Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire figyelsz arra, hogy...

Mennyire figyelsz arra, hogy gyerekeid névnapja ne legyen a szülinapja, ill. Karácsony közelében? Az én gyerekeim én engem is sajnálgatnak ez miatt, ha megtudják, hogy közel vannak egymáshoz a névnapok és szülinapok.

Figyelt kérdés

Nagylányom: 5 nap különbség

Kislányom: 3 nap különbség

Én: 1 nap különbség, ráadásul a kislányommal egy nap van a szülinapunk :)


2012. nov. 15. 08:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
:-) de jó! Ez szép! :-) a lányom dec 17-én született. :-) szenteste vihettük haza:-))) decemberben van a mikulás, utána a szülinapja és a karácsony, mind külön megtartva az adott napon. Nem bánja, miért is bánná? Akkor született:-) ráadásul párom is decemberben tartja a névnapját a fiam is, úgyhogy csak az volt a kikötésünk így egymással szemben, hogy ne egy napon legyen tartva a névnap a karácsonnyal, hanem az adott napon:-)
2012. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem volt szempont egyáltalán, hogy milyen messze vagy közel esik a két nap egymáshoz. Viszont Anyukámnak van 2 nap különbség a név- és szülinapja között, ő azt mondta és mondja a mai napig, hogy mindigis utálta, hogy így van neki. Ez alapján lehet elgondolkodnék, de ha nem lenne másik név, ami szintén nagyon tetszene, akkor maradna az eredeti.
2012. nov. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Mi nagyon kiszúrtunk a fiunkkal:

December 6 : Mikulás

December 16: szülinapja

Dec. 24. Karácsony

Jan. 6: Boldizsár nap

Úgy oldjuk meg, hogy ezen a 4 ünnepen kisebb ajándékokat kap, hiszen ez összeadva így is rengeteg, és Húsvétkor meg Gyereknapkor is kap rende ajándékot.

2012. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem érdekelt. Ha egy napon lenne a nevnapja, szüli napja mg karácsony is, akkor nyilván kapna ajándékot minderre,.
2012. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Dec. 27-én születtek az ikrek, ezért örülök, hogy a névnapjuk egy kicsit távolabb van. Egyiküknek decemberben is lehetne névnapja a naptár szerint, de inkább a márciusit választottuk. Testvére névnapját csak egy nap választja el az egyházi házassági évfordulónktól, ezért a polgári házasságkötésünk napján ünneplünk a férjemmel.


Szerintem megkülönböztetni a napokat, mert nekem is mindig egyben volt kiskoromban a névnapom, szülinapom, plusz tesóm szülinapja és apukám névnapja...

2012. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
nálam szempont lett volna, de végül úgy alakult hogy egyetlen névben tudtunk megegyezni a párommal és történetesen kicsi fiam a névnapja előtt 5 nappal született. Ez van...
2012. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
nem elsőrendű de azért figyeltem valamennyire...de így is szívás mert a lányom és a fiam hajszálra 2 év különbséggel született így 1 nap van a szülinapjuk között ráadásul az enyém is akkor van, és véletlen a névnapjuk is egy hónapban van de legalább 1 hét különbséggel...de legalább messze van a szülinapjuktól és karácsonytól.
2012. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk nem volt szempont, de pont jól jött ki, elég nagy a szórás a név- és szülinapok között. Már az is elég, hogy a lányom karácsony, a fiam pedig húsvét környékén született, így legalább a névnapok el vannak szórva az évben.
2012. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem foglalkoztatott.A 2. kisfiunk május 13.-án született,és 19.-én van a névnapja.A 3. babánknak dec. 29.-én van a névnapja...
2012. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem ez alapján választottunk nevet.

Fiam december 22-én született, abban a hónapban van mikulás, születésnap, karácsony.

Lányom születés- és névnapja pedig egy napon van.

2012. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!