Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Gergő névről?...

Mit gondoltok a Gergő névről? Nekünk tetszik, de?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy nekünk a férjemmel tetszik a Gergő név,de eddig akinek mondtuk,mindenki "leszólta",mondván,hogy hogy fog hangzani egy felnőtt férfinak,meg hogy miért nem Gergely lesz,azt is Gergőnek becézik.Az viszont már nem tetszik...Szerintetek?És a környezetetekben mennyire gyakori név?
2011. jan. 11. 10:01
 1/8 kisnita ***** válasza:
100%

Nekem volt egy évfolyamtársam a suliban akit Gergőnek hívtak, sokáig azt hittem, hogy valójában Gergely csak Gergőnek becézik otthon és azért vannak így felcímkézve a füzetei is, de nem. :) Utána rájöttem, hogy így is anyakönyvezhető.

Nekem egyébként tetszik így viszont a Gergely már nekem sem. Ha a második babánk is fiú lesz akkor gondolkodtunk e Gergő néven, a páromnak is tetszik.

Szerintem nem fura ha egy felnőtt férni így mutatkozik be... Néha olvasok (itt is) olyan abszolút nem hétköznapi, fura, ronda -nem is tudom milyen jelzőt használjak- neveket, hogy teljesen elképedek. A Gergő szerintem tök jó :)

2011. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Felnőttként sem hiszem, hogy valakit Gergelynek szólítanának, ha világ életében Gergőnek hívta mindenki. Gimis koromban az akkor 70 éves tanáromat is Gergő bácsinak hívtuk.

Mostanában annyi "különleges" név van, amiről tényleg nem tudom elképzelni, hogyan fogja az a gyerek felnőttként viselni. Ilyen például az Ajándék Enéh és a Tavasz Tündér (Ők egy testvérpár), de a Gergő szerintem nem ilyen.

2011. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a megerősítést! :)

Nekem is nagyon tetszik,és a nővére nevéhez is jobban "illik",márha lehet ilyet mondani, Ő pedig Luca.Szerintem inkább Luca és Gergő legyenek,mint Luca és Gergely,ha értitek...Csak a sok kritikus elbizonytalanított.

2011. jan. 11. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok Gergő ismerősöm van! Szép, bár nekem egyedül azért nem tetszik, mert nagyon sok van már!
2011. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk jobban tetszik a Gergely, mint a Gergő. De mire felnő, addigra annyi, ma még furcsának tűnő nevű felnőtt lesz, hogy a GErgő szinte konzervatív névnek tűnik közte. Úgyhogy szerintem ez ne tartson vissza titeket, ha nektek így tetszik :)
2011. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én öcsém Gergő,nekem tetszik a neve.Szerintem adjátok nyugodtan.
2011. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam Gergő (11 hónapos).Nem Gergely,mert az nem tetszik,hanem Gergő.Tényleg van egy fiatalos lendülete ennek a névnek,de én ezt ellensúlyoztam még egy névvel,aminek még a jelentése is férfi (habár nem ezért kapta a 2. nevet,hanem apukám iránti szeretetem és tiszteletem jeléül).Így lett ő F.Gergő András.És valahányszor kimondom a nevét,ujjongok!!!Szerintem szuper!!!! ☺☺☺☺
2011. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is GERGŐ, és nem Gergely! 2 éves.

Nov.17.-én tartjuk neki a névnapját.

Szerintem nagyon szép név. Én már nagyon régen eldöntöttem, hogy 1x fiam lesz, Gergőnek fogjuk hívni. És a páromnak is tetszett.

Nem becézzük, mert a Geri nekem nem tetszik. Gergőnek hívja mindenki. :-))

2011. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!