Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiamnak áprilisban van a...

Kisfiamnak áprilisban van a szülinapja, de az óvóda szeptemberben kezdődik. Addig hova tegyem a gyereket?

Figyelt kérdés
Még van időnk Áronka 20 hónapos. De a szülinapja áprilisban van, gondolom e hónap tájékán tudnék visszamenni majd dolgozni (ha eléri a 3. életévet). De az ovi szeptemberben kezdődik (vagy nem?), addig mit csinálok a gyerekkel? Hova teszem? Vagy akkor nekem is szeptemberig kell itthon maradnom? Mert ugye van még a beszoktatás is, mert nem hagyhatom ott egyből 8 órát. Hogy is van ez? Mennyivel előtte kell beiratkozni az oviba?
2010. dec. 31. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom most áprilisban lesz 3 éves. Én beírattam oviba amikor 2 éves volt, és most januártól mehet. Együtt szoktatják a jan-febr-márc. szülöttjeit, és mivel ápr. 1-én született, így belefér. Felveszik év közben is. De van olyan ovi, ahol nem. Érdeklődd meg a beíratásnál.
2010. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

ahova akarod, oda teszed. Szerintem ez senkit nem érdekel, legalábbis illetékes elvtársakat biztosan nem.

A legjobb az lenne, ha most beiratnád és 2,5 évesen mehet, ha szobatiszta és kommunikál. Ez az én számításom szerint 2011 október, Vagy 2012 januártól.-de ehhez most kell beiratnod.

Vagy kivárod és 2012 szeptemberétől megy, akkor 2012 tavaszán kell beiratnod.

Az április azért baj, mert rögtön utána nyári szünet, mire beszokna, lehet fel sem veszik. Nem tudom nálatok hogy van, mert mi magánoviba járunk, de a mienk júliustól-augusztus végéig teljesen zárva van és van egy ügyelets ovi a városban, ahova lehet vinni. Úgyhogy lehet fel sem veszik ilyen rövid időre.

Menj be az oviba, ahova járatni akarod és kérdezz rá.

2010. dec. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tavasszal be kellett volna már íratni és akkor most télen kezdhetné az ovit mert nálunk nincs csak kétszer szokatás. Ősszel és most január környékén.A beszokatásra meg ott van a szabid amit ha vissza mész dolgozni egyből kiadnak az olyan két hónapnyi szabadság.
2010. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Minél hamarabb írasd be, az én kisfiam bölcsis 2,5 éves és 2 évesen íratkoztunk be az óviba, mert szintén áprilisi. Őt átveszik pontosan aznaptól, ahogy a 3 életévét betölti. Feltétel: egyedül evés, szobatisztaság, beszédkészség, de minden óviban az az irányadó, amit az óvodavezető mond. Az enyém már most mondogatja, hogy óviba megyek anya, mert már nagy vagyok.
2010. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most lesz csak 2 éves áprilisban, ezt nem írtam. De akkor ezek szerint ideje az ovival beszélni.
2011. jan. 2. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!