Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi okozza, hogy a mai gyerekek...

Mi okozza, hogy a mai gyerekek később lesznek szobatiszták?

Figyelt kérdés

Minden nagyszülő azt meséli, hogy mi már 1-1,5 évesen szobatiszták voltunk, szóltunk, ha kell, stb. Ezen felbuzdulva ma is sok anyuka kezdi a bilizést akár 6-8 hónapos korban, mégsem találkoztam még egyetlen olyan esettel sem, amikor sikerült volna ezzel a módszerrel korán szobatisztává nevelni a gyereket. Annál több az idegeskedés, meg itt az elkeseredett kérdés.

Mi lehet ennek az oka? A nagyszülők túloznak? Esetleg durvább módszereket használtak (szidás, verés, gyerek rákötözése a bilire stb.)? Vagy téynleg igaz, hogy a textilpelenka ilyen kényelmetlen volt, hogy inkább hamar rászoktunk a bilire?


2011. aug. 16. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
én úgy gondolom is, is.már elfelejtették és túloznak,és bizony sokszor nem legjobb módszer választották,ezt első kézből tudom,meg sokan ezt mesélték is.a mai nagyon jó pelusok kényelmessé teszik a babát és anyukát is.viszont első fiamnál adtam textil pelust,hátha kényelmetlen lesz neki,annyit értem el,hogy jól kipattogott a bőre,és egy nappal se előbb szobatiszta 3 éves korára.(19 éve):))
2011. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Ne haragudj kedves kérdező, de az ilyen "mai gyerekek" típusú kérdések kiverik a biztosítékot nálam, de láttam aztán, hogy nem vitát akarsz szítani, hanem tényleg érdekel, ezért megköszönöm, hogy elolvasod a véleményemet is.


Már beszélgettem erről anyuval és anyósommal is annak kapcsán, hogy 21 hónapos fiam lelkesen ül a bilin, de sose pisil bele. Mellé viszont annál szívesebben! :-) Mi nem erőltetjük ezt a dolgot igazán, majd eljön az ideje. És innen jött fel a szó, hogy a sógornőm és én nagyon hamar szobatiszták lettünk, de pl, én még 3 évesen is bepisiltem néha, ahogy a sógornőm is, a férjem és az öcsém viszonylag későn lett szobatiszta (2,5 éves koruk után), de ők éjjel és nappal is szinte 2-3 hét alatt. És mindezt úgy, hogy a férjemet pl. már 8 hónapos kora óta ültetgette anyósom bilire. Végül arra jutottunk, hogy a textilpelus biztosan kényelmetlen, bár pl. a barátnőm kislánya 2 éves volt 1 hete és kb. 2 hónapja csak alváshoz kell a pelenka, pisil, kakil a bilibe.


A szüleink, nagyszüleink korosztályánál pedig annyival könnyebb volt a helyzet, hogy a kivágott hátuljú nadrág könnyített a dolgon, ráadásul a sok testvér, rokon gyerek jobban hatott a másikra.

2011. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
attól, hogy az eldobható pelenkában komfortosan érzi magát a gyerek. a textilben jobban zavarja a pisi, kaki, nagyobb a késztetés, hogy pelenkán kívül intézze.
2011. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. Azért egy egyéves gyerek nem tud szólni, hogy kaka vagy pisi és szerintem régen sem tudott. Az enyém 1,5 éves, van hogy szól mikor pisilnie vagy kakálnia kell, akkor ráül a bigyóra és elvégzi a dolgát. De én sem erőltetem. Néha megkérdezem, hogy kell e vagy nem. Mindenki azt mondja, ez jónak számít. Igaz, ő már többet beszél a korosztálybeli gyerekekhez képest.
2011. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azert valtak regen hamarabb szobatisztava a gyerekek, mert nem volt eldobhato pelus, es nagyon kellemetlen volt, ha bepisiltek-bekakiltak a moshatoba. Mikor kezdtem a kisfiamat leszoktatni a pelusrol, itthon kisbugyit adtam ra, es mikor belement a pisi, annyira kellemetlen volt neki, hogy elkezdett szegeny sirni, es azutan inkabb rault a bilire ha erezte, hogy pisilnie kell.
2011. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Régen a textilpelenkák a mosható Ágnes betéttel nem voltak valami hú, de kényelmesek, ez biztos. Én másfél évesen szobatiszta voltam, öcsém is elég hamar pelus nélküli lett, de képzeld el, hogy még 6 évesen is sokszor bepisilt éjszaka (most 31 éves lesz, tehát ez se ma volt.)

Párom szintén másfél éves korára teljesen szobatiszta volt. Tudod hogy? Anyósom elmesélte: ahogy tudott ülni, azonnal rá lett ültetve a bilire, reggel ott kellett meginnia a kakaóját, és addig nem szállhatott fel róla, míg nem termelt bele. A textilpelus állandóan kicsípte a bőrét, anyós szerint napi 30 pelus elment rá, amíg pelenkás volt. Ahogy bepisilt, azonnal cserélni kellett, mert szinte vérvörösre marta a bőrét a pisi. A másik, amikor párom másfél éves volt, és bekakilt, apósom a gyerek arcába nyomta a szaros kisbugyit. Ő meg annyira szégyellte magát, hogy onnantól nem mert bekakilni.


