Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyakönyvi kivonat nélkül...

Anyakönyvi kivonat nélkül adtam postára a GYES kérelmemet. Most mi lesz?

Figyelt kérdés
Ennek már több mint 2 hete. Az igénylőlapon azt irták, elég mellékelni a gyerek személyijét az azonositáshoz. Ha nem fogadják igy el, nem kellett volna már jelentkezniük? Vagy visszaküldeni az igénylésem? Lehet, hogy így is o.k.? Ha nem fogadják el mégsem és nem tudom rögtön küldeni az anyakönyvit, elvesztegetem az időt? Vagy hogy van ez?
2012. nov. 5. 15:44
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Küld utána egy levél kíséretében hogy lemaradt,és most pótolod.Személyi igazolvány másolata elég.Egyébként jelentkezni fognak,de így valószínűleg gyorsabb .
2012. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves Jégtánc! Nem értem a második és harmadik mondatod! Mire gondolsz?


Amugy meg nem tudom küldeni még az anyakönyvit, mert nincs még meg!

2012. nov. 5. 16:25
 3/6 Jégtánc ***** válasza:

nnek már több mint 2 hete. Az igénylőlapon azt irták, elég mellékelni a gyerek személyijét az azonositáshoz. Ha nem fogadják igy el, nem kellett volna már jelentkezniük? Vagy visszaküldeni az igénylésem? Lehet, hogy így is o.k.? Ha nem fogadják el mégsem és nem tudom rögtön küldeni az anyakönyvit, elvesztegetem az időt? Vagy hogy van ez?


Ez volt a kérdésed,nem írtad hogy nincs még meg az anyakönyvi kivonat.Kérni fogják majd tőled levélben hogy pótold ami hiányzik.Viszont nem kell majd eredetit elküldeni,elég lesz a fénymásolat is.Addig nem tudják úgysem bedolgozni az ügyet,amíg nincs minden együtt.

2012. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg felszólítanak hiánypótlásra. Ha tudod pótolni a hiányt, akkor valószínűleg egy kicsit csúszni fog az ügy, de más probléma nem lesz.
2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elfogadták a gyerek személyijét az anyakönyvi kivonat helyett. Még csak nem is problémáztak miatta. Szép napot!
2013. jan. 7. 06:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért emeltem most ki, hogy tudják meg mások is. Hátha ilyen problémába ütköznek.
2013. jan. 17. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!