Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Gergő név hogy tetszik nektek?

A Gergő név hogy tetszik nektek?

Figyelt kérdés
Megtudtuk 4D-n, hogy pici fiunk lesz, és az apukája után őt is Gergőnek szeretnénk hívni. :) Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, egyébként passzol a vezetéknévhez :)

2012. nov. 18. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez egy nagyon szép,kellemes csengésű és időtálló név. Egyszerű,nem csicsás és mégis szép. Nekünk a 2. babánkat fogják így hívni,ha kisfiú lesz. :)
2012. nov. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Gergelyként anyakönyveztessétek légyszi! A Gergő az beceneve a Gergelynek:) De amúgy nagyon szép név, egyik legszebb, csak anyakönyvileg legyen légyszi Gergely, becenévnek már mehet a Gergő is, de nagyon szép egyébként Gergelyként is, meg becézve is!! Egyik kedvenc nevem!!
2012. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Közhelyes. Bármelyik játszótéren elkiáltod ezt a nevet, 15-en reagálnak rá.
2012. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyáltalán nem közhelyes és nem is hívnak így minden 2. kisfiút. Ha körbenézel,akkor Bencék,Milánok,Benettek,stb . rohangálnak minden felé.

A Gergőt elfelejtették az emberek,pedig gyönyörű név. Nekem pl. jobban tetszik így, mint ha Gergely volna.

2012. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtették volna? 100-as listán a 9. helyen van.


[link]

2012. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Re: #5

Talán azért, mert szép név!!

2012. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

#6-oshoz még egy smiley-t képzeljetek oda!

Ezt:

:)

2012. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó! És egyetlen egy Gergő nevű kisgyereket sem ismerek. Szerintem jobb a Gergő,mint a Gergely.
2012. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
második fiam Gergő :)
2012. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felkapott név a Gergő, de nekem is tetszik. Gyereknek és felnőttnek is el tudom képzelni.


Az én környezetmben már több évtizede népszerű név, a baráti körünkben - 20-35 év között - is több Gergő van (van, aki hivatalosan Gergely, de mindenki a Gergőt használja).


Nekem a Gergő jobban tetszik, mint a Gergely, az olyan papos név, nem tudom jobban megfogalmazni, egy szerzetest vagy katolikus papot képzelek hozzá.


Gyerekek között is ismerek jó pár Gergőt (0-10 év között), de nem a leggyakoribb név. Nem ebből van a legtöbb.

2012. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!