Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy bölcsibe csak...

Igaz az, hogy bölcsibe csak úgy tudom beadni majd a kislányom ha viszek munkáltatóit és amennyiben nincs állandó munkahelyem nem adhatom be?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos. Én végzős vagyok a főiskolán, mellette diákmunkát végzek. Miután lediplomáztam (ha sikerül:)) továbbra is diákmunkát szeretnék végezni, ameddig nem találok rendes munkát. Még egy évig járhatok nappali tagozatra ami mellett diákmunkát is végezhetek. Viszont nincs senki a családból aki tudna vigyázni a lányomra, esetleg anyósom néha-néha de Neki is van munkahelye! Viszont ha a kislányomat nem tudom elhelyezni bölcsődében sajnos nem tudom megoldani a munkavállalást...Ami nem jelentene túl sok jót nekünk, ugyanis a Párom sem keres 90 ezer forintnál többet...
2012. nov. 4. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A bölcsödéhez kell munkáltatói igazolás, de nem túrnak a mélyére, hogy mi van mögötte. Egy egyszerű igazolásból nem kell annak kiderülni, hogy az állandó munkahelyet takar-e. A lényeg, hogy a kiállítás napján az adott helyen dolgozol vagy egy munkáltató igazolást ad arról, hogy gyermeked elhelyezése esetén adott naptól foglalkoztatni fog. azt már utána senki nem kérdezi, hány napig is tartott ez a foglalkoztatás. azzal pedig ne "dicsekedj", hogy milyen formában dolgozol.
2012. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 linduci ***** válasza:
Nálunk még a férjemtől is kértek a bölcsihez munkáltatóit de az is igaz hogy a mi bölcsinkbe járt olyan gyerek is akinek az anyukája iskolába járt lehet a suli ad valami igazolást kérdezz rá a bölcsibe.
2012. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj, hogy nekem konkrétan a diákszövetkezet által van szerződésem a céggel ahol már lassan 5. éve dolgozom folyamatosan. De akkor sem minősül állandó munkahelynek, hiszen "csak" diákmunka még ha napi rendszerességgel fogok járni, akkor is csak az marad...Tehát esetleg a diákszövetkezettől tudok igazolást vinni erről, de akkor rögtön kiderül a dolog. Magától a cégtől sajna nem.
2012. nov. 4. 17:27
 4/4 linduci ***** válasza:
Ha nappali tagozatra jársz akkor elég az iskolalátogatási de azért kérdezz rá bölcsöde válogatja mit fogad el.
2012. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!