Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek a jelenlétéről mondanáto...

Kinek a jelenlétéről mondanátok le, ill. kihez vinnétek a gyereket ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2. gyermekemet várom. Közeleg a szülés időpontja és ki kell találni a "menetrendet".

Eddig olyan természetes volt, hogy édesanyám és a párom lesz ott velem szüléskor (felváltva, párom nem bírja a "kényes" helyzeteket, előzőnél is csak a burokrepesztésig volt benn). Két nagypapa nem él már, így adott volt, hogy anyósomhoz visszük a nagyot (4 éves). Viszont a lányom egyre inkább hangoztatja, hogy nem szereti a mamát (ő tényleg csak felügyeli a gyerekeket, nem törődik, játszik velük, csak eteti, itatja, fürdeti őket ha kell), hiába mondjuk neki, hogy ez nem így van. Ha visszük hozzá, hogy ne legyen sértődés, akkor rendszerint 5 perc után haza akar jönni, ha otthagyjuk akkor hisztizik, úgy kell elrohannunk, hogy ott tudjuk hagyni (állítólag utána már nincs baj).

Most elgondolkodtam rajta, ha esetleg vinni kell, akkor nem szeretném, ha dupla "stressz" lenne neki (az új jövevény, és miatta kell a "nemszeretem" mamához menni).

Mit tennétek?

Lemondanátok a párotok jelenlétéről, vagy a nagyobbat kellene kitenni ennek a szituációnak?

Ha előre tudnám, hogy mikor kell mennünk nem lenne gond, mert a mamát idehoznánk hozzánk (10 km-re lakik), de hosszú távon nekem sincs energiám hozzá (nekem sem a szívem csücske, de ezt nem éreztetem a gyerekkel).


2012. nov. 20. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A férjem velem a szülésnél, a nagyobb gyerek nálunk otthon anyukámmal, nem az anyósommal.
2012. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez lenne az ideális, de ha láttad volna a páromat az elsőnél kirohanni, amikor a doki azt mondta, hogy burokrepesztés (pedig a végét előre nem is láthattuk, mert elrepedt a szülőcsatornában egy ér, és a fél szoba véres volt, még anyám is majdnem elájult a látványtól), te sem gondolkodnál el ezen a variáción.
2012. nov. 20. 10:32
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés? Anyukád veled, apuka otthon a naggyal.


Könnyű szülést :-)


OFF: ha ennyire nem szeret a nagy a másik mamával lenni, miért hagyjátok ott?

2012. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nincs más akire bízni lehetne? Barátnő? Én mindenképpen úgy "szervezném" hogy a nagyban minél kisebb legyen a "törés". Ha nincs más megoldás, akkor persze anyós, de az csak az utolsó megoldás. Szerintem hagyd anyukáddal, és a párod meg marad amíg bírja.
2012. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát mindenhol más a családi helyzet, meg nálunk a férjem minden szülésen bent volt és ez volt a természetesen pedig nálunk is volt elsőre véres komplikáció. (Mondjuk ezért is parázott a férjem jobban a következő szülésektől, mert azon aggódott, hogy valami bajom/bajunk ne essen de ez másik téma)


Nálatok ebben a helyzetben én úgy csinálnám, hogy apa marad a nagy gyerekkel otthon, és anyukád megy be szülésre, ha már ennyire "jól megvagytok".

2012. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
bocs, ez volt a természetes*
2012. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Bocsi, de azt kérdezted mi mit tennénk. Ha az én férjem nem akart volna bejönni, akkor sem hívtam volna be anyukámat.

A Te helyedben nem hagynám a nem kedvelt nagyira. Vagy az apukája, vagy a másik nagyija vigyázzon rá. Aki pedig nem vigyáz a gyerekre bemegy veled ameddig bírja.

2012. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát figyi ha a férjed ennyire rosszul bírja, akkor maradjon ő a gyerekkel ( a ti szituációtokban) de azért hozzátenném az én véleményemet:) Egyrészt én el se tudtam volna képzelni hogy a kitolási szakban meg mikor kibújik a baba, ne legyen ott a férjem. (bár nekem anyum nem él szóval nem tudom, de akármennyire szerettem, a szülés szerintem a férjem és az én elsődleges ügyem de hát ki hogy van vele.)

Illetve a másik dolog hogy attól hogy az első rossz volt (vérzés stb.) nem biztos ám hogy a második is olyan lesz.

nekem is sokkal durvább volt az első szülésem a végén már a férjemet majdnem úgy kellett felmosni:) (nem aludt előtte meg kaját is elfelejtettünk vinni neki és majd éhenhalt) de a második szülésem 2 óra volt összesen és nagyon boldog voltam hogy a férjem "szeretgette" meg először a lányunkat. Ezt nem veheti el már senki tőle mint élményt, meg tőlem se.

4 éves már nem olyan kicsi kibír pár órát a kevésbé kedvelt vkivel is.

Nekem 3 gyerekem van, mikor a harmadik született a 5 és 3 évesema nem kedvelt anyóssal voltak, ugyanilyen mint amit te írsz hogy fizikailag ellátja őket, de amúgy idegesítik. Saját otthonunkban volta, biztonságos környezetben, anyósnak csak annyi volt a dolga hogy figyeljen, ne essen bajuk meg adjon nekik enni inni és kész. Kibírták.

2012. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor maradjon otthon az apa a nagyobbal, anyukád meg menjen veled!


Egyébként én simán lepasszolnàm anyóshoz a gyereket, pedig nálunk is ez van, nem tud a mamàval játszani, únja magát!

De amíg szülsz az max 1 nap, 1 nappalt meg egy éjszakát kell max. A mamával lennie, utánna már a férjed vagy anyukád tud vele lenni!


A gyereknek meg kell tanúlnia, kemény az élet, nem

Mindig az van amit akar!

Ha oviba nem akar menni otthon marad, ha suliba sem akar majd menni akkor az sem lesz kötelező!

Azt is meg kell majd szoknia osztoznia kell a tesóval, míg szoptatod a picit türelemmel kell lennie...

Meg kell szoknia nem az van amit ő akar!!!

2012. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi véleményeket!

Igazán én sem szoktam ráhagyni, hogy ha nem akar a mamához menni, akkor is van olyan amikor kell, csak nem szeretném, ha a kistesóval ezt összekötné, így is olyan sok változást hoz. Félek, hogy ez egy törést okozna kettőjük közt.

2012. nov. 20. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!