Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz a TGYÁS-om és...

Mennyi lesz a TGYÁS-om és GYED-em?

Figyelt kérdés

Ezerféle kalkulátort próbáltam, de mindegyik más eredményt hoz ki:( Van valaki ért hozzá, hogy kiszámolja? Csak szeretném tudni miheztartás végett. Vagy felesleges ezzel számolni, mert jövőre úgyis megváltozik mindent?:)

A részletek: 3 éve van folyamatosan munkaviszonyom, első gyerek, a bruttóm 360ezer Ft, igénybe vehetek bármiféle fogyatékosségi adókedvezményt, vélhetően májusban szülök, most még dolgozok. Mondjátok, ha kell még vmi info.

Előre is köszi, ha valaki meg tudja mondani:)



2012. nov. 2. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A maximum gyedet fogod kapni, ami kilencven körül van. Ki a fogyatékos?
2012. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én. A baba nem lesz az, direkt voltunk genetikai tanácsadáson.
2012. nov. 2. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó, hat a kérdésed öl nem derült ki, bocsánat. Adókedvezmény nem a fogyatékosságat miatt fog járni, hanem a terhesség miatt. A 12. héttől lehet igénybe venni a magzat után járó család adókedvezményt.
2012. nov. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz:) TGYÁSre is van tipped?:)
2012. nov. 2. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:
a jelenlegi szabályozás szerint a tgyásod összege a 2012. 01. 01-2012. 12. 31 között elért jövedelmed alapján lesz kiszámolva. Ha 365 napot dolgoztál, akkor az éves bruttód (jutalmak, is pl.) /365, és ennek a 70 %-a. A gyed valóban maximálva van, de hogy jövőre mennyi lesz, az még nem biztos.
2012. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bruttó 360 után a tgyás nagyjából bruttó 250 lesz (Amennyiben volt idén 180 bérezett napod, de mivel írtad, hogy még dolgozol, így nyilván volt).


Ebből csak 16% szja-t vonnak, de ha adókedvezményt veszel igénybe, akkor csak 30 ezer lesz a levonás, vagyis durván 220-at kapsz.


A gyed bruttó 130200, levonás 16% szja, és 10% nyugdíj, ez nettóban adókedvezménnyel 107 ezer körüli.

2012. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így megnyugodtam, ez elég csinos összeg, kevesebbre számítottam:)
2012. nov. 6. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!