Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 évesek a gyerekeim. Eléggé...

2 évesek a gyerekeim. Eléggé szófogadatlanok. Mit csinálhatnék, mert már teljesen kivannak az idegeim?

Figyelt kérdés

Az tény, hogy eddig minden meg lett engedve (ésszerű határokon belül) nekik. De az is tény, hogy ne sírjanak, mindent megkaptak, úgy értem polcról olyan dolgokat, amik felnőttek dolgai, könyvek, cd-k, fényképtartó stb.

Pld simán hagytam felmászni őket a kisasztalukra, csa ne üvöltsenek. De már elegem lett. Kb 1 hónapja próbálom nevelni őket, de nem megy. Ha rájuk szólok, belenevetnek a pofámba, ha ráütök a kezükre, röhögnek. Fakanállal vagy ilyesmi, nem akarom fenyíteni őket.

Késő már? ilyenek maradnak, vagy van valakinek valami ötlete, mert nem bírom már sokáig:-(


2012. nov. 28. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld meg a büntetés és a jutalom megoldást. de komolyan tartsd be mert csak úgy érhetsz el eredményt. keress nekik egy helyet ahol csak akkor ülhetnek vagy állhatnak ha rosszak. megadott ideig pl. 5perc. és a jutalom csak annak a gyereknek szóljon amelyik jó volt. a másiknak ne. tudom nehéz lesz de így meg a fejedre fognak nőni. ja és a bünti után mindig kérjen bocsánatot és puszi.
2012. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sarokba állítás! Ha kijönnek, vissza viszed őket, addig míg ott nem marad 2 percet!

Nálunk ez bevált!

Most már elég csak szólnom, hogy ha nem fejezi be, mehet a sarokba!

Kitartás kell hozzá, az elején nem akar ott maradni, de meg kell vele értetni, vissza vinni, ez büntetés, mert olyat csinált amit nem szabad!!!

2012. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem késő,de tény nem szabadott volna mindent megengedni,csak azért,hogy csendbe legyenek.Nekem 1,5 éves a fiam,ami nem való neki nem kapja meg,nem engedem felmászni asztalra,vagy felállni a széken,felmásznia szekrényre,polcra,ne nyúlkáljon a szemetesbe nyomkodja mindenen a gombokat ész nélkül.De egyedül felmászhat a székre,hogy leüljön,vagy kidobja a szemetet,megengedem hogyha teszünk be mosást,Ő nyomja meg a gombot,Ő csukhassa be az ajtót,lekapcsolhassa a villanyt ilyesmiket.Nálam az vált,be,hogy az eleje óta nem engedem többször elmagyaráztam neki,ha csak azért is pl magára akarta dönteni a lámpát ráütöttem a kezére,később ha menta lámpához huncutul vigyorogva csak rászóltam,hogy "Zalán" eljött onnan ráütött a kezére,mondta nem-nem és elfoglalta magát mással.Vagy ha nagyon kiakasztott beküldtem a szobájába be is ment 1 perc múlva kijött akkor meg már nem küldtem vissza hanem mással kezdtünke l foglalkozni.Hiszti kezelés vagy nem foglalkozom vele,vagy el terelem a figyelmét,ha leveti magát akkor ott hagyom persze olyan távolságba megyek,hogy lássam ,Ő is lásson,és utánam jön,már el is felejtette,hogy hisztizett.Esetleg ki szoktam még nevetni a hisztijeit,mert annyira aranyos és vicces feje van,persze ezután is elfelejti a "nagy" problémát.fenekére ritkán ütök rá,az akkor van pl ha bele lolvalja magát és elkezd rugdosni pelenkázás közben miközben éppen törölgetem a fenekét,és nem hagyja abba semmiképp akkor egy legyintés rögtön abbahagyja és figyel. Szerencsére nagyrészt szóból is ért,így nem kell sűrűn alkalmazni a fenékre,kézre csapást.Nagyon eleven de le lehet foglalni egy-két érdekes dologgal,pl szereti a szerszámokat így néha kap egy-egy kis csavarhúzót amivel szerelhet,vagy nagyon szereti a kábelt akkor néha oda adok neki olyat amiben nem tud kárt tenni se magában se a kábelben.nem szabad mindent tiltani,mindenben gátolni,hagy ismerkedjen,tanulja a dolgokat,de nem szabad ráhagyni mindent pláne olyasmit,hogy asztalra másszon vagy veszélyeztesse magát csak,hogy ne hisztizzen.Elhiszem,hogy nehéz,főleg ha ketten vannak,hidd el néha olyan a fiam mintha ketten lennének,és nem vagyok egy hű de türelmes,de már látom az eredményét a nevelésnek és jó érzés,hogy van értelme annyit törni magunkat.Legyél határozott,és mindig következetes,küld őket a szobájukba,vagy a sarokba és ne jöhessenek ki tényleg legalább 5 percig amíg nem látod,hogy leesett nekik miért kell ott lenni.
2012. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja lemaradt egy idő után az is elég,ha csak mondom,hogy ráütök a kezedre vagy mész a szobádba és abbahagyja,meg a jutalom is jó dolog,viszont olyasmit sose mondj,hogy nem mehetsz a mamához vagy nem lesz vacsora ha rosszalkodik.
2012. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Családi napközi? Könnyebben el lehet érni náluk bármit is, ha látják, hogy a többi gyereknek is azt-úgy kell csinálni. Akár csak délelőttökre, ha meg tudjátok oldani anyagilag. Nekem az állami bölcsiről nincs jó tapasztalatom, azért nem azt írtam.

