Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki azt írja, hogy rosszkor...

Aki azt írja, hogy rosszkor szült, és megbánta, hogy nem vetette el a babáját, az utálja is a gyerekét?

Figyelt kérdés

Sok olyan hozzászólást olvasok, mint pl. ez: „Hallgass az eszedre. Nem mondanak hülyeséget a szüleid. Én 20 évesen szültem, egy évvel később már el is váltam, és a fél életem tönkrement. Ha újra kéne kezdenem, másképp csinálnám.”


Az a szülő, aki így gondolja, a gyerekének is a szemébe mondja, hogy bárcsak ne születtél volna meg? Utálhatja a gyerekét? Vagy ha valaki szereti a gyerekét, miért mondja, hogy mégsem kellett volna megszületnie?


2012. nov. 22. 02:24
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Én ugyan nem ilyen indokkal, de nyilatkoztam mar hasonlóan. Attól, hogy máshogy csinálnám, nem szeretem kevésbé a gyerekemet. Más egy terhesség kezdete, ahol meg nem egy gyerekről, csak sejtekből van szó es más az, amikor ott a saját gyereked a kezedben. Nem utálom, imádom, ő a legnagyobb kincsek. Ő, akit ismerek, akit látok, akinek van egy egyénisége. Nem mondom neki, nem is fogom soha, hogy kar volt megszületnie. Egyszer, ha felmerül ez a kérdés, el fogom neki mesélni hogyan történt es hogyan "kellett" volna tennem. Nem bántam meg a döntésemet, de ha előre tudtam volna, hogy mi lesz, nem igy döntők. Ezért a mai eszem el es tapasztalatommal valóban azt tanácsolom bizonyos kérdéseknél, hogy ne.
2012. nov. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szó nincs arról, hogy utálnák a gyereküket. Egyszerűen csak utólag könnyű okosnak lenni. Én is egyedül maradtam a lányommal, és nem ilyen életet képzeltem el magunknak. De 5 évvel ezelőtt még nem tudtam, hogy ez lesz, pedig 27 évesen szültem.


Én ha tehetném, minimum 15 évet mennék vissza az időben, és teljesen másképp döntenék sok dologban. De könnyű úgy, hogy ismerem az egyik út következményeit. A gyerekemet nem bántam meg, imádom, most már nem tudom elképzelni azt, hogy Ő nincs, de ha 18-20 éves lehetnék megint, akkor teljesen más utat választanék, és akkor valószínűleg a lányom sem lenne.

2012. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyeltalán nem kelett volna még.


De Imádom a kislányom az életem.

És csak azért irom, mert 16 éves vagyok.

De ugymond nem bántam meg, de egyeltalán nem most kelett volna.

2012. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is elvaltak anyuek.

Nagyon sokszor mondta Anyuci, hogy bizony nagyon sok mindent maskepp csinalna ha megint 20 lehetne... Egyetlen dolog miatt szereti a mai napig apat es ezek mi vagyunk, a tesom es en (3 eve nem beszelnek anyu meg apu...) Es aputol is ugyanezt hallgatjuk, Ö csak azert elne meegint anyuval mert nelküle mi nem lehetnenk... :)

Na amit ki akartam ebböl hozni. Anyuci es Apuci is maskeppen csinalna mindent, nem hazasodnanak össze megint es talalkozni is csak miattunk a gyerekek miatt akarnanak :)

2012. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is nyilatkoztam ebben a témában,de egyszer sem mondtam,vagy gondoltam bár elvetettem volna,csupán annyit írtam jobb lett volna ha 2-3 év múlva jön és nem 20 évesen leszek terhes,ettől még nagyon szeretem 1,5 éves kisfiam.