Na tudod, ilyen drasztikus módszerekkel ne legyen a gyerekem szobatiszta, és inkább 22,5 hónaposan is tisztába teszem. Sem a bilit, sem a vécét nem akarja használni, ahogy ráültetem, nyom, erőlködik, közli, hogy nem megy, és le akar róla szállni, biliről felpattan. Ha nem adok rá pelust, egy ideig visszatartja, majd ahol éppen van, ott csorgat.

2011. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha néhány válaszolót felidegesítettem, nem direkt volt, sőt, én magam is rosszul vagyok az "Én is szobatiszta voltam egyévesen, az lesz a gyerekem is." - típusú megjegyzésektől.

Bevallom, én egészen egyszerűen nem hiszem el, hogy 1,5-2 éves kora előtt biológiailag megérhet erre egy gyerek. Én nagyobbrészt a nagyszülők túlzását olykor pedig az említett drasztikus módszereket tartom a kérdés megoldásának. :) Ugyanakkor érdekele egy olyan anyuka véleménye is, aki próbálta a korai szobatisztaságot, hogy sikerült-e, és ha nem, mi lehetett ennek az oka.

2011. aug. 16. 13:14
 8/13 anonim ***** válasza:

17 hónapos alányom és nappal nincs pelus csak este.Eddig jutottunk vele.Semmi erőltetés nem volt hanem egyszerűen megkedveltettem a bilit,rengeteget magyaráztam,mutogattam.Ott tartunk ha pisilnie kell vagy kakilni húzza a bilit vagy anyázik és mutogat vagy ruhástul ráül.Persze vannak balesetek de nagyon édesen gyakorol.

Én is azon a véleményen vagyok hogy elkényelmesedett világban élünk és ezek a pelenkák nagyon kényelmesek és így lustábbak a babák is.Persze kell hozzá türelem,erő,kitartás is.Senki ne legyen elkeseredve majd bilizik ha akar.

2011. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, akinek két gyereke van, nagy köztük a korkülönbség, az egyik már jóval 20 év fölött jár, a másik csak 3 éves. Mindkettőnél ugyanazt a módszert alkalmazta a biliztetésre, ami elég drasztikus, erőszakkal ráültette őket, volt olyan hogy a combját leszorította hogy ottmaradjon a bilin. A nagytestvér már 1 éves kora körül szobatiszta lett, míg a kicsi 2,5 évesen, pedig ugyanabban a korban kezdte el mindkettőnél a biliztetést. Ezért én úgy gondolom hogy az eldobható pelenka tehet erről, mert a nagyobb testvérnél még textilt használt.
2011. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is, mint sokan a textilpelenkára és a kényelmetlenségre szavazok, annak ellenére, hogy a fiamnak mindegy lenne is, ha órákat lenne pisis kisgatyában. Próbáltam, hogy nem veszem le róla azonnal, hogy bepisilt, azt hiszed érdekli? Jó, lehet, hogy a textilpelus még rosszabb, mert nagyobb, megszívja magát, stb... de... szerintem ez is gyerekfüggő.

Nem ide tartozik, de a fiamat pl. az sem érdekelte, hogy ciciből kap tejet, vagy cumisüvegből, mikor már nem volt tejem egy évesen simán átszokott a tápszerre, stb. Van aki meg pl. ilyen dolgokban is válogat, meg a kajában is. Hülye példa, de szerintem lehet összefüggés.


21 hónapos lesz a fiam, kb. 3 hónapja vettem neki bilit, nem ül rá. Ha mondom, hogy üljön rá, ráül és már pattan is fel. Inkább szereti a szőnyegre vagy a parkettára elengedni magát, minthogy 1 m-rel arrébb menjen, és ráüljön a bilire... Most erre mit tegyek? Kössem rá? Majd szeptemberben megint elővesszük a bilit, hátha....

Persze nem szól előtte, néha ha a kaka csípi, akkor szól, de amúgy annál sem. Mikor kérdezzük, már nem is hiszek neki, mert mindig mondja, hogy: nincs, de van! Akkor most van vagy nincs? Nincs! Közben meg érzem a szagát... Erről ennyit...


Anyukám is mondja mindig, hogy ilyen idősen már szobatiszták voltunk, ráültetett a bilire, és ő is nyomta velünk, sokszor 20 percig ott ültünk a bilin. Ok, kérdeztem tőle, hogy ha így is tennék, akkor hogy tartsam ott a fiamat a bilin, kössem oda? Erre csak a fejét ingatja, nem mond semmit. De szerinte úgy kellene csinálnom, ahogy ő... no comment.


Amúgy meg tényleg létezik olyan 20 hónapos, aki nappal szobatiszta, azóta is, ismerős gyerkőce... ha nem látom (hogy tényleg nincs rajta pelus 21 hónaposan) akkor nem hiszem el.... Szóval lehet mindent mondani, rosszul emlékezni, de az tény, hogy van olyan gyerkőc, aki már érett rá, és tényleg tud.

2011. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!