Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most ez valami új divat, hogy...

Most ez valami új divat, hogy meg kell szólni aki többet költ a gyerekére, aki vár a gyerekvállalással amíg rendeződnek a körülmények? Vagy csak én futok bele ilyen emberekbe?

Figyelt kérdés

Olyan beszólásokra gondolok, hogy a karrier az első és a gyerek az utolsó, hogy jó a gyereknek a párizsi is minek nagyzolni stb. Nem érzem, hogy el lenne kényeztetve a lányunk, több dolgot is használtan veszünk neki, nincs tele a szobája fejlesztő játékokkal. Sokat foglalkozunk vele, nem mentem vissza karriert építeni.

De azért dolgoztunk, azért vártunk hogy ne kelljen használt cipőt hordania, hogy ne legyen kérdés hogy tudunk-e vállalni kistestvért, hogy hónap végén is tudunk húst, zöldséget enni.


Miért gondolják sokan, hogy mivel nem nélkülözünk biztos rossz szülők vagyunk?


2012. nov. 26. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigyek. De arra nem gondolnak, hogy te sem ingyen kapod a pénzt hanem megdolgozol érte.
2012. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is találkozom ilyenekkel. Ostobának tartom őket. Ha azt mondja:jó a gyereknek párizsi is! Azt felelem: Pesze, Te is azt adsz a gyerekednek, gondolom azért tudod ilyen jól.

Vagy bedugul, -mert nem azt ad- vagy azt válaszolja, hogy igen, azt ad. Nem akarom meggyőzni, hogy nem jól csinálja, mert hülye, nem fogja érteni amit mondok, csak azt próblom megértetni vele, hogy én nem úgy fogom csinálni ahogyan ő. Nem szokott sikerülni, nem értik amiről beszélek, nem értik miért nem adok a gyereknek aki alig másfél éves, cukrot és csokit, csipszet,nutellát ilyeneket. Nem is veszem a fáradtságot, hogy megértessem velük, mert tényleg nem jut el az agyukig.

A másik, azoktól hallom ezeket :Jó az a gyereknek, jó neki a használt is, jó neki az ócsóbb is stb. akik már túl vannak 1-2 gyereken. Pl az enyém 17 hónapos, és vettem neki egy sütifaló formabedobót akciósan. Erre jön a szomszédom akinek már 4 és 2 évesek a gyerekei: Minek vettél neki ötezeré' ilyen szrt? Hozol be 5 kavicsot, berakod egy faládába és ugyanúgy eljátszik vele. Kérdésem: Miért, a Tieid eljátszottak 5 kaviccsal? Nekik elég volt?

Válasz: Nem, hát sosem próbáltam, hát lehet hogy eljátszottak volna.

Szóval ilyenek ők, az emberek.

2012. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: Kimaradt egy pár gondolat az utolsó kavicsosból:

Szóval az ő gyerekei nem játszottak volna el 5 kaviccsal, de az én gyerekem az eljátszana. Én sem értem amúgy miért is nem a csirkeólban alszik...jóneki ott is.

2012. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel egyetértek. Annyi, hogy én ezt ki is mondom, ha beszólnak. Én sem lopom, kikérem magamnak! Megdolgozunk érte minden nap! Had adjak neki azt, amit akarok, semmi köze hozzá!
2012. nov. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezért nem írok már az olyan jellegű kérdésekre, mert tuti jön a lepontozás, meg az irigység.

Egyébként sem tartozik másra,hogy mennyit költök mondjuk karácsonyi ajándékra.

2012. nov. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!