Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éves gyerekkel külföldi...

9 éves gyerekkel külföldi rock koncertre? Mire figyeljünk oda, meg egyéb okos ötleteket adnátok?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm gyereke, 3an megyünk, mivel elég koncerten voltam már így nem hiszem hogy bármi baj lenne, de mittudomén... gyerekkel még nem voltam.

Első sorban leszünk, ez fixálva van, ott a gyerek is lát mindent legalább. Nagy koncert lesz, hosszú, a gyerek is nagyon szereti az együttest, de tényleg kibírja majd nyűg nélkül végig vajon? Ez lesz az ő első koncertje.



2012. nov. 7. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha állni kell, az veszélyes és nyűglődni is fog. Ha ültök, akkor ez a gyerektől függ. Milyen hosszú a koncert?
2012. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én zsebre vágnék egy elemlámpát, hogy ha ki kell szaladni vele WC-re, biztosabb legyen az út.

Ha a koncert alatti kijutás nem biztosított (tömeg, stb.), akkor nem erőltetném.

2012. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok az egyetlen itt, de én egy 9 éves gyereket nem vinnék rockkoncertre, első sorba meg pláne nem, ha beindul a tömeg, még derékig sem ér, megtapossák, ráadásul nem is a tiéd, más gyerekéért felelősséget vállalni ilyen helyzetben? Merész vagy nem mondom! Ha mindenképp vinni akarod, akkor álljatok a szélén és olyan helyen, ahonnan ki tudtok jönni relative könnyebben, ha elfárad, nyűgös vagy baja van! Ez nem olyan lightos dolog mint amilyennek egy felnőtt megéli! Egy gyreekről beszélünk!
2012. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem veszélytelen dolog,az biztos...

Én nem vinném más gyerekét, az tuti, túl nagy a felelősség, a gyerek meg még viszonylag kicsi is az ilyen dolgokhoz...

Főleg az első sorban?

2012. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Főleg az első sorban?"

Ezért kérdeztem, hogy ülős, mint egy színházban, vagy sima küzdőtér lesz. Vagyis elücsörög ott és megússza egy kis halláskárosodással, vagy lazán eltiporják, mint egy ropis zacskót.

2012. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

èn sem engednék 9 éves gyereket föleg barátnömmel rock konzertre.

Nekem német a férjem, ö az igazi koncertekre áró típus, imádja a rockot, de nem hinném hogy 9 éves gyerekünket elvinné.

Egyrészt föleg az elsö sorban iszonyat hangos a zene. szó szerint hallás zavart idegi problémát okozhat felnötteknél is. Az elsö részen mindig a rajongók kemény magja van ott a pogozás (ha olyan rock együttes) állandó,így a tülekedés is.

Azt is eltudom képzelni hogy egy centi fölött külföldön nem engedik be a gyerekeket.

Azt a cigi a kézben (habár mostanában nem voltam koncerten, lehet már nem lehet cigizni ott sem), csak leengedi a kezét nem látja és már egy égési sérülés az arcon.

Szóval én jótanácsként azt mondom ne vidd el. èpp pár éve volt hogy rosszul szervezett koncerten rengeteg fiatalt össze tapostak, és meghaltak.


Van olyan koncertek, hogy a város rendezi, pl a város közepén. (én így voltam eric Burdon koncerten pár éve)Ott a város lezárta a belvárost és pár helyen volt belépés csak, ott óriási tér volt, "kevés " ember és pl mi egy bolt bejáratánál álltunk végig mert zuhogott az esö. Ilyen helyre esetleg elvinném, mert nagy hely, de elöre nem mentem volna a gyerekkel.

2012. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Előtte vagy 2 órát utazunk a helyszínre meg várakozunk. 2-3 óra a koncert. Aztán még a backstagebe is bemennénk, bár az meg már nagyon későn lesz és nem tudom mennyire lesz álmos a kölyök... pedig szeretne autogramot kérni személyesen.

Nem ülős koncert, de nem szoktak pogózni az első sorban sose, ezért ez tűnik biztonságosnak. Leszámítva a mögöttünk lévő tömeget majd, szóval a gyerek mögé kéne állnom?! Hogy ne nyomják össze. Az anyja is ott lesz de ő nem nagyon szokott magánál lenni koncerteken, szóval rá annyira nem számíthatunk... :X Ja a hangos zene nem tudom mennyire ártalmasabb egy 9 évesnek mint nekem mondjuk... de csak nem. Ez ellen lehet valamit tenni?

2012. nov. 7. 15:24
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ülős koncert"

Akkor nagyon gáz.


"a gyerek mögé kéne állnom"

Megtartasz háttal egy párszázas tömeget?


"anyja is ott lesz de ő nem nagyon szokott magánál lenni koncerteken"

Csókoltatom.


"a hangos zene nem tudom mennyire ártalmasabb egy 9 évesnek mint nekem mondjuk"

Esélyesebb, hogy maradandó lesz a károsodás, mint nálad. Amúgy ha te megsüketülsz, akkor a gyerek is nyugaodtan megsüketülhet? :D


Amit most leírtál, oltári felelőtlenség, határozottan ellenzem.

2012. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy először érdeklődjetek, van-e alsó korhatár. A gyerek érdekében remélem, hogy be sem engedik.
2012. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj, az anyjából kiindulva ez a gyerek a lazább fajta nevelést kaphatta, tehát már biztos hozzászokott az üvöltő zenéhez, feltételezzük hogy kibírja a hangos zenét. De mivel azt írtad, hogy az anyja nem figyel majd rá, ezért ha nem bírja a tömeget vagy más gondja-baja lesz, akkor neked kell kimenni vele, arra készülj fel. Gyerek még, neki nem mondhatod hogy bírd ki ha már eljöttél. És ha bármi baja esik, akkor te leszel a felelős, mert rád bízták. Én a helyedbe inkább kintebb helyezkednék el vele, mert egy gyerek sokkal védtelenebb egy tömegben ha bármilyen balhé van.
2012. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!