Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindent össze vetve mennyi...

Mindent össze vetve mennyi pénzt költöttetek az első terhesség alatt?

Figyelt kérdés

babakelengye

orvosi vizsgálatok

felszerelés/ruhák kismamának

egyéb


Utólag belegondolva, költöttetek feleslegesen?

Köszönöm!


2012. okt. 26. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindennel együtt kb 700ezer.
2012. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sok mindent használtan vettünk.(Babakocsi,ruhák,kiságy)

A dokim,szülésznőm összesen 150.000ft volt


Összesen:kb:250.000-280.000ft

2012. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kb 500-600.000ft. Ebből a legdrágább az orvos volt a vizsgálatok + a szülés.
2012. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi összegek!

Én ügyeletesnél szültem, TB rendelésre jártam. Szüléskor jobban figyeltek rám, mint aki fogadott orvost, mert épp nem volt bent a fogadott dokija, de be se jött, mert lagziban volt!

Így összefoglalva 150 ezer körül, plussz még a 60 ezer anyaságit is a babámra költöttem!

2012. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Saccolni fogok, ráadásul másfél év távlatából.


babakelengye: 50-100 Ezer körül

orvosi vizsgálatok: egyedül egy kombinált teszt és egy inkább szórakozás 4d ultrahang volt, összesen 25 ezer körül.

felszerelés, ruhák kismamának: egy halom kismamabandázs, varrónő készítette és kismama kabát, összesen 20 ezer

egyéb: 35 ezer Ft a szüléskor a szülésznőnek. Fogadott orvosom nem volt


Nem érzem,hogy felesleges dolgok lettek volna. 1-2 dolog biztos, de apróságok csak.

Talán annyi, amit fontos megjegyeznem, hogy nekem az avent, mint márka kevésbé jött be, pedig több mindent is próbáltam. Legközelebb azt hiszem inkább a medelát fogjuk előnyben részesíteni legyen szó mellszívóról, egyéb szoptatási kiegészítőkről, vagy cumisüvegről.

2012. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A babakelengye 250 ezer körül volt, de mindent nekünk kellett megvenni. Középkategóriás cuccokat vettünk.

Az orvos sok volt, magándoki 10 ezer/hó, a szülésért 50 ezret adtunk, de már a teherbeesés sem volt egyszerű, a terhesség sem volt problémamentes, szóval így nekem megérte. A genetikai uh-ket a géndiagnosztikai központban csinálták, 30 ezer volt a kettő (a következő babának már ep-ra fogjuk csináltatni.)

Egy pulcsit vettem, teszkós 5000 Ft volt, akkor viseltem, ha mennem kellett valahová, szegény jól el is kopott, kitartott ősz-tél-tavasz. Kabátból szerencsére nem kellett új. 1 nadrágot vettem, talán 6000 Ft körül volt, szövetnaci.

Úgy érzem, feleslegesen semmit sem vettünk, csak kezdő tudatlanságomban szinte mindenből újat vettem. Pedig vehettem volna akár alig használtat is, töredéke áron.

A következő bébinél már okosabb leszek.

Egyébként pont azokat használtam rövid ideig vagy nem használtam egyáltalán, amit kölcsön kaptam pl. szoptatós párna.

2012. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

150 ezer körül + 50 a dokinak a szülésért (sztk rendelésre jártam hozzá de a szülésre felfogadtam) + 10 ezer a szülésznőnek aki ügyeletes volt.


hogy lehet 500-600at elkölteni? nem provokálni akarok, csak érdekel! nekünk a babakocsi 70 ezer volt és így is csak 150 re jött ki összesen a babakelengye (ruhákát ajándékba kaptuk)

2012. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Orvosi vizsgálatok: 50.000 (5.000 volt a doki tarifája)

SZülés: 80.000

Bababútor: 110.000

Babaruhák: 30.000

Kismama ruhák: 30.000 (ruhákat neki is, magamnak is sokat vettem használtan, ill. örököltünk)

Egyéb felszerelés (pihenőszék, mellszívó, kiskád stb.): 40.000

Babakocsit, légzésfigyelőt ajándékba kaptuk.

Tehát összesen 340.000 Ft, és igazából a digitális fülhőmérőn kívül minden hasznosnak bizonyult.

Mondjuk nálunk sorban születnek a kis unokatesók, mi is szeretnénk másodikat, forgatjuk a készleteinket.

2012. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt magamra:

- két hosszú és két rövid nadrág(téltől őszig voltam várandós, dupla "ruhatár+" kellett) 20 000 Ft körül

- felsők, nem kifejezetten terhesek, hanem hosszú pólók, topok, kábé 10 000 Ft

- melltartók(szopis és vastagpántú, valamint kosárméret- növekedés miatt) 15 000 Ft

- két pár cipő, mert nőtt a lábam, kábé 15000 Ft

- vastabletta, nem emlékszem, talán 2000 Ft


Szüléshez, kórházba, gyermekágyas időszakra:

- szülésznő 20 000 Ft

- pizsama 2000 Ft

- betét, hálós bugyi, 5000 Ft


babának ill. otthonra:

- mérleget béreltünk de minek, csak idegesített, egy hónap után vissza is vittük, de két hétig sem használtuk

- mellszívót béreltünk de minek, nem tudtam fejni, csak kézzel, úgy látszik, ilyen tipus vagyok

- babaszobába bútort használtam vettünk, sima fehéret, én díszítettem, festettem:)

- kiságyat örököltük de minek, fél éves koráig ráért volna

- ruhácskákat részben örököltük, vettünk újat is, nagyjából 15000 Ft ból megvolt minden az első fél évre így, egyetlen "nagyobb" tétel volt(ak) a polár kezeslábas(ok)

- hordozókendő, 12 000 Ft, életem legjobb befektetése

- mosható pelenka- készlet, vegyes márkákból, egyszeri kábé 40 000 Ft, két éves koráig nem kellett pelenkára költeni(csak a mosásra), akkor lett szobatiszta, és nem kellett popókenőcs sem


Utólag belegondolva azokon kívül, amihez odaírtam, hogy de minek, csak a szopispárna volt felesleges, valahogy sosem tudtam jól "beállítani", sima párnával nekem sokkal jobb volt.

2012. okt. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nem összestettem, nagyjából, ha a kis aprókat, amik sokra mennek is beleszámoljuk, körülbelül 200 000 forint volt, ennek nagy része az én ruháim, a bútor meg a pelusok(de ugye ez sokkal több lett volna a pelenkázós kor végéig ha eldobósat használunk).
2012. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!