Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyuka miért mutogatja a...

Az anyuka miért mutogatja a gyerekét mindenkinek?

Figyelt kérdés
Vicces látni, amikor az anyukák mindenhova kiteszik gyerekeik fotojat, mintha másnak nem lehetne gyereke. Közben a kutyát nem érdekli a dolog maximum a családot és a szűk rokonságot. Lehet, hogy most sokakat megharagitok, de muszáj volt leirnom.
2012. jan. 15. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Hova mindenhova? A lámpaoszlopokra? Óriásplakátokra? Talán mert büszke rá? Miért frusztrál ez téged?
2012. jan. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan, ez normalis.

Ez sem durvabb egy fokkal sem, mint amikor 14-16 eves tinik tobb szaz kepet toltenek fel magukrol, a kepek kozott pedig kb semmi kulonbseg nincs. Es a legtobbje tukorben keszult onfoto. Az nem vicces? Nekem igen.

A kovetkezo stadium pedig az, amikor picit kesobb, meg gyermek vallalas elott kutyat vesznek es a kutyarol van 30 kep havonta.

Azt mutogatjak, ami a legfontosabb szamukra, amikre buszkek, amit szepnek talalnak: van, aki sajat magat, van, aki a kutyajat, van, aki a gyereket.

A harom kozul akkor mar inkabb a gyermekfotok, nem?

2012. jan. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ott a pont!
2012. jan. 15. 01:39
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg ez a kérdés hogy hova mindenhova?

Mert az hogy ide felpakolgatják a képet hogy hát "Nem gyönyörű a gyerekem?" "Szerintetek meg nyerne egy baba szépség versenyt?"

Az tényleg fölösleges szerintem, mert itt tényleg valószínűleg nem kíváncsi rá senki.


De az hogy közösségi oldalra rak fel a gyerekéről képet, sztem nem gáz.

Miért ne oszthatnánk meg egy szép, kedves, aranyos pillanatot az ismerősökkel.

Én magam is szívesen nézegetem az ismerőseim babáiról készült képeket.Akit meg nem érdekel nem kötelező megnézni.De igenis vannak olyan távoli rokonok, barátok akik kíváncsiak rá.

2012. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi olyan helyre nem tettem még a gyerekemről képet, ahol bárkinek is kötelező volna megnézni. Aki nem akarja, az egyszerűen nem nézi meg. Senki ablakát vagy kerítését még nem ragasztgattam tele a gyerekeim képeivel. De teszemazt a facebook profil az enyém, oda annyi képet töltök a gyerekeimről amennyit akarok, viszont senkinek nem kötelező nézegetni akit nem érdekel!

Javaslom ha zavarnak más gyerekének a fotói, ne nézegesd őket!

2012. jan. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Hát, nekem van egy gyönyörű gyerekem, és mégsem értem ezt a mutogatást. Amennyiben valaki kéri, hogy mutassak képet, mutatok, de egyébként azt gondolom, mivel mindenkinek a saját gyereke a legszebb/legokosabb, és megmondom őszintén, én sem tudom, mit reagáljak az „ugye, milyen cukin szopizza a lábujjacskáit ezen a képen?” típusú kérdésekre, nem fárasztok ezzel senkit.


A közösségi oldalokon, persze, rakjon fel, aki akar képet a gyerekeiről, de számomra az is elég fura, ha naponta ötször megosztja, hogy éppen mekkorát fingott (bocs) a kicsike.

Persze igaza van annak, aki azt írja, nem csak gyerekügyben fura ez, a kamaszok ilyen „kitárulkozása” ugyanez.

Csak én azt gondolnám, egy felnőtt ember azért ennél már ételmesebb. ;)

2012. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert mindenki azt mutogatja amire a legbüszkébb!!!!Tudjuk,hogy sokakat nem érdekel,de akkor is meg mutatjuk ország-világ mert nekünk ez a büszkeségünk.:P

Nem akarok gonosz lenni,de vagy nem vagy szülő,vagy nem vagy büszke a gyermekedre/gyermekeidre....

2012. jan. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo vagyok.

Egyebkent en ezt tenyleg nem tartom rossznak, egyaltalan nem zavar. Altalaban ugy sincs idom vegignezni a fotokat, ha latom, hogy valaki tolt fel es epp van idom es erdekel, akkor 1-2 fotot megnezek, de tobbet nem nagyon szoktam. De tenyleg nem zavar...

Azt is kulonosnek tartom, hogy nehany felnott (30 ev koruli) ismerosom napi kb 30 bejegyzest tesz a facebook-on . Ez sem zavar, altalaban atugrom, mert nincs ertelme elolvasni, szinte soha sincs ram vonatkozo informaciotartalma. Mondjuk erdekelne a miertje, hogy miert jo leirni azt, hogy "Jo reggelt, ma kaveval indito a napot." Vagy azt, hogy "Olyan ehes vagyok.", vagy azt, hogy "Ulok a buszon es zenet hallgatok", sorolhatnam estig. Foleg, hogy ezekre szinte mindig csak 1-1 ember (gondolom a legjobb barat, baratno) reagal harom szoval, max ket ember nyom egy lajkot (gondolom megszokas), de sebaj, utana ugyanugy jon fel orankent a hasonlo iras.

Nah, en ezt nem ertem, de akkor sem mondanam hogy zavar. Nem vagyok koteles elolvasni, nem kenyszerit ra senki. Csak jo lenne megtudni a miertjet. Egyik ismerosomtol mar megkerdeztem es valami olyasmit mondott ra, hogy unatkozik es hatha ir ra valaki neki valami jo pofa dolgot, meg legalabb veletlenul sem felejti Ot el senki, mert mindig latjak, hogy O letezik. Hat, nem tudom, hogy ennek igy van-e ertelme.

2012. jan. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En szulo vagyok.

Van olyan ismerosom, akinek tobb szaz kepe van felrakva a gyerekerol kozossegi oldalra. NEmreg kezdtek a hozzataplalast. Na errol van 8 kep.

En is buszke vagyok az enyemre. Van is rola kep fent, de nem minden mozdulatarol, akarmennyire is szeretnek vele buszkelkedni, hulyet nem csinalok magunkbol.

2012. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

A 6. vagyok megint.

Nyilván mindeki magából indul ki, ha valaki szereti nézegetni mások gyerekeit, az nyilván a sajátját is mutogatja boldog boldogtalannak. Szerintem, ha valaki szeretné látni a gyerekem, szóljon, szívesen mutatom, csak hát tiszteletben tartom, hogy lehet, hogy ez másokat nem érdekel egyáltalán.

Érdekes, ha valaki műmellet csináltat magának, azt is mutogatja, mert az a büszkesége. :)


A 7.-nek igaza lehet abban, nem definiálom magam csak szülőnek. Elsősorban ember vagyok, ezen belül egyik szerepem a szülőség, de van még jó pár szerepem, pl. feleség (mutogassak képet az imádott férjemről?), de büszke vagyok pl. még a munkámra is… és annak gyümölcsét sem mutogatom folyton. ;)

2012. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!