Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba költségek. Mire számítsun...

Baba költségek. Mire számítsunk? Mennyi összeg kell havonta kb. ha a normál igényeket vesszük. Nem luxuscikkeket.

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 08:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
30 000-35 000 Ft elég?
2011. szept. 6. 08:56
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
atttól függ miyen pelust használtok, tápzeres e a pici, beteg e,kell e gyógyszer...
2011. szept. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha okosan vásároltok akkor igen.


ruhát amit lehet bizományiból turiból kell -ene - venni


szükösen de ki lehet jönni nagyon kell fillérezni.

2011. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsö idöszakban nagyon kevés minden kell.

Pl ha a pici szopik akkor csak is pelenka. Abban a korban meg kb 4-5 db/ nap böven elég volt, mert nagyon picit pisiltek és pl a pampers vagy libero szuperül szív és nem volt nedves.

Ha tápis lesz akkor a tápszer nem túl olkcso de ennyi.


Babápolási dolgoból nagyon sokat fogsz kapni, nekem 11 hós a lányom de még most is a születésre kapottakat használjuk, csak popsikrémet vettem azóta.


30E Ft elsö 3 hónapban nem lesz.


Aztán a kérdés mennyi ruhát kaptok. Mert mi állandóan kapunk valakitöl. Olyantol is akitöl soha nem gondoltam volna. Szóval szerintem az ovis korig nem nagy költség egy gyerek, majd onnantól talán jobban.

2011. szept. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Még csak most tervezzük a babát. Igyekeznénk mindent megadni neki, ennyit tudnánk rá költeni. 25 és 30 évesek vagyunk és már nem akarunk várni. Csak félünk egy kicsit.
2011. szept. 6. 09:09
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem tudom! Szerintem ha nagyon nagy szerencséd van és mindent kapsz, akkor nem nagy költség.

Mi most várjuk az elsőt. Igyekeztünk mindenből a legolcsóbbat (de azért nem a legrosszabbat) venni és kb. 300 ezer a vége. Mert pl. nekünk nem volt plusz bútor, venni kellett. Kompletten 100 ezer volt. Babakocsi sehonnan sem jött, az 60 ezer volt (egy nagyon jó babakocsi, igaz használt). Ki kellett festeni a szobát, az kb. 10 ezer volt. Kellett szőnyeg, függöny. És akkor még jött a babakád, légzésfigyelő (itt a környéken bérelni nem lehet) stb. Szóval azért a kezdés nem olcsó!

2011. szept. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

2. vagyok.


a szeretet a lényeg ez tény.

de ha nem használtan vásárolsz akkor egy overall 9000,-


erre fog kelleni xtra pénz.


amit a 3. kedves válaszoló írt a pelenka mennyiségről.


cáfolok!

mindkét gyerekemnél napi szinten 8 db pelus kellet és szinte mindegyikben volt kaka is.



egyébként fedi a valóságot de ha szopizik az se ingyen van - bár úgy tünik- a Te minőségi étkezésed befolyásolja a tej minőségét-.

a minőségi étkezés pénzbe kerül. + ált. a kismama vitaminokat is szed szoptatás alatt egy 100-as elevit 8000,-


ha a sok kicsit öszseadod komoly összeg jön ki hónapra lebontva.

2011. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmivel nem költünk szinte többet! A pelenka és a popsitörlő,valamint nekem a melltartóbetét,amit megveszünk. Anyatejes baba. Sok ruhát kaptunk használtam, van minden méretből pár darab. Havonta nem kell ruhát venni! Szerintem majd hozzátáplálás idején nő meg a kiadás, friss gyümi és zöldség, bébiétel, stb. Szerencsés vagyok, mert a bababútort kaptuk, pihenőszék, játszószőnyeg, forgó stb. ajándékba kaptuk. Én eladtam a robogómat,abból lett a babakocsi...ha azt eladom veszek majd biciklit tavasszal. Megtanulsz majd ügyeskedni, és nem kell sokat költeni! Majd ha iskolába megy...

2 hónapos anyukája! :)

2011. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A kezdés miatt nem aggódunk. Sok ruhát kapunk majd, babakocsit se 60 e-ért veszünk. Inkább a havi kiadások de majd meglátjuk. Azért várok még válaszokat :)
2011. szept. 6. 09:37
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Nyugodtan vágjatok bele, ha úgy érzitek!


Nekem anyu mindig azt mondta, hogyha arra várunk, hogy minden klappoljon, sose lesz gyerek, mert mindig jöhet valami váratlan kiadás! Dolgoztunk mind a ketten a párommal a fősuli befejezése utántól rögtön, szóval mi sem csak úgy bele a vakvilágba vállaltunk gyereket, de nekünk sem jut annál több egy hónapban. Ruhákat mi is kaptunk, babakocsit, kiságyat is (kölcsön), születése előtt durván 80ezer forintot költöttünk.


Pelenka nálunk is rengeteg fogyott, de egy jó tanács, amit egy tapasztalt barátomtól kaptam: mindenkitől pelenkát kell kérni, mikor jönnek babalátogatóba. Így össze tudod hasonlítani melyik pelus a legjobb és még úgyis hoznak mellé valamit. A babaápolási szereket felírja a doktor, így az sem kerül sokba kezdetben.

Aztán ahogy nő a gyerek, egyre többe van, legalábbis nálunk, de én mindig arra gondolok, hogy nálunk kevesebb pénzből is élnek rengetegen, tehát ha nekik sikerül annyiból gyereket nevelni, akkor nekem is. Pl. horror árú egy cipő!

2011. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!