Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért lesznek később...

Manapság miért lesznek később szobatiszták a gyerekek, mint 30-50 éve?

Figyelt kérdés

Mindenko mondja hogy már 1,5-2 évesen szobatiszta volt a gyereke. És a fényképeken tényleg ott vannak bilin, wc-n, bugyiban pelenka nélkül stb. Az öcsém is hamar lett szobatiszta, arra emlékszem.

Anyósom is mesélte hogy amikor elkezdett dolgozni minden gyerek szobatisztán került oviba, most minden kiscsoportban van néhány gyerek (idén 3) aki még nem az.


Ez miért lehet?


2012. nov. 14. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
A textilpelenka miatt.Mivel kényelmetlen volt,és hamar átázott,gyorsan megtanultuk,hogy jobb nekünk nélküle.Most a nadrágpelenkák túl kényelmesek a babáknak:)
2012. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
A szoba tisztaság azt jelenti, hogy a gyerek képes jelezni es kontrollálni a szükségleteit, bizonyos időtartam ig pedig visszatartani is. Anno szoba tisztának számított az a gyerek is, aki bilibe pisilni - meg most is sokan annak gondoljak- holott az csak szoktatas kérdése. Be lehet "idő utáni" egy gyereket, hogy X időpontban végezze el a dolgát, de amíg visszatartani nem tudja, addig bizony nem szoba tiszta. Erre pedig csak három eves kor körül érnek meg a gyerekek.
2012. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Manapság sok anyuka csecsemőnek kezeli még az 1,5-2 éve gyerekét is,nem csoda,hogy elkényelmesednek.Kisfiam 1,5 éves már szól ha kakil és akkor is szól ha tele a pelus.
2012. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 1,5 évesek többsége képes erre a mutatványra, függetlenül attól, hogy milyen fantasztikusan nevelik őt a szülei. A kérdés az, mikor tudja visszatartani addig, amíg lehetősége nincsen pisilni/kakilni.

Mostanában én is sokat gondolkodom ezen a kérdésen. Sokáig hittem a textilpelusos elméletben, de már nem. Kisfiam június óta van itthon alsónadrágban, ami ugye még kényelmetlenebb, mint a pelus, és a mai napig nem szól előre. Elmúlt 2,5 éves. Ha a fejem tetejére állok, sem szól. A kakilás meg külön műsor, az csak pelusba megy, de azért sem szól, hanem ha érzi magán, kakil. Ha nem pelenkázom az utcára, napokig visszatartja.

Szerintem itt inkább az a baj, hogy mi szülők bedőltünk a pelenkagyártók által támogatott kutatásoknak, amik szerint normális gyerek 3 éves korában, vagy akár még annál is később lesz szobatiszta, és súlyos lelki sérülésekhez vezet, ha előbb megpróbáljuk bilire szoktatni. Pedig maximum nekik lenne lelki sérülés, hogy kevesebb pelenka fogyna. Manapság már csak azért sem lesznek 1,5 évesen szobatiszták a gyerekek, mert a többségük ennyi idősen még bilit sem látott.

A kisebbik gyerekem még csak 7 hónapos, de pár hónap múlva, amikor már biztosan ül, biztos, hogy bilire fogom ültetni, ahogy édesanyám, nagymamám is tette annak idején. Nincs kedvem vele is a dackorszak kellős közepén még ezzel is szórakozni. Tudom, ez most nem egy népszerű elmélet, tavaly ilyenkor én is kiakadtam volna rajta, de tanultam a saját hibámból.

2012. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régen a Textil pelenkás időkben még a nem szobatiszta 3 év alatti gyermeke egy részük, pl. reggeli ébredésük után csak akkor voltak hajlandóak reggelizni az etető székükben, ha előtte az éjszakai textil pelenkájuk tiszta pelenkára lett cserélve és a pizsama pedig ruhára lett cserélve
2019. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!