Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy utcán felpofozta az anya...

Egy utcán felpofozta az anya a 3 év körüli gyerekét, és majdnem elsírtam magam. Hogy tehet ilyet egy anya?

Figyelt kérdés

Képzeljétek, sétáltam ma Siófokon, és egy anya az utcán akkora pofont adott a 3 év körüli fiának, hogy a kisfiú olyan keservesen elkezdett sírni...

a nő látván, hogy látják egypáran a jelenetet, elkezdett magyarázkodni, hogy neked nincs jogod anyát megütni, bántani, megértetted? azonnal kérj tőlem bocsánatot.

Mi elhaladtunk mellettük, de a szívem szakadt meg, eszembe jutott, hogy én is párszor türelmetlenebb vagyok a gyerekeimmel, 9 hónapos terhes vagyok.

tudom, hogy nem könnyű néha, de ez az eset rádöbbentett, hogy szegény gyermekek lelke annyira sebezhető, legyünk türelmesebbek, megértőbbek.


2012. jún. 8. 14:42
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
61%
Mi a kérdés?
2012. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
59%
Csak egy pillanatát láttad a szitunak.. mi a kérdésed?
2012. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 nittababy ***** válasza:
37%
sajnos vannak ilyenek de ezt én elítélem mert azt gondolom egy gyereknek meg lehet magyarázni hogy nem szabad anyát megütni főleg egy 3 évesnek szerintem!!
2012. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
65%
hááát... az a helyzet,hogyha pofont még nem is kapott a gyermekem,de a kis popójára már ráütöttem, pont így 3 éves kora körül. a dackorszak, az állandó ellenkezés bizony van, mikor az kihozza az embert a sodrából. Megjegyzem 2x fordult elő ilyen és remélem többször nem fog. mindkétszer veszélyes helyzet is volt,de pl. az én kisfiam a játékboltban és bárhol tud úgy sírni,hogy összeszaladjon a nép és utálkozva nézzenek rám. ha sír, szinte mindig így sír, mindent belead. és ezt a sírást abba tudja hagyni 1 mp alatt, ha mondjuk a kezébe adod a játékot a boltban, amit nem akartál neki előtte megvenni. szóval, míg nem ismered a teljes szitut ne ítélkezz :)
2012. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy a gyerek sírt, az még egyáltalán nem biztos, hogy fájt is az a pofon. A kicsik nagyon tudják mivel lehet célt érni. Emellett az előzményeket sem láttad, ha valóban megütötte az anyját, akkor teljesen normális volt ez a reakció
2012. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
59%
van olyan, mikor a gyereknek nem lehet megmagyarázni. amúgy, ha odáig eljut, hogy anyát megüsse,akkor anya eddig nem fektette le a szabályokat-határokat.
2012. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

De láttam a teljes szitut, mert lassan sétáltunk velük szemben és elég sokáig figyelhettük, hogy miket ordibál vele:(

Sajnos egy nagyon türelmetlen, ideges, arrogáns anyuka volt:( és ez nem ítélkezés, hanem tény.

2012. jún. 8. 14:52
 8/51 A kérdező kommentje:
nem azon van a hangsúly, hogy FÁJT_E az a pofon, hanem anya megütötte és ordibált vele
2012. jún. 8. 14:53
 9/51 anonim ***** válasza:
61%
Hm... Hát egy pofon után szerintem nem túl logikus azt magyarázni a gyereknek, hogy nincs joga megütni az anyukáját. Mert hát miert is nincs? Hiszen így mutatjuk ki, hogy nem tetszik a viselkedésed, anya is ezt csinálja, akkor ezt így kell, nem?
2012. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
86%
Attól hogy pár percet láttál láttál az egészből, még nem lehet levonni a következtetést, hogy türelmetlen, arrogáns anyuka. Ne érts félre, nem vagyok a gyermekverés mellett. De pl. a kolléganőm egy nagyon türelmes ember, a gyerekkel is az általában, de volt hogy a 3 éves kisfia utcán, boltban, olyat csinált, hogy azt már ő sem bírta, és elszakadt nála a cérna.
2012. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!