Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok 23 évesen gyereket...

Vállalnátok 23 évesen gyereket, ha idősebb párod van és főként ezen múlna hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Igazából szeretem a gyerekeket, a családban is van 2 kis gyerek, látom mit vállalnék. Ha nem sürgetne semmi várnék még legalább 2 évet, de így kicsit megvan sürgetve a döntés. A párom már 30 éves, már nagyon szeretne családot évek óta, attól tartok ha halogatom a szülést rossz vége lesz, pedig ő életem szerelme, csak őt tudnám elképzelni apukaként, öröm nézni ahogy bánik velük...


3 év munkaviszonnyal rendelkezem, a tanulmányaimat most fejezem be. Összesen a bevételünk kb. 250.000 Ft lenne.


Ti várnátok még valamire, vagy belevágnátok?


2012. okt. 26. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, de ez én vagyok. Itt nem is az anyagi rész kérdés, vagy hogy ki mennyi idős, hanem hogy te szeretnéd-e szívből...
2012. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30 évesen a párod még nincs lemaradva semmiről:-) Azt hittem a kérdésed alapján, kb 45-50 éves. Nem kor kérdése, van, aki a húszas évei legelején készen áll az anyaságra, van aki 35 fölött sem érett hozzá. Ha a párod is ennyire szereti a gyerekeket, te is látod és elfogadod, hogy mekkora boldogság-kontra felelősség gyereket vállalni, akkor miért ne? Ha viszont te még tényleg várnál 2-3 évet, ezt oszd meg a pároddal, hogy ne legyen a későbbiekben ebből esetleg baj. (csak te akartál gyereket, én még nem, stb szituk). Én 23 évesen már a lányom óvodájában ismerkedtem a többi anyukával:-) 29 éves 2 gyerekes anyuka vagyok:-)
2012. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Én is azt gondoltam,hogy min. 40 fölött van...a baráti társaságunkban a legtöbb pasi már 34-35 éves volt,amikor apuka lett.Ehhez képest a Te párod még "gyerek".Ha még nem érzed késznek magad rá,inkább várj 1-2 évet.3 gyerekes
2012. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Örülne, ha ezt látná, hogy "ő még gyerek" :) Azóta van bezsongva, amióta az összes régi jó barátjának gyereke született, 2-3 évesek... Ő azóta már vén csontnak tartja szinte magát :)
2012. okt. 26. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 24 évesen szültem az első gyermekem, a Párom akkor volt 36 éves.

Ha úgy érzed, hogy eljött az idő a szülésre, akkor sose késő, csak Neked kell döntened.


Üdv egy Anyuka.

2012. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!