Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a bölcsivel? Milyen feltételek kellenek a jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy mindkét szülőnek dolgoznia kell, de hallottam olyat, hogy sokan vannak akik otthon vannak a tesóval, a nagy meg bölcsibe jár.

Megmondom őszintén, szerintem jót tenne a lányomnak, ha időnként közösségbe menne és nem csak az oviban találkozna nagy társasággal, ovónőkkel. Viszont májusben megszületik a kistesója, így én nem megyek vissza dolgozni. Egész napra nem szeretném beadni, vagy ha lehet, akkor nem is egész évre, csak a második félévre. Kizárólag azért, hogy szokja a dolgot.


2012. nov. 29. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van hely a bölcsiben, akkor beveszik, ha nincsen, akkor viszont a lányoddal szemben elsőbbséget élveznek azok a gyerekek, akiknek dolgoznak a szüleik.

Nálunk pl. van bölcsi, amibe 3 csoportba összesen 30 gyerek jár, oda biztosan felvennék, mert nagyon kevesen vannak. A barátnőm lánya is oda jár egy héten háromszor, hogy legyen gyerektársasága, anyukája meg otthon van a tesóval:)

2012. nov. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk csak 1 bölcsi van, nincs sok esélyem :(
2012. nov. 29. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:

alapból úgy van, hogy a bölcsi az adófizető szülőkért van.

de van olyan is ahol kevés a gyerek, így a pénz is és bevesznek olyanokat is akiknek a szüleik otthon vannak, de ahhoz is papír kell, a védőnő adja ki, hogy szüksége van a gyereknek a közösségre vagy 3 gyerek van vagy anyagilag nagyon rossz helyzetben vannak és nincs biztosítva a napi meleg étel.


de ha 1 bölcsi van felétek és jól éltek akkor szerintem próbálkozni is felesleges, nyilván a pocakodat se tudod elrejteni és munkáltatóit is kell vinni.

na meg egyébként se lehet olyat csinálni, hogy hol viszed, hol nem, orvosi igazolás kell minden otthon töltött napra és a gyereknek se jó a rendszertelenség.

a bölcsi nem egy szuper hely, sok gyerek nem élvezi mert még az anyjára van szüksége, nincsenek ott programok, nálunk még mondókázás sincs.


próbáld meg a családi napközit, oda be lehet adni heti 1-2 napra is, nem is olyan vészes így 1-1 napra

2012. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A csana nekünk drága lenne. NEm nélkölözünk, de kb pont afölött a perfő összeg fölött vagyunk, hogy semmi támogatás nem jár nekünk. A bölcsit rendszeresen gondoltam, de nem egész évre, csak a második félévre. Azt sem akarom, hogy úgy érezze a kicsi miatt le van passzolva. Bár eltelne majdnem fél év a 2 között.

Amúgy én is adófizető vagyok :) Bár tudom, nem erre értetted, hanem a dolgozó emberekre.

2012. nov. 29. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!