Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy alakulna a TGYÁS és a...

Hogy alakulna a TGYÁS és a GYED összege, ha bevállalnám a második babát?

Figyelt kérdés

Bocsi a kérdésért és ne vessetek meg,hogy ilyet kérdezek,de sajna ilyen világot élünk,hogy előtte utána kell járni a dolgoknak,hogy ne koppanjon az ember.S egyben szomorú is,hogy az anyagiak nagyban befolyásolják a baba várást.

Jelenleg GYESt kapok 2012.szept-ig.

Amikor az első babával eljöttem a bejelentett bérem 84000Ft volt.

Már elég kevés az esélye,hogy a második baba GYES alatt születik, ha lejár a GYES mikor megszületett a második baba akkor megfogom kapni a TGYÁSt és a GYEdet is?Az összege ugyanannyi lesz vagy kevesebb?

Még él a munkaviszonyom,határozatlan idejű munkaszerződésem van.

Köszönöm aki válaszol!


2012. nov. 13. 15:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem is a GYES lejárta után (áprilisban) fog születni a 2. gyermekem. Most szabin vagyok (papíron visszamentem dolgozni), az kb. 70 nap. Azután táppénzre megyek, amíg lehet. Ha csak addig lehet, míg a GYES-t kapnám, akkor ha jól rémlik, van olyan lehetőség, hogy a Tgyás-t szülés előtt 1 hónappal is lehet igényelni. Ennek még utána járok...

A 2. babánál is lesz Tgyás, GYED, csak kevesebb, mint az 1.-vel.

2012. nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

SZia!

Igen a TGYÁSt szülés előtt 28 nappal már igénybe lehet venni.Az nem lenne jó ha kevesebb lenne mint az elsővel,igaz ha nem sokkal az nem baj.

2012. nov. 26. 23:02
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz kevesebb. Akkor lenne kevesebb a tgyás, sőt a gyed is, mint amennyit az elsővel kaptál, ha a béred több, mint a minimálbér kétszerese (jelenleg 186ezer bruttó).

Mivel neked nem kevesebb, így a tgyás alapja a szerződéses béred lesz, ami most több, mint az elsővel volt - így a tgyás is több lesz. A gyed alapja azonban nem ugyanez lesz, hanem a jelenleg 93 ezres minimálbér, hiába a garantált bérminimum lesz a szerzdéses béred. Ennek oka az, hogy az igénylés előtt nagyobbrészt gyedet kaptál, ilyenkor a gyed alapja nem lehet több a minimálbérnél.

2012. nov. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló!Én is így tudom,kérdeztem szakértőt is?Ő is ezt írta.Reméljük így is marad és nem változik a törvény.
2012. dec. 2. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!