Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németországi gyes igénylés. A...

Németországi gyes igénylés. A párom kinnt dolgozik én itthon vagyok a gyerekekkel. Már évek óta kinntről kapjuk a családi pótlék különbözetet. Szeretnénk megigényelni a gyest. Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 09:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Hol akarod a GYES-t megigényelni? No.-ban nincs GYES, csak Kindergeld (azaz családi pótlék). Más támogatás van, de ha Te Mo.-on élsz a gyerekekkel, akkor nem jár csak a Kindergeld. Viszont akkor is a teljes összeget kellene No.-ról, hogy kapjátok és Mo.-on pedig vissza kellett volna mondani CSP-t + GYES-t is. Szóval valami Nálatok nincs rendben!
2012. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Jégtánc ***** válasza:
58%

[link]


gondolom tudsz németül,itt utána nézhetsz.Ha nem akkor a kedves férjed.Óvatosan a két végről égetett gyertyával,mert óriási bukta lehet belőle

2012. nov. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Jégtánc ***** válasza:
51%
CSP-t ha nem kint éltek akkor nem jár,hiába a férjed kint dolgozik.Csak ha kint van bejelentett lakcím a gyerekeknek is.
2012. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Mi is meg fogjuk kapni a családi pótlék különbözetet, pedig a gyerkőccel itt lakok Magyarországon, párom dolgozik kint. Párom kollégái is, most igénylik és visszamenőleg is megkapják a különbözetet, pedig az ő családjuk is Magyarországon él!

Ezzel semmi gond nincs! A gyesről nem tudok, de valószínűleg nem jár, mert akkor szólt volna a német könyvelője a páromnak. A családi pótlék különbözetet is a könyvelő mondta egyébként, ő már csak ért hozzá...

2012. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

A könyvelö sem tudja feltétlenül jól, ha nem él kint, nincs tisztában teljesen a dolgokkal.


Mint mondtam, ha otthon jogosult vagy GYES-re, akkor kint a teljes Kindergeldet KELL, hogy kapjátok, nem a különbözetet. Mo.-on pedig mind a GYES-t, mind a CSP-t meg fogják vonni (és evvel együtt természetesen az anyuka TB-t is)!


Ha otthon az anyuka (is) dolgozik, akkor van CSP. különbözet kifizetés!

2012. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Mint írtam NÉMET a könyvelő... és csak a családi KÜLÖNBÖZETÉT fogjuk kapni, nem az egészet, így járni fog a magyar is. Szerintem biztosan jól tudja hiszen ezzel foglalkozik!
2012. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Jégtánc ***** válasza:
[link] ezt találtam
2012. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

A linkelt cikk után "ANCSA" kommentjét érdemes elolvasni!


Erre próbáltam rávilágítani... de a német könyvelö, aki "evvel foglalkozik" biztosan jobban tudja, mi folyik a gyakorlatban Magyarországon!


Szóval egy gyerek esetében meggondolnám, hogy az otthoni GYES+CSP+TB-t "lecserélném e", havi 184€-ra (ennyi No.-ban az egy gyerek után jár Kindergeld)!

Két gyerek esetében ez persze már nem kérdés, bár az egész procedera korántsem olyan egyszerü... Az ügyintézés hosszú hónapokat (akár egy évet) vesz igénybe, ami idö alatt semmit(!) sem folyósít a Magyar Àllamkincstár!

2012. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Jégtánc ***** válasza:
56%

Na mindegy,a lényeg az hogy Németországból neked nem jár Gyes,csak a csp különbözete.


[link]

2012. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Èrtsétek már meg, hogy bármilyen magyar oldalt linkelhettek, nem úgy fognak történni a dolgok az esetek 90%-ben), ahogy az ott szépen le van vezetve.

Van rengeteg fórum (kifejezetten magyaroknak, akik németországban dogloznak és hasonló cipöben járnak. Èrdemesebb lenne ott utánaolvasni a dolgoknak, mi, hogy megy a gyakorlatban!

2012. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!