Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai gyerekek tényleg ilyen...

A mai gyerekek tényleg ilyen hamar "felnőnek"?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasgatom az ünnepek kategóriát,és ott többször is olvastam,hogy 7 éves kislánynak már ne vegyenek babát és a 8 éves sem biztos hogy örülne annak,ha mesét olvasnának neki. Nincs még gyerekem,ezért kérdezem a gyakorló anyukáktól. Tényleg "ciki" egy ennyi idős kislánynak babát venni vagy mesét olvasni? A gyerekek már ilyen hamar kinőnek a játszós korszakból?
2012. nov. 9. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok anyuka,de a véleményemet leírom...:)

sajnos nagyon hamar nőnek már,pl: hamarabb jön a menstruációjuk a mai lányoknak,a fiúk hamarabb érdeklődnek a "dolgok" iránt. akkor 6-7 éves gyerek kezébe,okos teló,ipad,meg mittom én még.. már 5-6 évese "hozogatják" h nagynak tünjenek,rondán beszélnek,isznak cigiznek(!!!) ezt kikell hangsúlyozni,mert honnan az anyámból vesznek piát??

6-7-8 évesen? eszem megáll. én 12 éves koromig játszottam,na jó nem barbiztam,de azért még leültem játszani:)

ez volt 4 éve..

rettenetesek a mai gyerekek,félek szülni is,nem tudom milyen lesz a helyzet 5-6 év mulva.. de a szülök nem nevelik őket,vagy nem tudom. ha az én gyerekem cigizne 7-8 évesen,nem vagyok a verés híve,de olyan atyai pofont kapna h pattogna a földön a gyerek...

Röviden: Igen,hamar felnőnek.. én is valamilyen szinten hamar nőttem,nem ittam cigiztem,meg csak a szex.. remélem nem lesz ilyen a világ 4-5 év múlva..

16L

2012. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb esetben a szülő hibája,nem kéne nekik telefont meg Ipadot,laptopot,sminkcuccot és hasonlót venni hanem inkább játékot,és okosan,rendesen kell nevelni,azért elég durva lenne ha 8 évesen már nem akar játszani a gyerek én 13-14 évesen is simán babáztam,barbiztam és nem vagyok öreg 22 vagyok.
2012. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az en keresztlanyom 9 eves... Hat mit ne mondjak, inkabb mar a tinimagazinok olvasa köti le a kis rossz csontot mint a mesekönyv. Mostmar inkabb a felvilagosito könyvek akadnak a kezebe (persze csak a nöi teströl!!!). A szülök meg csak pillaznak, hogy ugyan mit rontottak el, de a kislany ezt mar a sulibol hozza haza, sajnos a telefon miatti hiszti is elindult mar, de ez targytalan meg eleg sokaig nala! Sajnos nem tudnak mit tenni Ök sem ellene, de megprobaljak nezni a jo oldalat... Legalabb könyvet olvas a kislany nem a tvt bujja allandoan vagy az interneten kalandozik egesz nap...
2012. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szülői hiba. A családban a 7-8 éves kislányok bizony babáznak, mesét olvasgatnak és néznek és élvezik, szerepjátékokat játszanak (tanítás, házimunka stb.), foglalkoztatókönyveket forgatnak. Szülők szülőszerepben vannak, otthon a gyerekekkel, nem járnak szórakozni, csak és kizárólag családi életet élnek, játszanak a gyerekekkel.


Nem a gyerekek nőnek ki hamar, hanem a szülők nem foglalkoznak velük gyerekként, és nem gyerekként, hanem divatbabaként öltöztetik őket, körmöt stb. festenek.

2012. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért nem teljesen értek egyet. Bár az én lányom még csak 5 éves, és nagyon nem szeretném ha 8 évesen már nem babázna, de sajnos a mai világ már nem olyan mint régen, sőt a mi gyerekkorunkhoz képest is nagyon sokat változott, pedig nem vagyok öreg, 29 éves vagyok.

Amint iskolába kerülnek már el is kapja őket a nagyvilág. A sok gyerek mind mást hoz otthonról. Mondjuk talán a falusi gyerekek valamivel jobb helyzetben vannak, talán nem annyira modern világba kerülnek még általános iskolában, mint a városiak.

És azzal sem értek egyet, hogy a szülők nem járhatnak szórakozni, csak gyereket nevelnek. Bár biztos más a beállítottságunk, de én nem csak anya vagyok, hanem feleség, barát és ember is. Néha jólesik eljárni szórakozni, nem hiszem, hogy ezzel rossz példát mutatok a gyerekemnek. Az én szüleim is jártak, olyankor a nagymama vigyázott ránk ezt eszem ágába sincs a szemére vetni egyiküknek sem. Normális ember lettem ezzel együtt is.


Az viszont biztos, hogy nagyon megváltozott az érdeklődési körük. De szerintem ezen nem kell csodálkozni. A mi gyerekkorunkban hol volt már minden lakásban számítógép, laptop, meg mobiltelefon. Csak a nagyon gazdagoknál. Emlékszem 15 éve lehettem mikor otthon lett gépünk és hozzá egy internet modem, ami kb 10 perc alatt töltött be egy oldalt. :)) Ma meg mi van, mindenkinek laptop, többek közt nekünk is, a lányom 5 évesen úgy kezeli az apja Iphone -ját, mint én annó a tetrist ennyi idősen. De valóban a mi felelősségünk jó irányba terelni őket. Csak sajnos az őket körülvevő tágabb környezetet nem tudjuk befolyásolni. Értem itt az iskolai pajtásokat, a technika fejlődését. És ez sajnos nagyon behatározó egy ember kis ember életében, és sajnos nem mindig jó irányba tereli őket.

2012. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Létező példát írtam. A családunkban két 8 éves kislány van. A leírtak róluk szólnak. Semmi nagyvilági nem kapta el őket az iskolában, pedig megyeszékhelyen nagy iskolákba járnak.
2012. nov. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És még valami: vannak telefonok, laptopok a családokban (programozó apuka), ellenben a gyerekeknek ezek nem játékszerek, nem is érdekli őket.
2012. nov. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet csak az én gyerekem olyan kíváncsi, hogy elcseni az asztalon hagyott telefont?! :)


De most komolyan, annó én is babáztam nagyon sokáig, mégis érdekelt anyu féltégla nagyságú mobiltelefonja, meg a számítógép. Szerintem az hogy gyerek tisztában van azzal, hogy mi mire való nem egyenesen arányos azzal, hogy 8 évesen már nem a baba fogja érdekelni.

2012. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1991-ben - mikor Te 8 voltál - még az ország 90%-a 'sorban állt' vezetékes telefonért. Mi 1995. december 6-án kaptunk. Aznap voltunk a Magyar Nemzeti Banknál konferencián tárgyalni az új, óriási változást hozó devizatörvényt, ami keletről nyugati irányba léptette az országot. Senkinél nem volt mobil, még az MNB vezetőinél se. Féltéglányi se.
2012. nov. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam egy szóval sem, hogy mindez 8 évesen történt. Nyilván később, de akkor is érdekelt. Persze kötekedni lehet mindenen.
2012. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!