Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék nevelőszülő lenni!...

Szeretnék nevelőszülő lenni! Anyagilag megéri ez a hivatás?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 18:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj,lefogsz pontozni,de nagyon kiakasztott a kérdésed.

Anyagilag megéri-e?

Hàt te az anyagiért nevelnél gyerekeket?

Az ilyen nevelöszülökböl lesznek a rossz nevelöszülök.

Sajnàlom azokat akik örökbeakarnak fogadni,nem sikerül,pénzért meg nevelni szinte bàrmikor.

Egyébként sok teszten àtkell ess mire esélyed lesz erre a szakmàra.

Illetve a lakàs ellenörzés,mennyi hely van,hogy éltek.

Kivàncsi vagyok a többi vàlaszra.

2009. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Jaj azt elfelejtettem irni,hogy szerintem csekély összeget fogsz kapni,a sok pénzt a gyerekre adjàk,amiböl ruhàt,jàtékot stb kell fedezned,és azzal majd elszàmolnod.

Szigoruan ellenöriznek majd.

Inkàbb legyél babysitter,vagy hasonlo,az anyagilag megéri!

2009. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek

ha az anyagiak miatt akarod elkezdeni, bele se kezdj!

hagyd meg a lehetőséget annak, aki szívből csinálná

2009. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Neharagudjatok 12/L vagyok, csak kíváncsi lettem a kérdést látva, hogy ez mit jelent?
2009. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nos van aki nevelőszülő lesz,mert nem lehet saját gyermeke,vagy tud még vállalni és szívesen teszi.

És van,aki ezt "szakmának" én inkább hivatást mondanék- választja,aki ugyanúgy szereti e gyerekeket,de ezt foglalkozás keretében szeretné űzni,több gyermeket is vállal akár pénzért.

Ez az ember is szereti a gyerekeket,nem kell ezért leszólni.

Viszont fizetés az nyema.A pénzt számlákkal igazolva a gyermekre kell fordítani.Szigorú ellenőrzés mellett.

2009. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Én nem szoltam le,csak ha megkérdi hogy megéri-e anyagilag...
2009. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én szüleim nevelőszülők már 10 éve. Ugyanúgy foglalkoznak a gyerekekkel mint mi, akik már felnőttünk. Nem olyan egyszerű nevelő szülőnek lenni, egyrészt mert vannak feltételek amiknek eleget kell tenni, tanfolyamot kell végezni és nem utolsó sorban más gyerekét elfogadni és nevelni sem könnyű. De erről regényt tudnék most írni, nem teszem hisz nem is ez a kérdésed. Anyagi része: amit az államtól kap a nev. szülő, azt a gyerekre fordítod, hiszen etetni, ruházni, taníttatni kell, nem beszélve a láthatásokra, ahova hordani kell. Azt hiszem erről nincs is mit beszélni. Azon felül van az úgynevezett nevelőszülői díj, amit havonta kap, ez akkora nagy összeg, hogy 12.000 ft kb, a pontos összeget nem tudom, de ez rémlik. Tehát a családi pótlék körül van, de lehet kevesebb.
2009. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Csak sajnos olyan anyagi helyzetben vagyok,hogy ez az utolsó lehetőségem!

És szó mi szó,nem értek egyet azzal,aki azt írja,hogy anyagilag nem éri meg!

Akkor sokaknál miért van kint 3-4 gyerek a saját 3 gyerekén kívül?És azóta új autója,2 boltja van?

Akkor vajon miből?

2009. aug. 18. 20:08
 9/28 anonim ***** válasza:
72%

ABBBOL MERT KIHASZNÀLJÀK A GYEREKEKET.

A PÉNZ A GYEREKEKRE VAN,NEM UJ KOCSIRA,BOLTRA STB.

ÖK KIJÀTSZÀK A HELYZETET,A NEVELT GYEREK ÉHEZIK,RONGYOKBA JÀR.EZT AKAROD TE IS????

2009. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
64%

Na most egy rokonunk nevelőszülő már ezer éve. Kb tiz gyereket nevelt felt a saját háromja mellett és mindet imádta a gyerekek úgyszint őt és a mai napi "haza" járnak hozzá és anyunak szólitják a nő pedig gyerekeinek tekinti őket és persze saját unokáinak a nevelt gyerekek gyerekeit. Azért nem hiszem, hogy annyira nem lenne benne pénz, mert elég nagy házat építettek és egész szépen élnek nameg a kocsi stb. És a gyerekek soha nem jártak szakadt cuccokban, és topisan, soha nem éheztek. Nem mindent kell ám számlával igazolni, ugyanis a havi bevásárlásnál elég nehezen különitené el az ember hogy mit eszik meg a nevelt gyerek és mit a saját.

Amúgy 80000 ft-ot fizet az állam egy gyerek után havonta.

2009. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!