Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4,5 éves éjjelre nem szobatisz...

4,5 éves éjjelre nem szobatiszta (ágytiszta). Tapasztalatok? Nagy gond? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nappalra már több mint egy éve szobatiszta, délutáni alváshoz is. Oviban sincs gond. De éjjelre kell a pelenka. Reggelre jól tele lesz mindig a pelus.
2012. nov. 10. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ennyi idős. Én nem adnék rá pelust a helyedben. Mi azt csináljuk,h éjfél körül kivisszük pisilni és akkor nem pisil be. Ennyi idős gyerek már szégyenli is ha bepisil, vhogy zavarja már. Lehet,h tudja, hogy ott a pelenka és lehet pisilni, azért pisil ennyit.
2012. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Éjjel ébreszd fel hogy elvégezze a dolgát.
2012. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én valahol azt olvastam, hogy nem jó dolog őket felkölteni, vagy akár altatva megpisiltatni éjjel. HOgy miért arra sajnos nem emlékszek.


Mindenesetre mielőtt felkel nézd meg, hogy még javában alszik és már pisis e a pelus, mert lehet, hogy mikor ébredezik akkor engedi be mindet.

Remélhetőleg utóbbi, és ha igen, akkor csak oda kell figyelni, hogy ott legyél mikor ébredezik, és máris szólni, hogy tartsa, és hozni a bilit, vagy menni wc-re.

2012. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én mindig azt hallottam, hogy akkor vegyem le róla alváshoz a pelust ha már néhány napig száraz pelussal ébred. na ez nálunk nem működött, reggelre mindig tele volt. megbeszéltem vele hogy ő már ügyes nagylány, oviban alváskor sem kell pelus, ne tegyünk éjjelre sem. nem tettünk, és egyszer sem pisilt be, ennek több mint egy éve.
2012. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha több mint egy éve szobatiszta, akkor hamarosan várható az ágytisztaság is (kb. egy év normális a kettő között).

Az én kislányom 2,5 évesen lett szobatiszta, 3,5 fél évesen ágytiszta. Amikor már 1-2 hétig folyamatosan száraz volt a pelus, akkor elhagytuk. Utána előfordultak még néha balesetek, de egyre ritkábban.

Azért azzal kalkulálj, hogy rövidebb időszakokra visszaeshet, úgyhogy legyen alatta gumilepedő. A kislányom pl. a héten kétszer is bepisilt éjjel, pedig már 6 éves...

2012. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még a saját tapasztalat csak várat magára, így azt tudom csak leírni, hogy gyerekorvosunk nálam és a húgomnál is azt mondta anyuéknak, este tízkor ültessenek bilire/wc-re, akkor is, ha alszok, és fogunk pisilni. Pár hét alatt leszoktunk a bepisilésről.
2012. nov. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Próbáltuk már levenni róla éjjelre, azt is hogy éjfél körül felébresztettük pisilni. De hajnali 3-4 óra körül mindig bepisilt :(

2012. nov. 11. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!