Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idősebb anyukák lenézik a...

Idősebb anyukák lenézik a fiatal 17-18-20 éves anyákat?

Figyelt kérdés

Én 18 éves vagyok és egy 10 hónapos kislány anyukája. Lakótelepen lakunk, igy mindenki ismer mindenkit még ha személyesen nem is de látásból. Mikor terhes lettem mindenki furán nézett rám, ez azóta sem változott mikor megszületett a lányom. Hozzáteszem nem vagyok r*banc, 3 éve van párom aki mostmár a férjem. Rosszul esik mikor azt feltételezik biztos nincs vele a gyereke apja, meg hogy milyen anya lenne már egy 18 éves? ezek a dolgok időnként a fülembe jutnak, én tudom milyen vagyok de akkor is bántó hogy így lekezelnek. Mi azért vállaltuk ezt mert tudtuk vállalni, saját lakás van, páromnak munkája. Ugyan olyan vagyok mint bármelyik másik idősebb anya.



Többi anyuka, mit gondoltok erről?


2012. aug. 28. 15:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

A mai világban, tényleg "nem szokványos" az ilyen fiatalon szülés. 17 évesen már lefeküdtél valakivel..

Sokan úgy vannak vele, hogy inkább tanulj, hisz 18 évesen még lehet lesem érettségiztél. Én is 26 évesen szültem, miután kijártam a főiskolát, a mesterképzést és még 1 éves munkagyakorlatom is volt. 18 évesen, még buliznod kellene nem szoptatni a gyermeked.

2012. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én első babámat 17 évesen szültem, másodikat 20 évesen. Most vagyok 21. Sajnos az a tapasztalat, hogy előitéleteik vannak az embereknek, sokan lenéznek. Engem is ribiznek, pedig én sem vagyok az.

2012. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
en azt gondolom hogy teljesen mindegy hany eves az anya a lenyeg hogy jo anya legyen. lehet rossz anya egy 30 eves is es egy 18 eves is. nem a kor szamit.Egyebkent soha nem gondolok semmi rosszat ha egy fiatal anyat latok.
2012. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha idősnek számítok 31 évesen,akkor a válaszom nem.Én személy szerint irigyellek.Fiatalon szerettem volna édesanya lenni,de a sors másképp gondolta.Sorozatos vetélések után 29 évesen szültem meg a kisfiam,aki épp a korom miatt marad egyke.Ne foglalkozz másokkal,csak ezt tudom tanácsolni,és neveld boldogságban a kislányod!
2012. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez nem előítélet. Inkább belegondolnak abba, hogy 18 évesen van egy 10 hónapos gyereke, akkor 16-17 évesen mást is csinálhatót volna.

Nem bántás, csak másként gondolják ők az életüket.

Ettől még nem leszel sem rosszabb sem jobb Anya.

2012. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Nem arról van szó, hogy ribinek néznek.


Hanem mert ilyen esetben általában a nagyszülők tartják el a gyereket, az újdonsült anyuka a babára hivatkozva nem fejezi be az iskolát, nem akar dolgozni. Tisztelet a kivételnek természetesen, de én olyannal még nem találkoztam :-(

2012. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak : sikerült leérettségiznem magántanulóként, most meg okj-s tanfolyamot szeretnék elvégezni. bulizni sose szerettem 2-3x ha voltam életemben szórakozóhelyen.
2012. aug. 28. 15:22
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Ha lehet ilyet mondani, ne foglalkozz velük(tudom nehéz és rosszul esik) de az idő Téged fog igazolni. Azok az anyukák akik lenéznek vagy megszólnak Téged nem is lennének igazi barátaid. Foglalkozz a piciddel és a férjeddel, élvezzétek ki egymás társaságát.

Tudom jó lenne egy barátnő aki ugyanolyan helyzetben van mint Te(kisgyerekkel otthon) de van, hogy nem úgy jönnek össze a dolgok én már lassan 4 és fél éve vagyok itthon de csak ideig óráig ha volt valaki akivel tudtam ilyen dolgokról beszélgetni(akinek ugyanúgy vannak picijei).

Már megszoktam.

Ha nagyon csevegni támad kedved akkor vagy fórumozz vagy hívj fel valakit. :)

2012. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :) Nekem nem anyukám neveli a gyerekem sőt nem is ő tartja el. Én nem azért szültem hogy majd akkor lepasszolom nekik stb. mi ezt tudtuk vállalni ezért maradt meg, és eggyáltalán nem bánom.


Tervem meg rengeteg van és később énis dolgozni fogok természetesen.

2012. aug. 28. 15:25
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Én jövő hónapban töltöm a 19et,és 11 hetes terhes vagyok. Nem érdekel ki mit gondol,párommal lassan 3 éve vagyunk együtt. 2 munkahelye van,hogy mindent meg adhasson nekünk. Mi vállaltuk mert tudom hogy jó szülei leszünk és nem utolsó sorban azért is,mert januárban kiderült hogy pco-m van és a doki azt mondta hogy kevés az esélyem a babára. Szerintem ne foglalkozz senkivel,ha nektek így jó:)
2012. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!