23L

2012. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első fiamat 20 évesen szültem, 4 hónapos volt mikor egyedül maradtam. Imádom, és soha nem mondanám neki azt, hogy bárcsak ne születtél volna meg. 13éves lesz karácsonykor. Azóta megtaláltam a párom 6éve, van két közös fiunk, egy 4éves, és egy 6hónapos. Így lett teljes az életem. A nagyfiamat is elfogadta, és ugyanúgy szereti mint a két közöst.
2012. nov. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam sajnos nagyon szomorúan történt a gyermekvállalás. Édesanyám, aki mindennél jobban várta az első kisunokáját, meghalt rákban, mikor 6 hónapos terhes voltam. Összeomlottam.. HMaje hamar bebizonyosodott, hogy a gyermekem apja alkalmatlan a szülői szerepre, 35 évesen még buli hatán buli, számítani nem lehetett rá, nem járt haza stb., a családom végezte a feladait helyette. Majd elhagyott minket, mikor a kicsi 5 hónapos volt. A testvéreimre számíthattam az elején, de megromlott a viszonyunk, így maradtam egyedül. Egyedül csináltam végig MINDENT. Az éjszakai ébredéseket: 2 éves koráig nagyon rossz alvó volt, többször is fölkelt éjszaka, sírt, ki kellett venni. Próbáltam leszoktatni, bújtam a könyveket, hogyan, de nem sikerült. Két évig nem aludtam se éjjel, se nappal, illetve pár órákat. A dackorszakba szinte beleőszültem, de a nem alvás volt alegborzasztóbb. Egyedül vittem mindenhova: vásárolni, sétálni, orvoshoz, éjszaka az ügyeletre, ha kellett, baba úszásra stb. Egyedül cipekedtem, éjszakáztam, sírós baba volt(nem csoda, így sokat kellett ringatni. Nem volt senki, akit megkérhettem volna, hogy vigye el egy órára sétálni, míg én ledőlök egy kicsit, vagy kitakarítok, vagy elszaladok orvoshoz. Mindent vele csináltam, vittem mindenhova magammal. Ha elszakadt a cérna, nem volt ott apa, akinek csak átadom, hogy na most "vidd innen, mert falnak megyek", nem! Olyankor áviharzottam a másik szobába, bevágtam az ajtót és zokogtam dühömben, ő pedig ordított. Vagy leüvöltöttem a kis fejét, szitkozódtam :( Mindketten sírtunk és sokat! És mindeközben azt látni, hogy barátoknál, ismerősöknél minden happy (legalábbis az én helyzetemhez képest) hogy apa, anya együtt sétáltataja, hozza viszi a kicsit, na meg a nagymamá(k)hoz, aki imádja, kényezteti, akkor még nyomorúságosabbnak érezetem az amúgy se könnyű helyzetem. Mindenki hüledezett is a környezetemben, hogy hogy bírom egyedül, mikor ők ketten, hárman is alig. Ráadásul 15 hónapos korában vissza kellett mennem dolgozni, hogy elég pénzünk legyen, a kicsi bölcsibe ment, nehezen szokott be, sokat sírt megszakadt a szívem! Ráadásul minden mellet még dolgozni, anyagilag is biztosítani mindent.. hát nem éppen egy leány álom. Egy szóval, az életemnek ezen szakasza, ami a legboldogabb kellett volna, hogy legyen, a legszomorúbb, legmegfeszítőbb volt mind lelkileg, mind fizikailag. 25 évesen szültem, elótte egy sikeres, életvidám fiatal lány voltam, tele tervekkel, tettekkel, barátokkal. A kislányom születése mindent megváltoztatott,mondhatni inkább maga alá temetett. Hosszú évekig boldogtalan voltam, rengeteget sírtam,kilátástalannak éreztem a helyzetem és semmi biztonság érzetem sem volt. Ma már 8 éves, másodikos, boldog! Én tönkre mentem(lelkileg, fizikailag) amitől pedig megöregedtem. Természetesen nagyon szeretem s az életemet áldoznám érte. De volt 5-6 hosszú év, amikor kukába dobtam volna az életem, sőt öngyilkosságon is elgondolkoztam nem egyszer. Őfelé igyekeztem nem mutatni s mindent megadni, hogy ne szenvedjen hiányt sem szeretetben, sem a anyagiakban, de egyetlen személy egyszerűen nem tudja megadni egy kicsi gyereknek azt, amit egy teljes család, akárhogy is igyekszik. Ha az ő boldogságát, elégedettségét nézem, belátom, nem volt hiába való :) Főleg, hogy sokáig úgy véltem, hogy boldogtalan, sírós anyának nem lehet boldog gyereke. Másfelől.. ha visszamehetnék az időben oda, mielőtt terhes lettem.. igen valószínű, hogy nem tenném újra. Legalábbis abban a formában nem!
2014. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a történetedet, de nagyon ügyes, erős vagy!
2014. nov. 22. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2014. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!