Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevére veheti az apa a gyereke...

Nevére veheti az apa a gyereket az anya tudta nélkül?

Figyelt kérdés
A születése után a nevemre lett anyakönyvezve a Fiam, de elötte már sajnos aláírtam az apasági nyilatkozatot (amit utánna széttéptem, az apukáét is) Az apuka a nevére veheti úgy a Fiamat, hogy én nem is tudtam róla? Mert van egy anyakönyvi kivonata amin az ő nevén van... Nekem meg egy olyan amin az én nevemen...Lehetséges ez? Vagy hamis?
2012. nov. 1. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
??? Én még ilyenről nem is hallottam!szerintem ezt nem lehet kivitelezni,legálisan Magyarországon.
2012. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszöm a választ!Mindenképp utánna járok a dolognak, mert itt valami nem stimmel... Véleményem szerint ezt így nem csinálhatta volna!
2012. nov. 1. 21:26
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

1. vagyok:ezer százalék,hogy a beleegyezésed nélkül nem teheti meg.Vagy aláhamisította az aláírásod,vagy az anyakönyvi kiv. hamis.Valami bibi tuti van,mindenképpen járj utána!

Mikre nem képesek emberek! :(

2012. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hol tudok utánna nézni nem tudok véletlen?
2012. nov. 1. 21:41
 5/17 anonim ***** válasza:
Írtam privit.
2012. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Aláírtad az apasagi nyilatkozatot. Hiába teped szét, a hivatalnak meg van. Ez nem igy működik, hogy hopp, meggondoltam magam.
2012. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó!Az oké,ebben igazad van.Csak az nem egyértelmű,hogy azután lett-e széttépve,miután bemutatták a kórházban,vagy jóval előtte (mikor még nem látta senki).
2012. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Milyen senki nem látta? Az ügyintéző, aki megcsinálta? Ezek okiratok, iktatjak őket.
2012. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem mutattam be a kórházba...
2012. nov. 1. 22:20
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
A már kiállított, pecsételt apasági nyilatkozat visszavonhatatlan, csak és kizárólag bíróság érvénytelenítheti. Ha apuka bement az okmányirodába, simán kapott róla másolatot és az alapján kiállították neki az ő nevére az anyakönyvet. Mi rákérdeztünk mielőtt aláírta apuka az apaságit és ott mondták el a hivatalban. Az, hogy te széttépted mindegyikőtök példányát, édes kevés. :(
2012. nov. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!