Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Szerintetek ilyen...

Anyukák! Szerintetek ilyen helyzetben mi volna a megfelelő lépés? Feljelenthet ezért?

Figyelt kérdés

Egy fórumon eladtam az egyik, szinte vadi új babánkat. Jelentkezett egy csaj, hogy megvenné, mondtam, hogy oké, elküldtem neki az utalási adatokat, írtam, hogy az utalás beérkezését követően másnap postázok. Leszedtem szépen a hirdetést, örültem, hogy elkelt a cucc. Erre jelezte, hogy ja, ő csak 5 nap múlva tud utalni (ezt jelezhette volna előre, mivel direkt kiírtam, hogy nekem sürgős az eladás), majd még egy ezrest le is alkudott az árból (tul.képp én fizettem a postaköltséget). Én voltam a hülye, mert kiírtam, hogy három napos visszavásárlási garancia van a babára, ha bármi gond van vele (mert tudtam, hogy teljesen rendben van, működik, nincs hibája, stb.)

Na, nagy nehezen megérkezett a pénz, bosszús is voltam, mert még a lealkudotthoz képest is kevesebbet küldött 200 forinttal, feladtam a babát a postán, és reméltem, hogy ezzel vége is a dolognak. Pár napra rá írt, hogy minden rendben van (!), megérkezett a baba, nagyon szuper, örülnek neki. Még rá is kérdeztem, hogy akkor ugye nincs gond a babával, mire írta, hogy nem, tök szuper.

Ennek örülvén kivettem a pénzt aznap délután a számlámról, és még akkor el is költöttem, mert nekem sajnos megélhetésre kellett.

Erre, minő meglepetés, másnap este ír a csaj, hogy cigiszagú a baba, és vegyem tőle vissza.

Na most, ez kb. lehetetlen, mert nálunk senki nem dohányzik, sőt, kimondottan rühellem a cigit, szóval ha akár csak halványan is bagó szaga lett volna a babának, úgy hajítom a kukába, hogy nyekken, nem hogy a gyerekem kezébe adjam.

Most nem tudom, hogy mit csináljak, nekem ez nagyon bűzlik (és nem a bagószag miatt). Ha tényleg annyira erős szaga lenne, mint ahogy leírta, akkor ezt már éreznie kellett volna akkor is, mikor a baba odaért hozzájuk, és kibontotta, nem? Ennyivel simán lehet, hogy náluk lett olyan szaga, ha ők dohányoznak, mert mi tuti nem.


Ti mit tennétek? Feljelenthet, ha nem veszem vissza a babát? Elvégre az áruját megkapta a pénzéért, sőt, jóval kevesebbet is fizetett érte, mint amennyiért másnak el tudtam volna adni.


2012. nov. 19. 20:26
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
Ezért nem vagy köteles visszavenni.Nem hibás termék.Hol jelentene fel?
2012. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a bíróság ilyen nagy horderejű dolgokkal fog foglalkozni. :)

Biztos leszúrta a férje, hogy minek költi a pénzt ilyenekre, vagy a gyereknek nem tetszett a baba...

Vihar a biliben.

2012. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tuti nem fog feljelenteni. amelyik kutya ugat az nem harap. amúgy meg mit tudna ellened felhozni? cigiszagú babát adtál el neki? jól is is röhögik ha ilyennel bemegy a rendőrségre. a babát megkapta ámen. remélem megvan még az az üzenenet amibe írta hogy minden okés, azt ne töröld ki aztán ha pattog ott a bizonyíték. ne aggódj.
2012. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először is próbálj meg ne idegeskedni (tudom könnyű ezt mondani,de mégis).Én is épp most vagyok túl egy nagyon zűrös vásárláson,de ott az eladó volt a hunyó.

Én a leírtak alapján mindenképpen azt gondolom,hogy 1000%-ig NEKED van igazad!Már az is eléggé minősíti a vásárlót ahogy az anyagiakat intézte(megjegyzem én a te helyedbe nem postáztam volna úgy,hogy 200.- Ft hiányzik az árból,nem így egyeztetek meg-ergo ha neki pénz,akkor neked is).

