Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes szemüveget csináltatnom?

Érdemes szemüveget csináltatnom?

Figyelt kérdés
Most voltam látásvizsgálaton és új szemüvegre van szükségem. Van esély rá, h terhes vagyok, ez kiderül a jövő héten. Olvastam arról, h terhesség alatt romolhat a szem, ami szülés után visszaállhat. Szerintetek érdemes most kiadnom több, mint 60 000 ft-ot egy új szemüvegre?

2012. nov. 4. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
1 hét alatt nem fog jelentősen romlani a látásod, várd meg, amíg kiderül, hogy babát vársz-e vagy sem, aztán megcsináltatod a szemüveget
2012. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Engem az a része érdekelne, h terhesen megcsináltatnátok-e.
2012. nov. 4. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, megcsináltatnám. Azért terhesség alatt olyan nagyon jelentősen nem változik a szem. Nekem egyáltalán nem romlott.
2012. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megcsináltatnám. A te szemed nem a terhességtől kezdett el romlani. Egyébként annak romolhat a szeme, akinek amúgy is voltak látás gondjai. Sok esetben a fel nem ismert és nem kezelt terhességi diabétesz, vérnyomás gondok okozhatnak problémát a későbbiekben. Ilyet egyébként még nem hallottam, hogy egy szem probléma magától visszajavult volna, mindenféle kezelés nélkül.

Tessék szépen szemüveget csináltatni.

2012. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam - nem vagyok orvos -, hogy a szemromlás terhesség alatt ödémától vagy magas vércukortól, vérnyomásproblémáktól lehet. Ezek viszont ilyen korai szakaszban nem jellemzőek, tehát ha "erre vársz", még jó pár hónapot várhatsz - ha tényleg terhes vagy. Így én is a szemüvegre szavazok.
2012. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem értettek.


Én arra gondolok, h most csináltatok egy szemüveget, oké. 4-5 hónap múlva a terhesség miatt lehet, h tovább romlik a szemem, tehát csináltathatok újat. Aztán 4-5 hónap múlva szülés és megint változhat. 3 szemüveget nem szeretnék csináltatni.

2012. nov. 4. 14:49
 7/9 A kérdező kommentje:
*értetek
2012. nov. 4. 14:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Én már a terhesség előtt is szemüveges voltam, a várandósság alatt egyáltalán nem romlott a szemem. Terhességi diabéteszem is volt, külön el kellett mennem szemvizsgálatra, ahol átnézték a szemfeneket, ereket is.

Tudom, hogy nagyon drága a szemüveg, de a látásod többet ér. A látás nem úgy romlik, hogy egyik nap még csak icipicit rossz, másnap meg már nagyon. Ez egy lassú folyamat, ha elindult, mindenképpen folytatódik, akár terhes vagy, akár nem. Amit most csináltatsz szemüveget, az biztos, hogy jó lesz még hónapok múlva is.

2012. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem, de - remélhetőleg - igen kevés az esélye azért, hogy a felsorolt veszélyeztető okokat "elkapd" és még pluszban ezektől a szemed is romoljon. Úgyhogy vagy vársz még 9 hónapot homályban, vagy bevállalod az igencsak apró betűs kockázatot.


Én például gyerekkoromtól rövidlátó vagyok, de terhesség és szülés alatt nem romlott a szemem, pedig a végén nagyon ödémás voltam.

2012. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!