Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok az alábbi nevekhez...

Mit szóltok az alábbi nevekhez: Erzsébet, Margit, Jolán?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszenek, de valami miatt manapság nemigen adják babáknak

2012. nov. 7. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Mert manapság nem divat név, de vissza fog jönni a divatba. talán a mi gyerekeink fogják ezeket a neveket adni az unokáinknak.


Na meg ha a barátok közben lesz egy kislány akit erzsikének hívnak akkor rögtön divat név lesz. bekerül tudat alatt a köztudatba és kedvelt név lesz ha a szereplö is kedvelt figura.

2012. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gabszem ***** válasza:
55%
jájj
2012. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám Jolánta. Mindenki Jolika, Jola -nak becézi. Szép és ritka név!

Adnám a gyermekemnek ezt a nevet, ha nem lenne már a családban!

2012. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám három nagynénjét hívják így 60-80 év közöttiek, akkor volt divat, mikor ők született. Most nem az.

Lehet egyszer majd még divat lesz, de most még nem igen.

Nekem nem tetszenek, nem csak azért mert ódivatúak, hanem egyszerűen számomra nem hangzanak jól és a becézéseik sem.

2012. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Manapság nem olyan divatosak, ezért csak idős emberket ismerünk ilyen névvel. De ez is el fog múlni, ha már nem emlékszünk Jolánokra, akkor különleges lesz újra. Nekem az Erzsébet nagyon tetszik! :) Egy becéző formáján gondolkodom az én kislányomnak is :)
2012. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem nagyon tetszenek, de nem azért, mert régi nevek (a Zsuzsanna például kifejezetten tetszik), hanem valahogy a hangzása miatt. Talán a Margit becézve jó, én már hallottam, akit Gittának hívtak.
2012. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az Erzsébet szép név,de csak 2. névnek adnám nálunk a csalásban rengeteg Erzsébet és Mária van mindkettő szép a másik kettőt biztosan nem adnám.
2012. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Erzsébet szerintem is tűrhető bár én is azért adnám második névnek, hogy emlékezzek a nagymamámra. A másik nagymamám Margit de ez a név nem tetszik a Magda, Margó szerintem jobbak. A Jolán meg valahogy nekem nagyon nem tetszik, egy mesterségesen képzett név a jó leány kifejezésből, de szerintem nem sikerült valami jól.

Régi nevek közül nekem az Ida, Irma tetszik.

2012. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Erzsébet manapság divatos, mert újra bejött a köztudatba az utalvámnnyal. Maaaaargit, a L'ar pur lar óta nem igen felkapott. Jolán, ezt csak egy tehénnek adnám, már elnézést a Jolánoktól, de őszinte választ kért a kérdező.
2012. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyik sem tetszik ebből a 3-ból, de nem a régiességük, hanem a hangzásuk miatt. Az egyik nagymamám Erzsébet, a másik Gizella. Nekem a Gizella pl. kifejezetten tetszik, de gyerekemnek nem adnám. Nagyi mesélte, hogy még őt is csúfolták gyerekkorában, pedig már 80 fölött van (Gazella, ill. Gizike-Gőzeke).

Nekem a Jolán olyan furcsa, viszont ami angolul hasonló, a Jolene (persze angolul kiejtve) na, nekem az nagyon tetszik!


Régies - szerintem - nevek közül még a Magdolna, Katalin, Julianna/Júlia, Lujza tetszenek.

2012. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!