Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megoldás ebben a helyzetb...

Mi a megoldás ebben a helyzetben, örökbefogadás? Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Ha egy balesetben életét vesztett szülők (a párom testvére) gyermekeit szeretnénk örökbe fogadni, hogyan zajlik, kihez kell először fordulni? Illetve lenne e más megoldás az örökbefogadáson kívül?
2012. nov. 11. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyamjai is lehettek, az örökbefogadás nem feltétlenül fontos itt. A gyamhivatalhoz kell fordulni.
2012. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
családba fogadás, gyámhivatal.
2012. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ebben az esetben is kijönnek megnézni a házat? Miket vesznek egyébként figyelembe, vagy figyelembe veszik e egyáltalán (pl. az anyagi helyzet)?
2012. nov. 11. 11:16
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Részvétem.

Környezet tanulmány lesz: Megnézik az egész házat, felírják, hogy hány négyzetméter, mivel fűtötök. Miből vettétek a házat, a férjed és a te jelenlegi jövedelmedet jegyzik fel. Hogy állandó munkahelyetek-e, vagy sem. Megnézik a befogadandó gyerekek leendő szobáit, a ruhás szekrényeiket, és a ruhákat amiket vásároltatok nekik, hogy megvan-e minden és hogy milyen minőségűek. Iskoláztatásról írnak fel pár dolgot, hogy mivel fognak bejárni a gyerekek, milyen tanulók voltak és évente lesz környezettanulmány, mindig megnézik, hogy ne romoljanak a jegyeik. Milyen szakkörökre, különórákra iratjátok be őket, nálunk még ezt nézték. Ja, meg hogy milyen elektronikus kütyüket vásároltatok nekik, ezeket is felírják. És akkor erről kaptok is egy lapot, lesz összegzés az egészből. Mi kislányt fogadtunk családba, 13 évest, rokon. Az ő szobája egész nagy, természetesen egyedül lakik bent. Vettünk neki kb 60 ezer ft értékbe ruhát, mindent ami szükséges. Szekrénysort a szobájába, szőnyeget, kifestettük. Hozzá illő függönyt, mp4-et, telefont, hangfalszettet. És közel van az iskola, gyalog jár vagy én viszem autóval. Járatom lovagolni és úszni. Azt írták a végére, hogy átlagon feletti körülmények között él.

2012. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elöször a nagymamát megkérdezik. És ha ö mondja ti szeretnéttek leni nagy esélyel lehetek.
2012. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A döntés már megvan, csak a hivatalos része hiányzik.
2012. nov. 12. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni? 4-es válaszoló vagyok.
2012. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le, nem szoktam pontozgatni, szeritnem butaság. De nagyon nagyon köszönöm a válaszodat, mert rengeteget segített.
2012. nov. 12. 18:54
 9/10 anonim válasza:
Valószínüleg azért pontoztak le, mert nagy az arcod. Ki kérdezte, h miket vettetek a gyereknek?
2012. nov. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 4-es azért írta le, hogy mit vettek a gyereknek, hogy szemléltesse, mit jelent az "átlagon felüli körülmény". Miért kell mindig a rosszat látni...?!
2012. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!