Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyereket egyáltalán nem...

Ha a gyereket egyáltalán nem foglalkoztatja a szülinapja, akkor is megtartanátok 3-an tortázással?

Figyelt kérdés

Tegnap töltötte a 4-et de egyáltalán nem foglalkoztatja a szülinapja.Az ajándékot megkapta, de nem ünnepeltünk kimondottan, mert ovi volt ugye( most kezdte).

A hétvégén senki nem tudna jönne, mert a családból mindenki dolgozik, vagy külföldön van, párom részéről meg messze laknak, nem is nagyon tartjuk a kapcsolatot.

Szóval ha belegondolok kb anyi lenne hogy ebéd után 3-an eszünk egy kis tortát.

Van értelme?


2012. szept. 6. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van!

Az én babámnak még nem volt szülinapja, mert nincs egy éves, de névnapja már volt.

Összeült a két család, ünnepeltünk, ettünk-ittunk. A szülinapján is ez lesz!

Nyilván most még nem fogja fel, de később igen! Én is úgy nőttem fel,hogy mindig megtartották a szülinapom és nagyon szerettem!

2012. szept. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alapvetően mi is megtartottunk eddig minden szülinapot, névnapot.

Délelőtt jöttek apámék meg a nagyszüleim, hoztak egy kis sütit, tortát ajándékot, fel lett köszöntve.Ebédre jött anyukám, tesóm meg a család közeli barátja, ebéd, nagy torta , fiam felköszöntve, ajándékozás.

De most senki nincs, apám külföldön nem köszönti a gyereket, csak tegnap írt egy üzit hogy mondjam meg neki hogy boldog szülinapot, nagyanyámat most műtötték, anyukám-tesóm dolgozik, a barátok se tudnak jönni.

Így miután mi praktikussági okokból (összekötve a kellemest a hasznossal) már oda adtuk az ajándékot, így kb annyi lenne hogy ebéd után vágunk egy tortát, fiam eszik belőle 2 falatot és megy a szobájába játszani.

Ez elszomorít. :(

2012. szept. 6. 07:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az Oviba vinnék egy tortát, gyertyát, biztos örűlne neki, élvezné hogy mindenki neki énekel, őt ünneplik!

Valamint otthon is megtartanám, 6 szelet süti torta ként össze rakva, vagy egy kis torta, gyertya mindenképp, vagy kis tortára tehető tüzijáték.

2012. szept. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig 1 szülinap volt, ajándékkal, "bandázással". Tortát nem vettem és nem is sütöttem, mert szegény a kukában végezte volna, senki nem szereti az ilyesmit, baba meg még nem nagyon evett rendesen. Ennél sokkal jobban később sem akarom bonyolítani, de azért vmilyen formában csak legyen már picit különlegesebb.
2012. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem van értelme, tartsátok meg 3-an is. Nálunk az oviban is ünneplik a név- és szülinapokat, szoktunk bevinni egy tortát, felköszöntik az óvó nénik, dadusok, csoporttársak és megeszik együtt.
2012. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4 évesen még korai elsikkadni egy ilyen ünnep felett!! Ha nagyobb lesz már úgyse a szüleivel akar ünnepelni, de azért most még sztem ünnepeljétek meg, mert ez az Ő napja!!
2012. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Végül is ma ovi után elmentünk egyet hármasaban cukizni. :)
2012. szept. 7. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is megtartanám. A picurok így tanulják meg a különbséget a hétköznapok és az ünnepnapok között, és a hagyományokat is így lehet bevezetni.
2012. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!