Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben élő anyukák, az...

Albérletben élő anyukák, az állandó lakcímetek mi nektek és a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
A legtöbb főbérlő nem járul hozzá hogy bejelentkezzenek az ott lakók, max. tartózkodási hely tekintetében. Akkor mi alapján jártok gyerekorvoshoz, bölcsibe, oviba? Melyik lakcím szerint?

2012. júl. 6. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a pesti címem az állandó és a lányomnak is az lett alapból. Ez a szüleim címe.

Amikor leköltöztem a páromhoz vidékre, nem voltam hajlandó kijelentkezni onnan. Mindenképpen hazaköltözünk, még idén.

Anyósomék pedig ragaszkodtak ahhoz, hogy legalább én legyek hozzájuk tartózkodásira bejelentkezve.

A férjem pedig anyóséknál van állandón, tartózkodásija nincs.


Nekem a pesti állandó cím kapóra jött és jön több okból kifolyólag is :))

2012. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem az állandó címem, a szüleimé ami 100 km innen. tartózkodási hely meg munkatársunk címe aki megengedte hogy bejelentkezzem hozzá mert akkor voltam terhes és a kórházba így nem láttak el.
2012. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és akkor a gyerekek körzetileg hova tartoznak gyerekorvoshoz oviba bölcsibe-?? Gondolom nem a messze levő állandó lakcím szerint?
2012. júl. 6. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem vidéki az állandó lakcímem,így a gyerekeké is az.Ideiglenesen bejelentett minket a főbérlő,a kicsét még nem,mert csak 3 hetes.De bölcsi kezdés előtt őt is bejelentetjük majd.Amikor a lányom kezdte a bölcsit,szerencsénk,volt mert nem kértek lakcím kártyát,így is felvették.(akkor még nem voltunk bejentve).Az ovinál már kértek emiatt,megkértük,hogy jelentsen be.Orvosnál,gyerekorvosnál nem volt gond,hogy vidéki az állandó címünk,még akkor sem problémáztak amikor nem volt meg az ideiglenes.
2012. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok,azt lemaradt,hogy most már a bölcsinél is kérik a lakcímkártyát,illetve nagyobb az esély,hogy felveszik.Mert előnyt élveznek a körzetben lakó gyerekek.
2012. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt járunk vidékre orvoshoz, semmi gond nincs vele. Mindenhol elkel látni őket. Mármint a gyerekeket.


Szabad orvosválasztás van, emiatt járhatsz az ország másik végébe is dokihoz, ha neked az lenne jó.

Én is itt szültem vidéken, a kutya se kérdezte, hogy miért. Innen meg sokan mennek fel Pestre szülni. Az itteni kórház miatt, ami egy tragédia ...!


A bölcsi és ovi kérdésben pedig tényleg előnyt jelent, ha olyan helyre íratod be, ahol esetleg állandón vagy tartózkodásin vagy bejelentve. Hamarabb veszik fel, mint pl. Győrben laknátok és Veszprémbe íratnád be a munkahelyed miatt.

2012. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőnknek a gyerekkori címe az állandó lakcím. Lányom az én állandó lakcímemre lett bejelentve.

Orvosnál, védőnőnél nem számít a címed, ellátnak mindenképpen. Bölcsinél már számít, mi még nem tudjuk hogyan oldjuk meg, mert ha pl bejelentkezünk ide ideiglenesre, de nem veszik fel a gyereket, akkor aztán átjelentkezünk máshova, hogy hátha oda felveszik? Azért ez nem így megy.

2012. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!