Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti leadnátok a háziállatotokat...

Ti leadnátok a háziállatotokat a baba születését követően pár hónapra?

Figyelt kérdés
MIndenki ezzel jön nekem,már teljesen ki vagyok készülve,nagyon fosos vagyok kiállni ellenük.Egyfolytában ezt mondják hogy vigyem el az állatomat az első pár hónapban.Mert a gyerek beteg lesz,mert allergiás lesz,tiszta levegő kell neki.De tényleg mindenki az egész család mindkét részről.:( Állandóan bőgök,nem tudják felfogni hogy Ő is családtag. Azt mondják hogy vagy a gyerek vagy az állat,a kettő együtt nem lehet.Hogy a gyereknek rosszat teszek,állatszőr lesz mindenhol. És nem tudok igazából mit mondani,nem merek szembeszállni senkivel.Csak meghallgatom.Nem tudom mit lehet mondani ilyenkor,mert vitázni sem merek velük és nem is akarok.
2012. nov. 8. 22:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Én sem tartanék állatot a lakásban, kisbaba mellett. Sokan megteszik, de nem higiénikus. Egy állat NEM családtag, akkor sem,ha szeretjük.
2012. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Most el akarod vinni az állatodat mert más azt mondja? Már ne haragudj, de szedd már össze magad és állj a sarkadra! Nekünk cicánk van, volt néhány elmebeteg, aki megkérdezte, hogy mi lesz a macskával. Mondtam neki mi lenne, marad. Fel sem merült, hogy kidobjuk! Ő ugyanúgy családtag, tudtuk, amikor befogadtuk, tudtuk, hogy gyereket szeretnénk. Kislányom 6 hónapos, semmi baja a macskától. Imádja nézni, a macska inkább fél tőle. Tény, hogy a macskaszőrt nem tudom kiírtani a lakásból, de nem hinném, hogy ettől lenne valami baja a lányomnak. Mások is élnek állattal. Amúgy azt olvastam, hogy aki állattal nő fel kevésbé lesz allergiás. Párod mit mond? Ideje elkezdened kiállni magadért, mert majd a kislányodért is ki kell, gyakorolj! Milyen állatod van?
2012. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem, első pillanattól macskával nőtt fel. Annyi volt, hogy a macskának megtanítottuk, hogy a gyerek ágya tabu...

Pár hónapos korától viszont folyamatosan mellette volt a macska, és imádta. Az első szava a "cica" volt.

Nem volt beteg a macska miatt soha.

2012. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, csak egy tudtuk van a mondatban. :-) Egyébként aki nem akar ne tartson állatot, aki akar tartson, de te ne a mások véleményét, hanem a magadét vedd figyelembe!
2012. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
23%
Közben válaszoltak, szóval 2. és 4. válasz passzol össze. :-)
2012. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Hamarosan anya leszel, ideje, hogy átválts arra a mentalistára, amire óóóóriási szükséged lesz. Ez pedig az, hogy magasról tojsz mások véleményére, mert ez tulajdonképpen arról szól, hogy MÁR MOST BELESZÓLNAK ABBA, HOGYAN NEVELD A GYEREKED.
2012. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egy tisztán tartott, normálisan nevelt állat simán összeegyeztethető a gyerekkel. Néhány egyszerű szabály betartása (kézmosás, takarítás) mellett egy gyerek sem fog belepusztulni abba, hogy egy lakásban/házban él egy állattal.

"Legrosszabb" esetben nem fog 10 évesen allergiás rohamot kapni, amikor életében először macskát simogat... Merthogy a hiedelmekkel ellentétben pontosan a túlfertőtlenített, burokban nevelt "melegházi" gyerekek a leggyengébbek ilyen szempontból.

2012. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hármasikreink születtek, amikor volt már itthon egy cicánk (lakásban élünk, nem családi ház). Eszünkbe nem jutott emiatt kitenni a cicát. Persze a gyerekszobába, kiságyba nem mehet be a cica, ill. a gyerekeket nem engedem a macskaalom közelébe.

Általában azok adnak ilyen "bölcs" tanácsokat, akik abszolút nem értenek az állatokhoz. Én az állatorvosunkat is megkérdeztem, ő is azt mondta, nyugodtan élhet együtt kisállat és kisgyerek.

2012. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Sz*arjál rájuk, semmi baja nem lesz a gyerekednek, csak tisztán kell tartani a házi-kedvenced! Nekem a nagyobbik lányom mellett 1 évig volt a németjuhász kutyánk, senki kedvéért nem váltam volna meg tőle sem, elvégre ő iks családtag volt./ sajnos 13 évesen agyvérzést kapott, és el kellett altatni!
2012. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Fekete, hosszúszőrű kutyánk van. 1,5 szobás lakásban lakunk, meg sem fordult a fejünkben, hogy elpateroljuk az állatkánkat. 19 hónapos múlt a lányunk. A gyerekszoba ajtajára tettünk egy rácsos kaput, a kutya be sem tehette a lábát oda. Kb 1 hónapja került le a kapu, mert már a kislány nem szerette. 2 naponta porszívózok, és gyakrabban felmosok. Ülőgarnitúra és a gyerekágy tabu a kutyának. Szépen megvannak egymással. A kutya havonta kap féreghajtót és gyakran visszük az állatorvoshoz is kivizsgálásra. Gyerekorvosunknak 3 lánya van és születésüktől kezdve 2-3 macskájuk van a lakásban. Senkinek semmi baja. Állj a sarkadra és ne hagyd magad! Mi lesz később? A gyereknevelésbe is boldog, boldogtalan beleszólhat majd?
2012. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!