Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen anyagi helyzetben...

Ti milyen anyagi helyzetben vállaltátok/vállalnátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Nekünk van saját 1+2 félszobás lakásunk, saját autónk (de azt cserélni kéne, hogy a harmadik is elférjen), kb. 200 000 Ft havi jövedelmünk (amiből kb. 50 000 Ft a rezsi), és kb. félmillió Ft megtakarításunk. Az első két gyerektől minden van (főleg, hogy egy fiú, egy lány), viszont nagyszülőkre anyagiakban biztos nem tudunk támaszkodni.

Szerintetek? Nagyon szeretnénk még egy kis lurkót! :-)


2012. szept. 9. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nekünk kevesebb az egy főre jutónk, és három gyerekünk van. Annyi különbség, hogy megtakarításunk semmi. Igaz, a lakásunk 1+3 fél szobás, az autónkba meg épp beférünk, de néhány év múlva cserélni kellene, mert már jó régi.

Ja, nálunk 3 lány van, így a ruha nálunk is adott. :o)

2012. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hármat szeretnénk. Nincs lakásunk, egy hiteles és egy saját kocsink van. Havi bevételünk 400ezer, de nincs megtakarításunk. Mi így is bevállaljuk a harmadikat. Ha valami egészségügyi bajom lenne, akkor nem vállalnánk be. Még nem voltam kontrollon szülés után, így nem tudom, mi lesz.

Ha engem kérdezel, ilyen anyagi körülményekre bevállalnám.

Hajrá! :)

2 fiús

2012. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk havi 240e jön be. Ebböl 35 a hitel. Kocsink nincs, nem is szeretnénk. A megtakarításunk 800e. Babacuccunk rengeteg maradt (1 fiú, 1lány után), ezen túl sok mindent kaptunk kölcsön.

Most vagyok 35 hetes.

2012. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk saját házunk van (4 szobás), saját autó (majdnem új), 2 millió megtakarítás, havi bevétel jelenleg kb. 280-300 ezer, de most még gyeden vagyok. Hitelünk nincs. Két fiú után mindene meglenne a kistesónak (persze ha ő is fiú lenne), de egyelőre nem merjük bevállani a 3.-kat, pedig nagyon szeretnénk, főleg én, a férjem már fél a jövőtől, hogy mi lesz majd ha el kell őket indítani az életben.
2012. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Saját lakás,1+fél szobás. Autó- ezt még 2014-ig fizetjük. Hitelek 80,rezsi 28+ a fűtés (fával).Bevétel: elvileg 80 (most talált másik állást a Párom,előtte 104-et keresett,de ebből a bejárás sokat levett) +73 a gyes és családi 3 gyermekre. Még gyed-en voltam a 2. lányunkkal,amikor bevállaltuk a 3. babót,a gyedem 71-72 volt. Megtakarítás a kanyarba. Senkire nem tudunk támaszkodni sem anyagilag,sem máshogy- egyedül apósom az,aki néha jön,pl. vigyáz a lányokra,ha nekem dolgom van.


Csak Ti tudjátok,hogy a Ti bevétel-kiadás arányotokba belefér e egy 3. babó. Tény,hogy minden adott Nálatok a "bővülésre" :-)


Üdv: 3 lányos,18hkm

2012. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató válaszokat. Nagyon jól estek, és én is biztosabb vagyok magunkban :-)))
2012. szept. 10. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!