset vagyok, mert egyedül nevelem a lányom, nincs párom, se nagyszülők, akik besegítenének. Ja meg emlékszem megkapta az első kiscipőcskéjét, jaj hát nagy volt az öröm meg minden, csak 2 napra rá elmentünk kirándulni, a szentem meg fogta az egyik cipőjét és belehajította a tóba :D másnap persze rögtön kellett venni egy ugyanolyat... Tehát ilyenek is vannak. Én örültem azért, hogy nem centiztem ki a pénzt, de annak is, hogy azért mindennek megnéztem az árát és ahol lehetett ott spóroltam (pl még meg sem született, de volt egy nagyobb pelenkaakció egyszer, így abból amennyit csak lehetett feltankoltam - több ezer forint spórolás). De így is több megy el, mint amire számítottam. Szerintem a legjobb, ha az ember alapból többet számol és max éri egy kellemes meglepetés, hogy marad egy kis pénz a zsebében.
2012. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem csak a gyereknél kell számítani váratlan kiadásokra, mert ott van az autó, vagy mondjuk a hűtő. Ha elromlik mit csinálsz? Azt azonnal pótolni kell, nem hiszem, hogy hűtő nélkül el lehet lenni napokig. És ez több pénz, mint egy ekcéma krém.

A baba szerintem inkább rendszeres kiadás. Ha tápszeres, akkor azt minden hónapban meg kell venni (van amúgy 1300ért is), pelus szintén. Később meg ugye bölcsivel, ovival nőnek a költségek.

persze lehet váratlan kiadás gyerekkel kapcsolatban is, de szerintem közel sem annyi, mint egyébként egy háztartásban gyerek nélkül is előfordulhat. Viszont nem mondom azt, hogy fillérekből megoldható egy csecsemő nevelése, mert ez akkor sem igaz, ha mindenből a legolcsóbbat veszed! Igenis viszi a pénzt a gyerek!

2012. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de egy kizárólag tápszeres 2-3 hós babának nem elég 2 doboz tápszer egy hónapban. Nálunk kb 7 dobozzal fogyott el egy hónapban. Ja, és sima tápszer volt, 530ft-ért. A HA-s tápszerek 4x ennyibe kerülnek...
2012. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!