Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen feltételek mellett...

Ilyen feltételek mellett választanátok az albérletet vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

Pest közelében lakunk,jó messze mindentől.Áram van,fűtést fával oldjuk meg,víz nincs.A ház nagy 2 szintes+ mi megcsináltuk az alsó pinceszerűséget,abban lakunk 4-en.Két kisgyerek és mi szülők.

A lakrész 2 helységből áll.A belső egyik nagyobb fele,parkettázva van,ott vagyunk mi és a nagyobbik lányom,a másik fele a szekrénysorral elválasztva a "fürdőszoba" vagy benne egy kád.A külső részben,de a belsső felében van a fiam ágya,a nappali kialakítva és a külső részben a konyha,bejárat.Amúgy az egész egy légtér.

6 év alatt nehezen szoktam meg,de úgy ahogy mennek így a mindennapok.

A felső két emeleten após lakik.Cserélnénk,de nagyon sokba kerül a felső két szint felújítása.Elég volt a mostanit megcsinálnunk.

Ráadásul após most nem dolgozik egy ideje,így nem tudja fizetni az autót (pont a hajrában,mert januárban jár le a törlesztő)igaz az autó amienk,de tavaly vissza akartuk adni a banknak,mert nem tudtuk volna fizetni a duplájára emelkedett devizát.Após kijelentette,hogy akkor ő fizeti,mert a kocsmába gyalog nem fog járni.Mondtuk,hogy minden nyűgével bajával fizethei csak.Ahhoz képest a törlesztőt fizette semmi mást. :S

Rezsibe sose szállt be,UPC közös sajnos,pedig mondtam,hogy ne közösködjünk.Már azt sem fizeti.Tehát semmit.Mióta nem dolgozik értelem szerűen nálunk eszik,ami azt jelenti,hogy miatta dupla mennyiséget kell főzni,ami nekünk havi szinten sok.Nem vagyunk anyagilag úgy,hogy őt is etessük.Szeertnénk előrébb jutni de így nem megy.Ráadásul az ideg is esz már miatta.

Jelenleg 215ezer az össz bevételünk.Ebből fizetünk telefont,Tv,netet,áramot,hitelt és most már a kocsit stb.

Ennyi erővel szerintem költözhetnénk albérletbe,ahol van a víztől kezdve minden,nincs após,aki az idegeimre és a hűtőre megy.Nem kell sűrűbben tankolni,hogy ő meg eljárja az egészet és mikor kell üres a tank.

én ki tudok mozdulni mikor akarok,mert innen nehezen tudok sajnos.Lassan jön az ovi,nem kellene napi 4 órát azzal töltenem a fiammal,hogy a lányomat el és haza hozzam a oviból gyalog és a többiről nem is beszélve.

Kiszámolva az albérlet,amit találtam és a kötelezően befizetni való 110ezer körül van,tehát nem sokkal az összbevételünk fele.A többi maradna ruhára,kajára és az esetlegesen felmerülő plusz költségekre.

És igen,párom dohányzik,így tudom,hogy sok pénzt visz el az is,de mást rossz szokása nincs!Éhezni nem éheztünk,mert erre odafigyelünk,hogy havi bevásárlást csináljunk és töltsük meg a fagyasztót,szekrényeket és csak a friss árut kelljen megvenni,mint a kenyér,felvágott.

Lehetne esély arra,hogy így is megéljünk?

Én mennék,párom is,de valamiért hezitál...


2012. nov. 13. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

albiban lakunk

2felnőt 3 gyerek

1 keresett + gyes + csp

megélünk :-)


kb nekünk is 90-110ezer marad kajára egyebekre

ha jól be tudod osztani akkor elég

2012. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt az a kérdés hogy mit fog csinálni apósod ha nem lesztek ott, hogy fog megélni? És ha sehogy, mert éhezik és nem fizeti a számlákat akkor a ti nyakatokra jár e majd a továbbiakban is? A férjed gondolom úgy van vele, hogy csak az apja, nem fordít neki hátat.

Tehát ha elköltöztök albiba akkor nem nyertek semmit, sőt, ha őt továbbra is támogatnotok kell.

Egyébként sajnálom és tök ismerős a szituáció számomra, a devizás kocsitól kezdve a több órás bejárásig (én is ezt csinálom)

2012. nov. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

egy valami miatt nem mennek el, az a kert.

ott tudsz zöldseget gyümölcsöt és allatot tartani, a kajad ha ügyes vagy a negyedere csökken.

az auto lejar januarban, ha van tömegközlekedes akkor eladni rögtön.

UPS-t vissza mondani, netezni sem szükseges ( ha nagyon kell könyvtarban fillerekböl lehet)



ha elköltöztök apósod ehezni fog akkor is tietek lesz.


ha az autot eladtatok abbol belehet a vizet vezettetni.

2012. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ebben a szituban inkább költöznék. Mi Budapesten lakunk 2 szobás albérletben, egy gyermekkel. A fizetni való mindennel együtt nyáron kb 75.000ft, télen a fűtés miatt kb 90.000ft.(panel lakás) Csak a költözésnél azt is kalkuláljátok be, hogy általában két havi kauciót kérnek.
2012. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kaukciót tudom!

Nem azért nem megyünk,mert az apja az apja.Neki van főleg elege abból,hogy ide jár le hozzánk,nem intézi a munkanélkülijét és arra hivatkozva,hoggy romlik a szeme,nem keres munkát.Herét nincs kedvem eltartani,de elküldeni sem küldhetem el,mert a fél ház az övé,így maradna az,hogy elköltözünk.És nem járna a nyakunkra,mert akkor már elküldhetem,mert nem mondhatja,hogy az ő háza,ő vára.

Rosszban nem vagyunk,de ő meg akarja szabni,hogy mi mire költjük a pénzünket,de hogy egyszer a kocsma helyett a kajába szállna be,már nem jó módi.

Az ilyet nem tűrőm.

2012. nov. 13. 14:07
 6/8 A kérdező kommentje:

Kert ápoláshoz ez a föld sajnos nem jó.Már próbáltuk,de nem volt jó.Túl agyagos.Még a fenyőink se maradtak meg,pedig minden évben vettünk töves fenyőt karácsonyra,de volt amelyik 2 év után adta fel...

És nem utolsó sorban nem vagyok egy kert tündér,sem jó állat tartó.

2012. nov. 13. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:

a második válaszoló vagyok, értem, hát akkor költözzetek nyilván. Én a hezitáláson gondolkoztam és arra írtam amit írtam, tehát hogy a férjed vajon miért nem kapva kap az alkalmon hogy elköltözzetek (és mint írod hezitál) arra írtam, hogy lehet hogy sajnálja az apját vagy ilyesmi.

De ha nem, akkor nem:)

2012. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem!Nincs gond!A hezitálást nem fejtettem még meg,de nem igazán az apja tartja vissza
2012. nov. 13. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!