Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nem volt semmi segítsé...

Akiknek nem volt semmi segítségük, hogy oldották meg az első pár hetet a tesó születése után?

Figyelt kérdés

26 hónap lesz a 2 fiú között, decemberben szülök.

Egyedül az van megoldva, hogy nem kell főznöm, a többit úgy néz ki egyedül csinálom majd, férjem sokat dolgozik,rá nem igazán számíthatok(lehet sokszor még fürdetésben sem)

Mire figyeljek?1-2 jó tanács?


2012. nov. 26. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Első és legfontosabb tanácsom, h ne kezdj el azon gondolkozni, h "hogy néz ki a lakás??" "Már 3 napja porszívózni kellene" stb. 6 hét. Legalább ennyi a gyermekágy. No nem azt mondom ezzel, h addig megehet a kosz, de elég előkapni a porszívót 4-5 naponta, nem baj ha nem áll mindig tisztán a konyha stb. A babára , a másik gyerkőcre és magadra figyelj elsősorban. Próbáld a kettőt együtt altatni, és amikor alszanak Te is dőlj le.
2012. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt itt senki. De az úgy jött magától, hogy mit, hogyan. A férjem reggeltől-estig dolgozott. A nagyobb mindig sertepertélt körülöttem, nem volt gond ebből. Amíg bármit csinálsz, tedd be az ágyába a picit. Játszatok körülötte.
2012. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ó, nem nehéz megoldani ám! Nálunk 3 gyerek van, mindegyiknél ugyanez volt a felállás. Mi egykék vagyunk, még a nagyszüleink em élnek, tehát mint a kisujjam. :) A férjem munka után az első fél évben 2-3 naponta főzött óriási adagot, amiből két adag lefagyasztásra került. Mikor úgy alakult a munkája hogy az épp esedékes napon nem tudott volna főzni, csak kivettem a fagyasztóból egy adag hamit és a mikróba beraktam. A legnagyobb gyerek iskolás volt már mikor a harmadik megszületett, így őt már nem kellett suliba kísérgetni és elhozni, a középső pedig még szerencsére nem volt ovis. De ez nálatok sem áll fenn, akkor lenne problémás a dolog.

A házimunka apránként haladt előre. Pl egy nap a fürdőszoba egyik fele, másik nap a másik, stb... Egy aranyszabály volt minden gyerek születésénél: babát sírni nem hagyunk! Vittem hordozóban mikor zuhanyozni mentem, vittem a konyhába ha ott volt dolgom. Sokszor magamra kötöttem mei-taiban. Ha a főzés nálatok is megoldott, egyáltalán nincs min aggódni. Nincs olyan házimunka amit ne lehetne félbehagyni ha a baba téged hív. :)

Inkább arra figyelj majd, hogy a nagy hagyja aludni a kicsit. Nálunk inkább ez volt a nehéz.

2012. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 18 honap különbség van a két legkisebb gyerek között (amugy 5 gyerek van). Amikor a pici aludt akkor kell mindent megcsinálni , főzni , mosni, takaritani. Az jo , ha a pici babát nem szoktatod rá , hogy mindig kézben legyen , nem lesz semmi baja , ha egyedül van a kiságyban ,ha jol elvan , akkor a közelébe sem szabad menni ,mert akkor rögtön azt várja , hogy felvedd. A nagyobbal meg kell tanitani , hogy tudjon várni , nem kaphat meg mindent azonnal. Probáld meg nem elhagyni magad szülés után, ha jol érzed magad , akkor meg fogod tudni oldalni a dolgokat , de azért a szoptatási idö pihenésre is jo. Tudom , hogy nem könnyü , de ha lehet ugy időzitsd hogy amikor a nagy alszik , akkor te vagy szoptasd a kicsit fekve és akkor te is tudsz egy kicsit szundikélni közben. Ha meg egyszerre alszanak , akkor te is feküdj le , a háztartás ráér.
2012. nov. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a válaszokat, most kicsit megnyugtattatok, már nem látom annyira "zordnak" a helyzetet:)

Mondjuk a takarítás már most is sokszor csúszik,mert elég hamar elfáradok:)De azért összeszedem magam, és nagyon odafigyelek, hogy szülés után se hagyjam el magam,aztán csak belerázódom.

2012. nov. 26. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!