Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóelőleg nyilatkozat?

Adóelőleg nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy papírt a munkahelyemről, amelynek adóelőleg nyilatkozat az adójáváírás érvényesítéséről a 2010-es évben a címe. Azt írja, hogy:

A bérjövedelem adóelőleg-alapjának megállapításához kérem az adójóváírás figyelembevételét. Ez azt jelenti, hogy minden hónapban megkapom az adójóváírást is a fizetésemmel. Bocs, a kérdésért, de ezelőtt még sosem láttam ilyen papírt, az is igaz, hogy az adóbevallásoknál elég szép összeget tudtam visszaigényelni.


2010. febr. 1. 12:17
 1/1 anonim válasza:
Pedig minden éven aláíratják az emberrel. Azoknak nem érdemes kérni az adójóváírást akiknek jóval magasabb a fizetése minta minimálbér.Erre kérdezz rá a munkahelyeden bár most megemelték az adósávhatár mértékét. Én minimálbérért dolgoztam így mindig kértem. De a munkahelyeden meg fogják neked mondani hogy mit is javasolnak.
2010. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!