Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem hátráltatom így az önálló...

Nem hátráltatom így az önálló járás megtanulásában?

Figyelt kérdés
Ha naponta kb. 20-30 percet lemegyünk és sétál mellettem úgy, hogy csak az egyik ujjam fogja? 13 hónapos.

2012. nov. 9. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sokan azt mondják, hogy így nem szabadna sétáltatni, mert nem érzi így a kicsi a saját egyensúlyát. Az én kisfiam is így tanult meg mindemellett járni, hogy először a bútorok mellett ment kapaszkodva, majd tett pár lépést. Mivel nagyon bátortalannak érezte magát, mindig megfogta a kezünket, és úgy ment. Ennek már egy hónapja. Október 31-én elindult,annak ellenére, hogy sokat vezetgettük. Ja, és még csak most lesz 11 hónapos. Úgyhogy ne aggódj, szerintem mi is így tanultunk meg járni. Hozzáteszem, hogy én nem használtam bébikompot.
2012. nov. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én még ezt nem hallottam,de jó nagy hülyeségnek tartom. miért ne foghatná meg a kezedet? ez egy biztonságérzet a babának, hogy ott vagy, nem lesz semmi gond. és az előző is mint mondta, a bútorokba is kapaszkodik a gyerek,akkor az anyuka keze miért lenne rosszabb? a bébikompról olvastam már,hogy miatta kimaradnak mozgásfejlődési szakaszok,ha túl korán teszed bele, de hogy attól, hogy megfogod a kis kezét... hallatlan milyen baromságokat találnak ki!
2012. nov. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy az a rossz, ha két kezénél fogva vezetjük. Ezért addig nem is vezettem, míg nem tudott jönni mellettem úgy, hogy csak az efgyik kezét fogom. De nem vagyok benne biztos, hogy ez így jó. Kompja neki sincs.
2012. nov. 10. 10:18
 4/4 anonim ***** válasza:
A járás alapvető mozgásminta, genetikai program szerint kódolt. Úgynevezett erősen kanalizált fejlődési folyamat, amit nagyon keveset befolyásol a környezet. Nem lehet siettetni, teljesen felesleges gyakoroltatni, max. 2-3- héttel lehet előrébb hozni. De késleltetni se lehet, amikor a gyerek megérik rá, elindul. A XX. sz közepén két bécsi pszichológusnő Albániába utazott, és ott egy faluban vizsgált olyan csecsemőket, akiket feltehetően babonaságból a szüleik egy éves korukig lekötözve tartották a bölcsőikben. Még a szoptatáshoz se oldozták el őket, csak odaült az anya és félrefordította a bölcsőt. De miután kiszabadultak a gyerekek nagyon gyorsan behozták a mozgási lemaradásukat és utolérték a normálisan fejlődő gyerekeket. Tehát, ha még egy ilyen szélsőséges bánásmóddal se lehet tönkretenni a gyerek mozgásfejlődését, akkor hogyan árthatna az, hogy fogod a kezét.
2012. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!