Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóelőleg nyilatkozat -ot...

Adóelőleg nyilatkozat -ot írattak alá velem a munkahelyemen. Nem tudom mi ez. Borítékban kapom a pénzt. Járna nekem valami adójóváírás, vagy mi?

Figyelt kérdés
Szóval ez csak valami szükséges papírmunka, vagy a cég helyettem vesz fel pénzt, ami engem illet? Vagy mi ez? És mit tehetek, ha így van?
2011. febr. 4. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

tán el kellett volna olvasni


arról nyilatkoztál, hogy kéred-e az adójóváírást ebben az évben, ha nem kérted és jár, akkor adóbevallásnál megkapod

2011. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mármint a cég megkapja és megtartja (mert nekem nem fognak szólni, hanem zsebre teszik).


Vagy én kapom meg, saját címemre, cégtől függetlenül?

2011. febr. 4. 10:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudja megtartani. Ha a "borítékban kapom a pénzt" azt jelenti, hogy feketés fizetik a béred egy részét, akkor arra nem jár semmilyen adókedvezmény, mivel nem is adózol belőle. Ha azt jelenti, hogy készpénzben fizetnek (azt ki szokták borítékolni a dolgozóknak, mert így kisebb a pénztári kifizetéskor a sorbanállás és a rossz kifizetés esélye is), akkor azt jelenti, hogy az adóelőleg számításkor figyelembe veszik az adójóváírás összegét (ha kérted) Sőt, idén a gyerekkedvezmény igénybevételéről is nyilatkozni kell. Nálunk pl külsős könyvelőcég végzi a bérszámfejtést, és ők alapból nyomtatnak mindenkinek gyerekkedvezményes nyilatkozatot is, ha van gyereke, ha nincs. Ha kérted, ha nem az adójóváírást, azt látod a bérszámfejtési papírodon, vagy ha azt nem kapon meg, akkor a következő évben az M30as munkáltatói igazoláson.

Ha megírod mennyi a bruttó béred, meg tudjuk mondani, mennyi nettót kell(ene) kapnod)

2011. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Szóval borítékban kapok egy nettó 100-ast, de minimálbér körül vagyok bejelentve.

Én nem kértem semmit, csak egy papírt dugtak az orrom alá, és aláíratták. nos?

2011. febr. 4. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:
b+ máskor elolvasod mit írsz alá....
2011. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A minimálbérre kapod az adójóváirást, de mivel te mindenképp nettó 100-at kapsz, igy ebből nem fogsz látni semmit. Ha nem irod alá, akkor év végén kérhetted volna vissza egyben, amit neked postázott volna az APEH. Legközelebb aláirás ELŐTT kérdezz.

12.100 Ft*12, ennyit buktál az aláirással...

2011. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, mi volt a megállapodásotokban.

Ha az, hogy fizeti utánnad a minimálbér utáni járulékokat, és a kézhez kapott fizetésed havi 100ezer, akkor nincs miről beszélni, tartja magát a megállapodáshoz. Sőt, idén még rosszul is járt, mert a nyugdíjjárulék emelkedett 0,5%-kal, az adójóváírás meg csökkent 3000 forinttal.

Ha abban állapodtatok meg, hogy megkapod a mindenkori minimálbért, + havi x forintot, akkor azt kellene tudni, hogy mennyi ez a havi x forint.

Gondolom, amikor megállapodtatok, hogy így fizet, akkor is volt adójóváírás és ezt figyelembe véve adta/adja ezt az összeget.

2011. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A munkahelyedtől kapsz nettó 100ezret, és befizetnek utánnad az APEHnek 39630 forintot.

Ha mindent teljesen törvényesen rendeznétek, akkor ha a munkahelyednek ugyanúgy havi 139630 forintjába kerülnél, a bruttó fizetésed havi 108650 forint lenne és adójóváírással kapnál 79660 forintot (szemben a mostani 100ezerrel)

2011. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, úgy egyeztünk meg, hogy 100000-t kapok kézbe. Ennyi. Ő aztán úgy trükközik a papírokkal, meg a pecsétekkel ahogy akar. Ha egy szót is szólok, akkor a borítékban majd csak 90000 lesz vagy kevesebb. Szóval akkor semmit sem tehetek? Azért írtam alá mert muszáj mindent aláírni.
2011. febr. 4. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:
ADójóváirásnál sajnos szinte minden cég ahol szürkén vannak ezt csinálja. De a gyerekkedvezményes nyilatkozatot én nem irom, és nem is fogom aláirni, hiszen az elvileg nem jár egyetemlegesen mindenkinek, csak akinek gyereke van, így erre a nyilatkozatra akkor sem kötelezhet ha TUDJA hogy van gyerek. Az adójóváirásost ha nem irod alá, akkor valóban, eccerűen a boritékos pénzből levonja, mert ez elvileg a többiekkel szemben igy "korrekt". Persze nem az, de az már más lapra tartozik. Azért is lesz jó, ha végre kivezetik az adójóváírást, mert igy 10-ből 9 munkáltató benyeli, nem ott csapódik le ahol kéne. :((
2011. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!