Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvónő szeretnék lenni! Imádom...

Óvónő szeretnék lenni! Imádom a gyerekeket, é sők is imádnak engem. De félek, hogy éhen halnék. Nagyon elviselhetetlen az élet egy óvónői fizetéssel? Semmire sem futja? Pontosan mennyit keres? Vélemények?

Figyelt kérdés
Nem kényszerből mennék óvónőnek, szinte bárhova máshova is felvennének, szóval nem ez hajt :)

2012. nov. 6. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Óvónőn van tesi és ének felvételi.

Kezdőként olyan 80.ezret keres szerintem.

2012. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is óvónőnek tanulok.. Hasonló kérdések jutottak nekem is eszembe.
2012. nov. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Én tanítóképzőt végeztem. Azok a csoporttársaim maradtak a szakmában akik

a) rendelkeznek egy kellően gazdag apukával / férjjel, vagy

b) nem elég hogyismondjam... ügyesek ahhz, hogy a versenyszférában elhelyezkedjenek.


Ha neked kell megvenned a lakásodat, vagy a leendő párod nem egy Rotschild, meggoldonám a dolgot. A saját gyerekednek is majd annyit tudsz csak adni, amit Te előteremtesz (meg a papája), így amivel kevesebb van, annyival neki is kevesebb jut. Csak egy szempont... Persze az is nagyon fontos, hogy szeresd, amit csinálsz, én csak annyit mondok, gondold meg.

2012. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm diplomás óvónő, havi 83ezret keres és már nem kezdő.
2012. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
10 évet dolgoztam eddig óvónőként, mikor három éve eljöttem szülni 93 ezret kerestem. Éltem annó 2005-2007ig 65-70 ezres fizuból egyedül albérletben és megvoltam, sőt kis félretett pénzem is volt. A férjem sem keres vmi ökör nagy pénzeket, (100-120 körül) és mégis lakást vettünk banki hitellel, két gyereket nevelünk, beosztva, de nyugodtan élünk. Nem mondanék soha olyat, h elviselhetetlen az élet ennyivel, mert megvagyunk, csak tudni kell, meddig nyújtózhatsz. Ma is ezt a pályát választanám, mert ma sem a pénz motiválna!!!
2012. nov. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy pontosan menyit keres egy óvónő.De nagynéném az, és nem mondanám hogy rosszul él.Egyedül neveli a gyerekét, lakást vett (igaz hitelből, de azt is kell fizetni), autója van.Mindemellett nem éheznek, és nem is krumplis tészta tojás levessel a menü.Nem járnak szakadtan, és "extrákra" is futja.Szóval azért nem éheznek annyira az óvónők...
2012. nov. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Meg aztán szakmán belül is van egyéb alternatíva. Akár saját vállalkozásként magánóvodát nyitni, persze ha már beletanultál a szakmába.

Nem biztos, hogy le kell mondani a jó fizetésről

2012. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Az előttem szólók már sok mindent leírtak, amivel egyetértek. Még hozzá tenném, hogy sajnos Magyarországon nemcsak az óvónők keresnek ilyen keveset, hanem szinte minden tisztességesen dolgozó ember. Ha ez a vágyad ne add fel, mert én végeztem 74 ezerért olyan munkát, amit utáltam, pedig nagyon jó végzettségem van. A pénz is jól jött volna, de ha legalább jól éreztem volna magam közben, már az is valami. Szerencsére most jó a helyem és a fizum is jobb.
2012. nov. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
én nem látom soványnak az óvónőket,kétlem,hogy olyan alacsony lenne a fizetésük,hogy éhen halnának tőle.
2012. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kac-kac-kac
2012. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!