Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járhatok rosszul, ha nem...

Járhatok rosszul, ha nem jelentem be a névváltozást a mák-nál?

Figyelt kérdés
Pár hónapja volt az esküvőm. Az irataimat lecseréltem, a bankkártyámat nem. Májusban jön a kistesó. Elég, hogyha azon a csp igénylésen már az új nevemet írom?
2012. nov. 8. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet. Felhívtam a MÁKot és levelet kellett írnom, melyben leírtam, hogy névváltozás történt, mellékeltem a házassági anyakönyvi kivonatot.

OEP: személyesen ment be a párom, éppen tegnap. Új taj kártyát adtak.

Banknál is jeleztem, 10 perc alatt átírták.

Én mostanság szülök, nem mertem kockáztatni, hogy gond legyen és ezért húzódjon az ügy.

2012. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 éve volt az esküvőnk, azóta is a lánykori nevem szerepel a TAJ kártyámon.

3 hét múlva szülök, de eddig sehol nem volt ez gond.

2012. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha a családi pótlék igénylésével egyidejűleg benyújtod az irataid fénymásolatát és egy pár soros levelet, amiben bejelented a névváltozást. Én is így voltam mint te, csak én gyest igényeltem volna a második terhességem alatt, de felszólítottak hiánypótlásra és addig nem utaltak amíg be nem adtam a személyim és lakcímkártyám másolatát.
2012. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A taj kártyámat lecseréltem a személyimmel együtt. A kérdésem a mák-ra és a csp-re vonatkozik.
2012. nov. 8. 10:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezek szerint ráérek vele májusig.
2012. nov. 8. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:

6 éve vagyok házas, de a mai napig nincs átjelentve sem a csp, sem az apeh, sem az oep.


- Apeh új néven küldi a csomagot minden évben. :) leadta nekik a népesség, az adókártyát még soha nem használtam

- csp simán rámegy az új néven lévő bankszámlára, mert megtartottam a lánynevem is, nem volt gond

- oep voltam már orvosnál, rápillantottak lánykori egyezik, tovább nem érdekelte őket (kórházban sem)


Ami fontos és át van írva a személyi, lakcím és a bankszla. Mindenki másnak jó a lánykori is. :D

2012. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!