Én még a kedvenc játékát szoktam elvenni, ha pl. dobálja és megkérdezem, hogy oda adjuk-e olyan kisfiúnak, aki szépen tud vele játszani és akkor visszakapcsol. Bár lehet még kicsik 2 évesen, változó, hogy melyik életkorban kinél mi jön be. Nálunk is volt olyan, hogy semmi sem használt, csak kitartást tudok leginkább kívánni neked. Vagy passzold le őket időnként a nagyszülőknek! :)

2012. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom mindenkinel mas vallik be igy leirom nallunk mi az:

Hisztinel nallunk az vallt be a legjobban ha mondogatom neki, hogy nem ertem, hogy mit szeretnel mert sirsz/kiablasz/hisztizel, ne sirj mert nem ertem es nem tudok segiteni, probald nyugodtan elmondani mert nem ertem... Igy szippant kettot-harmat erot vesz magan es arra koncentral, hogy elmondja aztan elfelejti, hogy hisztizett. Otthoagyni meg nem probaltam de lehet ez is bevallna.

A tiltasnal attol fugg, hogy hogyan tiltok mert ha azt mondom, hogy nem kaphatja meg vagy ne nyuljon hozza mert nem szabad, akkor altalaban hiszti koveti. De, ha csak annyit mondok, hogy "a fenykeptarto nem jatek, nezegesd a kepeskonyved", vagy "az asztal nem maszasra valo massz a kismotorodra". Igy nem az van benne, hogy valamit o nem csinalhat mert te megtiltod, hanem az van benne, hogy az a valami nem arra valo amire o hasznalni szeretne. Nem tudom miert de igy jobban elfogadja foleg ha kap egy alternativat amivel hasonlo dologot lehet csinalni. Pl. ha nem akarok neki adni csokit vagy barmi mast mert mar megkapta a megengedett mennyiseget, esetleg valami elfogyott amit ker... Nem azt mondom, hogy nem kaphat mert ezt hiszit koveti. Inkabb azt mondom: "huuu adnek neked szivesen de el kell mennunk az uzletbe", "holnap megyunk es veszunk". Masnapra mar elfelejti.

Egy dologra szerintem oda kell figyelni, hogy barmi rosszat tesz annak ott es akkor legyen kovetkezmenye. Olyat nem jo mondani, hogy na majd este nem nezhetsz meset vagy majd hazamegyunk es elteszem a kedvenc jatekod stb. mert az o memoriajukkal meg nem tudjak osszefuggesbe hozni a dolgokat. Pl. ha reggel valami rosszat csinalt a kisgyerek es te este nem engeded meset nezni de megkerdet tolle tudja-e, hogy miert akkor nem fogja tudni, sokszor meg akkor sem ha te eszebe juttatod. Ezt csak nagyobb szerintem olyan 4 eves kor korul lehet alkalmzani. Ezert jo ekkoraknal a sarokba allitas mert annak ott es akkor van kovetkezmenye. Kitartast, nem egyszeru, kettovel meg plane nem. 33 honapos kisfiu anyukaja.

2012. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szeptember óta bölcsisek, azóta hisztisek leginkább. Nagymama sokat segít, de sajnos már ő sem bír velük. A fiam ma hazafelé nem volt hajlandó jönni, lefeküdt az út kellős közepén és üvöltött, mellette a betonba verte a fejét. Mindenki minket nézett. Ha fel akartam emelni, akkor rugdosott, leverte a szemüvegem. Ha letettem, akkor meg lefeküdt. Otthagytuk (20 métert mentünk el), nem is foglalkozott velünk:-(

És ez manapság mindennapos.

Köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 28. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsike után amikor megyünk haza, fáradt és éhes és ezért sokkal nyűgösebb, ennyire azért nem durva a "műsor", de mondhatni hasonló! Szerintem agresszióval nem lehet ezen segíteni. Mégis csak keretek közé vannak egész napra szorítva, talán ez is feszültséget kelt bennük. De ez is olyan, mire rájössz, akkorra elmúlik és jön egy másik dolog a helyébe, gondolom Te is tapasztaltad ezt eddig is. Sok erőt és türelmet kívánok!

Mi van, hogy bölcsike után elmegyünk trolizni, most az egy kedvenc időtöltése, igaz nekem púp a hátamra, főleg hogy majd egy órát utazom haza tömegközlekedéssel és már mennék haza, de muszáj az ő kedvében is járni időnként. :) Aztán este boldogan meséli, hogy mit látott...

2012. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!