Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vásárolnátok úgy használt...

Porcukormókus kérdése:

Ti vásárolnátok úgy használt babacuccot, ha az eladó csak akkor postázza az árut, ha már megjelent a számláján a vételár? Miért nem jó neki a postai utánvét?

Figyelt kérdés
Csak párezer forintról lenne szó, de akkor sem szeretnék pórul járni. A postai utánvét egyik félnek sem jelent semmilyen rizikót sem, vagy rosszul gondolom?
2012. nov. 11. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod,ha mégsem veszed át a cuccot,akkor a feladó bukja a postaköltséget,ami majdnem annyi,mint a termék vételára.Így te is többet fizetnél.Az internetes aukciózás így működik:megveszed,átutalod,ő meg postáz.Rengeteg dolgot vettem,és adtam el így.
2012. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom te hol keresgélsz,de a netes vásárlások 98%-a mind előre utalásos fizetéssel történik.Különösen használt termék vásárlása esetén.

Teljesen mindegy,hogy 200.- vagy 3000.-,nem ettől függ hogy utalni kell-e.Nagyon kevesen vállalják az utánvétes megoldást,az 1. válaszoló tökéletesen megindokolta miért.

Olyan eladótól kell vásárolni,aki tuti nem fog átvágni.Ezért jobbak a "felügyelt" aukciós oldalak (Vatera-Tesz/Vesz),ahol pl. ott vannak az értékelések is,amik sok mindent elárulnak.

2012. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ez így működik és pl vatera, teszvesz megbízható.
2012. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Többszáz adásvételen vagyok túl teszen, vaterán, babaszobán stb. ha én vásárolok mindig előre utalok, ha én vagyok az eladó, akkor pedig addig nem adom fel míg nem utalták az árát. Ilyesmi hogy nem küldték el amiért fizettem, egyetlen egyszer történt csak szerencsére pár100 ft-os tétel.

Úgy van ahogy előttem szóló írta, az utánvét nagy bukta is lehet...

2012. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak így vásárolok:) Az összes cuccot úgy vettem, hogy utaltam, majd amikor odaért a pénz, akkor postázta az eladó.

Az első megírta miért, én nem is szeretem az utánvétet, mert nagyon drága.

2012. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt,hogy utánvéttel postáztam és a kedves vevő nem vette át a csomagot,1770ft-ot buktam,azóta csak ajánlva postázok,és én is előre utalással adok/veszek!
2012. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ok, értem! Köszi a felvilágosítást! Jó tudni, mert nekem is lesz egy-két dolgom, amit szintén el szeretnék adni.

Megy a zöld kezecske! :)

2012. nov. 11. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagy áruházakon kívül mindent előre fizettem eddig. Az utánvét költsége majd 2000 ft, Neked sem éri meg, hogy dupla árat fizess a vásárolt cuccért.


Eddig egyetlen alkalommal ijedtem meg az előre fizetéstől, egy országos jegyiroda a koncertjegyeket előre fizettette, a 4 db jegy 30 ezer forint volt, és a futár a lépcsőház előtt megkérdezte aputól ő-e xy (egy 9 lakásos társasháznál), és a kezébe adta a jegyeket, és csak aláírást kért. Ennyi erővel bárkinek odaadhatta volna a Flatley jegyeket...

2012. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ebben van valami. Mindenki a postát szidja milyen trehány cég, de a futárszolgálatos sem kér semmilyen igazolványt, hogy mégis kinek adja oda a cuccot...
2012. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!