Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan van az abortus? Vagy...

Manus01 kérdése:

Hogyan van az abortus? Vagy télleg van egy injekció amit beadnak és kész? Meddig lehet, hova forduljunk?

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 12:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mi ennek az anyagi vonzata?
2012. nov. 28. 12:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a területileg illetékes védőnőt kell megkeresni+nőgyógyászt. 60ezer ft, méltányosságból lehet kedvezményt kérni akkor a felét kell fizetni. Egy ismerősömnek volt nemrég és ő mondta, nem biztos, hogy pontosan tudom...
2012. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Kedves Manus01 télleg komoj a kérdésed? :)
2012. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a lány 17 éves....akkor?
2012. nov. 28. 12:17
 5/12 A kérdező kommentje:
énis tanuló vagyok...
2012. nov. 28. 12:18
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

A terhesség 12. hetéig (kimaradt menstruációtól számítva) hajtható végre a művi vetélés (terhességmegszakítás, magzatűzés – interrups), amit abortusznak neveznek. Az orvosi beavatkozás műtétnek számít.

Az abortusz tablettát a 7. hétig ajánlják.

Különféle műtéti megoldásokat alkalmaznak. Hazánkban leggyakrabban a vákuumos kiszívást végeznek, ilyenkor a méhszájat kitágítják, és egy porszívóra hasonlító csövet vezetnek a méhbe, aminek rendkívül éles a vége. A szívó és vágó vég feldarabolja a babát, majd a testrészeket kiszívja, amik végül egy gyűjtőtartályba kerülnek.


Az abortuszon átesett nők 32 % -a később meddővé válik. Fiatalok között ez a szám csaknem 50 % . Ennek okai főleg azokból a lelki sérülésekből adódnak, amelyeket az anya bűntudata eredményez. A műtéti beavatkozásnak is vannak veszélyei és mellékhatásai a nő szervezetére.


A műtétért 10.000 és 30.000 forint közötti értékben kell fizetni. A Családvédelmi Szolgálatnál dolgozó védőnőt kell a nem kívánt terhességgel felkeresni, aki tájékoztatást ad a lehetőségekről.

2012. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Manus01! Ha tanuló vagy, akkor forgasd a helyesírási szótárt is...

"Télleg van egy injekció amit beadnak és kész..." Csak Mo-on nem engedélyezett.

Ja, végül is nem a te szervezetedről van szó...

A csajod forduljon a védőnőhöz, ha már ilyen okosak voltatok!

2012. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17 évesen szülői beleegyezés is kell.
2012. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Talán első körben a szülőkhöz kéne fordulni, mivel a leginkább érintett fél még nem nagykorú, így a szülei kikerülhetetlenek lesznek!
2012. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem tudok, tudomásom szerint Magyarországon csak a műtéti eljárás engedélyezett. (a tablettát sem tudom, hogy végül magánklinikán használhatják-e tovább)
2012. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!