Valamint az is maximálisan téged véd,hogy vállaltál rá visszavételit,mert ez is azt igazolja,hogy biztosra kellett menned az ügyben,hogy a baba valóban makulátlan minden tekintetben+ még az emailben is letisztáztad vele,Ő EGYÉRTELMŰEN kijelentette,hogy meg vannak elégedve a termékkel. És kb. itt véget is ért a történet,te SEMMILYEN kellemetlen helyzetbe nem agy hozható.Én simán kinézem belőle,ha esetleg volnál oylan buta és visszaveszed (de őszintén remélem,hogy ne teszed),akkor egy valóban dohányszagú,leharcolt erősen használt babát fogsz visszakapni.

Mivel gondolom meg vannak még az üzenetek,amiket váltottatok,így azzal egy esetleges feljelentés kapcsán tudnád bizonyítani az igazadat.De amúgy meg tuti hogy blöfföl, simán kiröhögnék a rendőrségen+ szerintem nincs az az ember,aki ennyiért cirkuszolna és járkálna a rendőrségre.

Egy szó mint száz,hagyd a csudába.A te lelkiismereted tiszta,őróla meg meg van a véleményed(meg másoknak is,akik olvasták a történetedet).

Én már nagyon rég óta adok-veszek és sajnos én is egyre cifrább dolgokba/partnerekbe botlok.

:(

2012. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Igazság szerint attól félek, hogy feljelent, ennyit nem ér nekem az egész, csak ugye közben meg, mivel azt írta, hogy minden rendben, kivettem a pénzt és bevásároltam belőle, így nem tudom visszautalni neki. Eléggé tanácstalan vagyok, hogy egyáltalán lenne-e joga feljelentést tenni, a 3 napos visszavásárlási garancia kiírása miatt. Nem károsítottam meg, hiszen az árut a pénzéért megkapta (és ha így vesszük, akkor minden ötödik teszes/vaterás eladót fel lehetne jelenteni, mert nem a leíarásnak megfelelő cuccot küld), nem tűntem el a pénzével a ködben, tisztességen elpostáztam az árut. Az, hogy szerinte nem felel meg az "elvártnak"... nem tudom. Ideges vagyok emiatt, mert nagyon nem hiányzik ebből a probléma.

2012. nov. 19. 20:50
 6/9 Jégtánc ***** válasza:
Az e-mailek megvannak,nem igaz? Abban ott van feketén -fehéren hogy megkapta,és elégedett.Cigiszag nem 3 nap után jön ki.Nálunk az üzletben is bepróbálkoznak mindig.Megveszik a ruhát,elmennek benne bulizni,aztán hozzák vissza.Na persze.....
2012. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!Hidd már el,hogy nem fog és nem is jelenthet fel!!! Megkapta,te megkérdezted,hogy minden oké-e,ő meg volt vele elégedve.És pont. Ennek itt vége van,tök mindegy mit mondd.

Nincs az az ember,aki kinevetteti magát a rendőrségen egy ilyen dologgal; főleg hogy jogtalanul tenné.

Te vagy a buta,mert ilyen rosszindulatú,ostoba emberek hülyeségén aggódsz!És ezt most nem bántás képpen mondom!Arról nem is beszélve,hogy ah valami oknál fogva mégis visszavennéd,akkor tuti megcsinálja még egy csomó szerencsétlen emberrel is; így meg lehet elgondolkodna (bár kétlem).

Te TELJESEN TISZTA vagy ebben a történetben és ezt nyugodtan elhiheted!!Vagyunk itt páran,akik adnak-vesznek már jóóóó rég óta,és ne a levegőbe beszélnünk!

Ne foglalkozz vele és kész.Majd megunja.

Én mondjuk tuti kiosztanám a fenébe,mégis mit képzel az ilyen magáról??!!

2012. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* már nem az utolsó! :)
2012. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az pedig meg se forduljon a fejedben, hogy visszautalod neki a pénzt, mert akkor se pénz, se baba nem lesz!! Csaknem gondolod, hogy visszaküldi neked? És ki fizetné a postát? Ismét te?

Felejtsd el azt az üzletet és máskor semmilyen engedményt ne tegyél! Vagy kell annyiért, vagy eladod másnak. Az ilyen alkudozó, kevesebbet utaló egyénekből mindig baj van.

2012. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!