Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vaterázó/teszveszező anyukák!...

Vaterázó/teszveszező anyukák! Van egy kérdésem ami már régóta foglalkoztat, de nem tudom rá a választ, megmondanátok?

Figyelt kérdés

Sok aukciós oldalon olvasom, hogy rózsaszín csekket az eladó nem fogad el sem címre, sem bankszámlára.

Én is régóta adok/veszek, hallottam, hogy ennek a csekknek van valami költsége a fogadó fél részéről is. De mennyi? És honnan tudom azt, hogy a számlámra rózsaszín csekkről érkezett az utalás? Ekkor levonnak tőlem valamennyit a banknál?

Én csak annyit látok a számlámon, hogy rendben átutalta a vevő a megbeszélt összeget, néha azt is látom, hogy készpénzes a befizetés, de az lehet akár a bankban is nem?


2012. nov. 27. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Rózsaszín csekken postán szoktak befizetni, de ilyenkor a Te számládról is vonnak, bank válogatja hogy mennyit. Amennyiben a lakcímedre küldi rózsaszín csekken, ergo a postás hozza ki, nincs plussz költség.
2012. nov. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

De mikor von a bank? Hó végén belerakja a egyéb kezelési díjba, vagy rögtön abból a befizetésből von le amit rózsaszín csekken fizetnek be, tehát már kevesebb összeg érkezne meg?

Na, pont aktuális:

Ebben a pillanatban kaptam egy sms-t, az van írva, hogy "pénztári befizetés". Honnan tudhatom, hogy ez csekkes vagy bankos befizetés volt?

2012. nov. 27. 11:15
 3/3 anonim ***** válasza:

'Pénztári befizetés'- bankon belül történt, a bankfiók pénztárában, ez nem jár plussz költséggel.

A bankszámlakivonatot kellene megnézned, elvileg minden csekkes tranzakció után vonnak Tőled. Max. az ügyfélszolgálaton rákérdezni.

2012. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!