Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha újra férjhez mentem nem...

Ha újra férjhez mentem nem jár már a gyerek tartás a 10 éves fiamra? Létezik ilyen, ma mondta nekem egy védőnő.

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Butaságot mondott... a gyerektartás a gyereknek jár, az APJÁTÓL, és nem neked. Az, hogy te férjhez mész, nem befolyásolja, attól még a voot férjed marad a fiad apja. (esetleg, a volt férjed próbálkozhat kérni erre hivatkozva, hogy mérsékeljék, de elég esélytelen)
2009. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést: volt férjed (kicsit fáradt vagyok)
2009. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az új férjed nem veszi a nevére,nem adoptálja,akkor jár.Ha örökbefogadja,akkor már nem. aA védőnő összekeverte az árvaellátással.Az nem jár már,ha az anya újra férjhez megy.
2009. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Én is igy gondoltam.Mérsékelni ? :) alig haladja meg a tizezret :)

Köszi nektek

2009. aug. 13. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már a 3.férjemmel élek,de az első férjem még mindig fizet(mivel övé a gyerek).Igaz,5000 ft-ot(már 14 éve elváltunk,akkor egyeztünk meg ennyiben)de mivel mindig vesz a gyereknek vmit(jóban vagyunk,megbeszélünk mindent)én nem piszkálom emiatt.Van még egy gyerkőcöm(a 3.férjemtől)de soha nem merült fel ez a kérdés(a védőnő részéről sem!),h ne járna a tartásdíj.
2009. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát ezek a védőnők annyira "okosak"!Ha a mostani párod nem iratja a nevére a fiadat,akkor jár minden további nélkül!Ha az exnek újabb gyerekei születnek,abban az esetben szokták a felére csökkenteni vagy bizonyos százalékot állapitanak meg,de csak akkor,ha az ex benyújt egy ez iránti kérelmet a birósághoz!

2009. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. aug. 14. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!